Új hozzászólás Aktív témák

  • nexus6

    aktív tag

    válasz Bog #2 üzenetére

    igen, én is így látom... sajnos annyira átalakult-átalakulóban van az autóipar hogy szerintem jó a cikk. ha csak megnézzük most mennyibe kerülnek a benzines autók akkor is ledöbbenek hogy egy alsó kategóriás kis autó is lassan 4 millió Ft-tól indul, egy középkategóriás -még erősen nem családi autó- meg 6 millió Ft-tól. persze vannak kivételek is, de a járműgyártók a megszigorított szabályokat (fejlesztéseket) is a vevőkkel fizettetik meg. az elektromos autóknál meg az a baj, hogy a finanszírozási részére még nem áltak át.
    egy benzinesnek, dízelnek sokkal magasabbak a fenntartási költségei mint az elektromosnak, így ha a kettőt szembeállítjuk és a teljes élettartamra nézzük akkor hasonló értéket kapunk. persze az hogy mi lesz a 10 éves elektromos autókkal még senki nem tudja...
    szóval én is úgy tartom hogy bőven elég egy városi autónak az elektromos. mondom úgy hogy jelenleg nincs is autóm. a legtöbb esetben tömegközlekedek, illetve ha a kisfiam szállítását intézem akkor bérlek autót. jelenleg azt tapasztalom hogy az emberek 1 kilométert is autóval tesznek meg, sokan. persze ebben is vannak kivételek. minthogy sokan vesznek 2 kategóriával nagyobb autót, mert tényleg évente vagy 3évente kihasználja a 800 literes csomagtartót vagy 7 ülést. most én is kisautó vásárlásban gondolkodok...

    [ Szerkesztve ]

    Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

Új hozzászólás Aktív témák