Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • btprg

    senior tag

    válasz vndlczndr #20 üzenetére

    A fejüket se vakargassák inkább a dolgozók, mert ki lehet számítani hogy a fejvakarással töltött idő mekkora veszteséget okoz a cégnek :D

    A viccet félretéve, #21-ben itt a megoldás. Amikor elmegy akkor lenyomja a kapcsolót, ennyi. Nem kell rángatni a dugókat, összetekergetni a kábeleket... Ez valamilyen szinten elvi kérdés: nem a nagy fogyasztás a gond, hanem az, hogy minek menjen valami teljesen értelmetlenül, ha egy ilyen kapcsolós konnektorral egy nyomással megszűnik a probléma?

    De vannak nem ennyire konkrét káros hatásai is annak, ha feleslegesen bekapcsolva van minden:
    — Ha egy cégnél 1000 ilyen kis töltő meg akármi megy egész éjjel, akkor meghibásodás esetén a tűz, biztosító leverés valószínűsége is jóval nagyobb, mintha csak 50 menne. (A normális CE bevizsgált töltők lehet hogy nem szoktak ilyet, de hány dolgozónak van gagyikínai szarja?)
    — Megvan az élettartama mindennek (tápegységeknél se végtelen az MBTF). Ha napi 8 órát megy az egy évre kb. 3000 óra, 0-24 bedugva majdnem 9000 óra. Szóval érezhetően hamarabb tönkremehet valami (totál értelmetlenül), ha sose kapcsolják le.
    — Ha be van 1000 kapcsolóüzemű tápegység dugva, amik köztudottan jó nagy áramfelvétellel indulnak a pufferkondenzátorok miatt, akkor egy áramkimaradás esetén jóval nagyobb eséllyel fog túláram keletkezni mikor visszajön az áram, és esetleg leverni valami biztosítót.
    — Ha van egy vihar vagy bármi miatt áramingadozás, nem megfelelő épületi túlfeszültségvédelem esetén tönkre mehetnek dolgok feleslegesen mikor nincsenek is használva, pedig ha le lennének kapcsolva akkor nem érintené őket a probléma.

    De hogy kontra is legyen az érvelésemre: a bekapcsolási tranziens nagy terhelést okoz, nem véletlenül bekapcsoláskor mennek tönkre általában a dolgok, a napi ki-be kapcsolgatás miatt is akár hamarabb tönkre mehet valami.

    szerk.:
    #23 és #24:
    Ez a konkrét példány kicsit extrém, amin egy kapcsoló van többnyire az is bőven elég, és azt nem sokkal több legyártani. A ködfénylámpáknak valóban van fogyasztása, kb. 0,25W-tal lehet számolni. De mivel részleteztem is, hogy a fogyasztás önmagában csak egy kis része a káros hatásnak a bedugott töltőknél, még így is bőven lehet nyerni vele.

    [ Szerkesztve ]

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • MaCS_70

    félisten

    válasz vndlczndr #20 üzenetére

    A régi CRT-s tévémen még mechanikus bekapcsológomb volt, ami el is romlott. Vittem is s szerelőhöz, aki el is mondta, hogy ezek a gombok alig bő ezer nyomást bírnak ki, úgyhogy a környezettudatos minden esti kikapcsoló felhasználó kb. a garanciaidő végére koptatja azt el (mint én is). És bár akkoriban a készenléti üzemmód akkoriban jellemzően 1-2 watt volt (hehe), a megtakarítás nagyon sokszorosát hagytam ott a cseréért pénzben, és gyanúm, hogy a sok extra gomb legyártása sem volt környezetbarát.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák