Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz klaya86 #43 üzenetére

    Persze, ebben nem lesz egyetértés soha, és az én véleményemet jóval kevesebben osztják ma a témában, nincs is ezzel gond, én elfogadom, hogy változott a világ. Megértem, hogy sokan mindenesként tekintenek egy mobilra, de én még abból a korból jövök, ahol puszta kényelemből vagy lustaságból nem próbálunk meg egy szöget is a telefonnal beverni, csak mert az van kéznél. Külön telefonom, külön navim, külön fényképezőm volt mindig is, a naviról néhány éve már lemondtam, mert azt tényleg jól kiváltja a mobil (bár egy iGO-t szerintem még most sem ért utól semmi, fizetős Sygic, Gmaps biztosan nem, ezeket használom felváltva, és útvonalat optimalizálni értelmesen egyik sem tud). Szerintem célfeladatra célhardver kell, persze ha van egy olyan eszköz, ami nem csak majdnem, hanem pontosan ugyan olyan jó vagy jobb a feladatban, és emellett még másra is képes, az nem baj (PC vs konzol). Jelen esetben viszont abszolút nem összehasonlítható kamerás képességekről beszélünk, ami nem lenne baj önmagában, ha nem az lenne manapság a telefonos fejlesztések / marketing elsődleges célja, hogy a kamerás képességet adja el a vevőnek. Majd talán most (erősen talán!), a natív optikai zoomok elterjedésével lesz egyáltalán értelme összehasonlítani a mobilt egy kompakt fényképezővel, a MILC /DSLR vonalhoz meg köze nem lesz, kábé soha. Azzal az érvvel meg, hogy instára/facsére jó ez a minőség is, nem tudok egyetérteni. Valakinek biztos jó, én szeretem, ha részlet is van a képben, nem csak rommá húzott dinamika 100 megapixelen.

    Na, nem offolok tovább, csak kikívánkozott. A Snaprdragon fejlődését meg mindig örömmel látom, bár az ilyen 3.2 GHz környéki teljesítménynél az ember elgondolkodik, hogy meddig fokozható ez még passzív hűtés mellett, egyáltalán van-e értelme még fokozni a kraftot? Jobb lenne ennek gátat szabni most, és a fejlesztőket kényszeríteni az optimalizálásra. Röhej azért, hogy ilyen összteljesítménnyel 10 éve még PC-k futottak csak, sőt.

Új hozzászólás Aktív témák