Új hozzászólás Aktív témák

  • Helpner

    csendes tag

    válasz okkena #48 üzenetére

    Nekem tegnap délután. Úgy, hogy tegnap délelőtt az értesítőben mára ígérték. :)

    Érdekesség, hogy miután írtam nekik, másnap már fel is adták és hozta a UPS. Hogy most a noszogatás miatt vagy amúgy is akkor adták volna fel az egy más kérdés.

    De, hogy a fülesről is essék érdemi szó..

    @blueye
    Pozitívumok:

    - Kinézet: A füles az átlátszósággal már a bemutatón megvett (bár örültem volna ha az egész transzparens burkolatot kapott volna és nem csak a szár). Ergonómiára és kialakításra szerintem teljesen rendben van, ez az Airpods-féle száras kialakítás se zavaró számomra. A fülembe (az alap M-es gumiharanggal) jól illeszkedik, nem akar kiesni, még headbang-elés közben sem. :DDD A tok nem nagy kunszt, érezhetően kicsivel nehezebb, mint az átlag TWS-eké. Gondolom a nagyobb akku miatt. Gyorsan karcos lesz és pár hét/hónap utánel fog színeződni, mint a telókon egy átlátszó tok.

    - Hangzás: Nyugodt környezetben, telón Poweramp-ot használva, olyan zenéken kísérletezve, mint pl. az új Iron Maiden album vagy pár instrumentális metál zenekar, és egy Sennheiser CX 400BT füleshez hasonlítom. Azért ehhez, mert anno árban annyiért tudtam megvenni, mint az Ear 1-t, és mert csak ez az egy TWS fülesem van. Csak a Poweramp-on belüli EQ van egyénileg beállítva, a saját app-jában flat/balanced EQ, ANC OFF. Pár órányi nyugodt használat után tetszik a hangja! Néhol olyan szépen és részletesen szól 1-1 dal, mint a CX 400-nál. Értem ez alatt, hogy pl. hallottam a minimális eltérést időben és hangban a két gitár között, hiába pengeti a két gitáros egyszerre ugyan akkor és azt a dallamot. Ami azért fura, mert a CX 400 aptX-es kodeket használ, míg az Ear 1 csak SBC-vel. Rendes bejáratás után kiderül milyen lesz az igazi hangja, de úgy érzem ezzel a részével nem lesz gond a későbbiekben sem.

    Kevésbé pozitívum:

    - ANC: Mivel a CX 400-ban nincs így egy Sony WH-H910 fejhallgató képességéhez tudom csak hasonlítani. (Ami kicsit sem fair, de nah, ennyi túlzás beleférhet. :D ) „3,6. Nem jó, de nem is tragikus.” Szerintem ezzel le is írtam. Ugye 3 opció van ANC-nél: OFF – light – max. OFF és ON között hallani a különbséget, akár buszon, utcán, melóban alapzaj mellett. Ellenben light és max között alig vagy inkább nem tudtam megállapítani mi az eltérés. A Sony-hoz képest kb. fele olyan hatékonynak/jónak érzem. Néha olyan érzésem volt, leginkább amikor a környezetem hangereje hirtelen lejcsökkent, mintha a basszust túl tolná a szoftver és ezzel próbálná kompenzálni a hirtelen hangerőváltozást. Miután újra megnőtt külső zaj hangereje utána már nem volt ilyen érzésem. Ezt gondoltam érdemes megemlíteni. Összességében örülök, hogy van benne ANC, teszi a dolgát az árkategóriához képest korrektül. Teljesen úgyse fogja megszüntetni a külső zajokat, így pl. tömegközlekedéskor jobban halljuk a zenét, de úgy ennyi.

    Negatívúmok:

    Az áteresztő módot jelen állapotában erősen felemásnak (feleslegesnek) érzem. Remélem csiszolnak a szoftver ezen részén, mert ezt minden alkalommal 10-15 másodperc után kikapcsoltam, annyira zavart. Reggel munkába menet azt hittem rossz a BT kapcsolat és azért recseg a zene, de kiderült a lágy szellőt recsegés formájában engedte át a szoftver. Szóval köszi, de ezt így nem.

    Az app tudja az alapokat, de semmi extra. Amit a korábbi tesztekben is mondtak, van benne EQ (magas – mély - ének kiemelés – flat), az említett három ANC fokozat, és egy minimál gesztusvezérléses beállítás. A legnagyobb baj(om) a gesztusvezérlés személyre szabásának fapadossága. Ugyan bal és jobb fülesre lebontva, de csak a '3x tap' (előző - következő szám - semmi) és 'tap hold' (ANC ON/OFF - semmi) állítható. A CX 400-as app-jában ehhez képest több lehetőség van. De megszokás kérdése lesz. A hangerő változtatása a füles szárán az ujjad le-fel húzogatásával viszont bejön.

    Egyéb:

    A füles párosítása telókhoz gyorsan megy, egyből felismerte az én androidos és haverom iOS-es telója is pillanatok alatt Jött 1 db firmware frissítés, ami pár perc alatt meg is volt. (Ebben az egyben fényévekkel veri a CX400-at, mert ott >1 óra volt ez a művelet.) Egyébként az előbb említett haverom is kipróbálta pár perc erejéig a telójával, Spotify-jal. Neki is tetszett a hangja és megjegyezte, hogy az ANC alapból működik, app nélkül is.

    Még egy apró észrevétel az app-pal kapcsolatban. Az elején 5-7 alkalommal lejátszás közben, amíg a füles app-jában nézegettem az EQ-t addig a Poweramp-ban lévő EQ beállításaim visszaálltak alaphelyzetbe. Miután a Poweramp-ban betöltöttem és újra rámentettem az ez megszűnt.

    Összegezve:

    1 napnyi vegyes használat után, ha nem is maradéktalanul, de meg vagyok elégedve vele és továbbra is tetszik. Ugyan a CX 400-at megközelíti néha-néha, de nincs pariban vele, ANC ide vagy oda. Egy darabig biztosan fogom használni az Ear 1-t, de a Sennheiser-emet nem fogja hosszú távon leváltani. :)

  • kymco

    veterán

    Sziasztok, a nothing-től rendelve kell áfát és vámot pluszban fizetni? Aki rendelt, már tudja... kérlek osszátok meg :)

    www.refujvaros.hu

  • Helpner

    csendes tag

    válasz kymco #52 üzenetére

    EU raktárból, Lengyelo.-ból küldték, így se vám, se áfa, csak a füles árát fizettem. Még szállítási költség sem volt.

Új hozzászólás Aktív témák