Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz arnyekxxx #10 üzenetére

    Ez inkább alap tudás. Én mostanában nem hiszek az ilyen hülye cikkeknek, főleg hogy sok hülye mint az a nem tudom én milyen andrás is aki youtube influenszer (kocsikat próbál ki, akkor láttam 1-2 videóját ezzel együtt, azóta sem nézem) innen idézett szinte szó szerint és tudományosan adta elő ugyan ezt hülyeséget, aki meg hasonló szellemi szinten van, az meg el is hitte.
    Ha ez igaz lenne, akkor mint mondtam, az esőerdőkben nem sok élet maradna ha az ott lévő szén-dioxid mellett még pluszba a fák is szén-dioxidot bocsájtanak ki.
    Annyi ugye az igazság, hogy a nagy öreg fáknak a szén-dioxid megkötő képessége nagyon kevés már, éjszaka meg a fény hiányában még kevesebb, sőt gyakorlatilag változatlanul hagyják a levegőt, vagy szén-monoxidot bocsájtanak ki rosszabb esetben, de mint általános iskolában is megtanulhattuk (kivéve akik csak koptatták a padot és szellemi nullák maradtak, de mégis kijárták az iskolát, sőt érettségijük is van, meg egyeseknek diplomájuk is), az erdőkben is van úgymond körforgás, az öregebb fák idővel kidőlnek, helyettük újak nőnek, vagy már mellettük el kezd nőni az új, a kidőlt fák meg lebomlanak, a talajjal eggyé válnak táptalajt biztosítva a növekvő fák és egyéb növényeknek, ami nem történik meg, ha hamuvá égeti néhány félkegyelmű az erdőt a talajjal együtt ami így szintén használhatatlan lesz egy darabig, vele együtt milliószor nagyobb kárt okozva a légkörnek.
    Szóval létezik ez a valóság, amit írtam, meg a hülyék valósága, akiknek egy része ilyen hülyeségeket ad elő ilyen hülye oldalakon, meg a másik része, akik az ilyen hülyeségekkel nyugtatják nap mint nap magukat, hogy az erdőket lehet nyugodtan írtani, meg nem kell vele foglalkozni, semmi baj nem lesz, a klímaváltozásért sem az emberek a felelősek stb... szép ilyen álmokat dédelgetni és minden hülyeséget elhinni, hogy meg ne mozdítsuk az ujjunkat se azért, hogy jobb legyen, de nem kellene minden ilyen baromságot elhinni és tenni is kellene azért, hogy legyen az emberiségnek jövője.

    Ja egyébként:
    https://index.hu/kulfold/2021/12/17/brazil-apokalipszis-17-millio-allat-esett-aldozatul-az-erdotuzeknek/

    Itt meg már érdekes mód azt írják, hogy:
    "A világ legnagyobb esőerdejének otthont adó Amazonas-medence kulcsszerepet játszik az éghajlatváltozás megfékezésében a légköri szén-dioxid elnyelése révén."

    Akkor mi is az igazság? 2019-ben volt valaki hülye aki a cikket írta, vagy 21-ben? Talán 21-ben rájöttek, hogy 2019-ben hülyeséget írtak? Tudom, azóta cserélődött az index egy része, de a kormánypárti média nem túl környezetbarát, így írhatnák ugyan azt a sületlenséget, mint az elődeik 2019-ben.

    Itt meg kb. leírják, hogy miért bocsájt ki most az esőerdő több szén-dioxidot lassan, mint amennyit elnyel, magyarul azért, mert egy csomó hülye felégeti, ezzel egy ördögi kört teremtve:
    https://index.hu/techtud/2021/07/26/amazonas-szen-dioxid-kibocsatas-elnyeles-erdotuz/

    Szóval lehet erről vitatkozni, de nem érdemes, mert hülyeség, hogy az esőerdők kevés szén-dioxidot kötnek meg, sőt többet "lélegeznek" ki, ugyanis egyrészt akkor nem nőnének, másrészt már lehet rég megfulladtunk volna, sajnos az is az emberi tevékenység, illetve jobban mondva a butaság miatt van, hogy az esőerdők most ténylegesen több szén-dioxidot bocsájtanak ki, de az is az erdőtüzek és az amiatt megváltozott környezeti tényezők miatt van, amivel a hülyék megint a saját hülyeségüket próbálják bizonyítani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák