Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    Grat a cikkhez, szép munka!

    Nekem Q9550-esem van, aminek a tesója az E5440. A Xeon 15W-tal kér kevesebbet, de teljesen ugyanazt tudja, és az én procim is megy (immáron 7 éve 24/7ben) 4ghz-en.

    Az a baj az én procimmal is, hogy tuning nélkül már egy gtx 680-as kártya is tud procilimites lenni egyes játékokban. Volt gtx 960-as is a gépben, és a procit felhúzva +20% teljesítményt tudtam kihozni a vga-ból. Ez ugye a procitól +40%-os tuning, és a gtx 960-hoz képest az 50%-kal erősebb gtx 970-eshez szerintem már kevés lenne a proci. (nem tudom, nem próbáltam)

    Ismerősnek i5-3470-essel (nem K, tehát nem lehetett feljebb lőni) a gtx 960-as +10-20%-al többet tudott kihozni ugyanott.

    A 2xxx-es i7-esek ideje óta nem történt lényegesebb fejlődés, így aki hosszabb távra tervezne komolyabb használt játékgépet, annak az akkori generációval megegyező Xeonokat tartom jó választásnak, bármi is legyen a tokozásuk/nevük.

    A cpubenchmark.net honlapon érdemes az egy szálon futó teljesítményeket is nézni. Míg a régebbi lapok 1200as értékeket tudtak, a 2xxx-es i7-esek már 1900asak, az azóta eltelt 5+ évben pedig 2200-2300 pontig jutottak, ami csak +20% az újak (4790k, 6700k) javára, míg a 2xxx-esek hirtelen 58%-ot ugrottak az elődökhöz képest! (és ezeket mind lehet 4,4-4,8ghz-re is fellőni, így kizárt, hogy egy mostani 300ezer Ft-os vga-val proci limit lépjen fel)

    Az én procimat 1683-as egy szálon futó teljesítményre repíti a 4ghz-es tuning, de vmekkora teljesítménykiesés mutatkozik egy mostani 60ezres vga-val is úgy, hogy közben zabálja a gép az áramot.
    Egyébként a 2xxx-es i7esnek is csak azért 1900 pontos az egy szálon futó pontszáma, mert 3.4ghz-en megy, míg a 4790k/6700k 4ghz-en mennek (+17,5% + turbo, és hopp, már meg is kapjuk az aktuális procik teljesítményét)

    Nem mondom, hogy minden az egy szálon futó teljesítmény, mert pl. ezen a videón rendesen játékban futtatja a csóka a 300ezer Ft-os vga-val azonos 4.4ghz-en a procikat, és azért meg-megesik +20% fps többlet a 6700k javára, de én erre azt mondom, hogy majd kb. 3-4 év múlva lehet majd megkapni ezt a vga teljesítményt 60ezerért, és még akkor is el lehet majd evickélni vele újabb 2-3 évig legalább!

    Én nem ruháznék már be i7 2xxx-es proci előtti xeon-ba sem, csak ennyit akartam.

Új hozzászólás Aktív témák