Új hozzászólás Aktív témák

  • DummyBoy

    senior tag

    Érdekes felvetés de nem biztos hogy olyan jó ötlet ...

    Mielőtt a PC-sek megköveznek: ős PC-s játékos vagyok, nem ma kezdtem. Kb. 2 éve vettem páromnak egy XBOX-ot és egy Kinectet ... Aztán kiderült hogy régi külföldi barátaim, akikkel anno együtt LAN-oztunk, XBOX-on játszanak, és elkezdtem én is próbálkozni... Casual játékosként a következőképp látom most a dolgokat.

    Konzol vs PC. Felesleges összehasonlítás, de egy konzol + egy laptop/tablet (Attól függően hogy csak netezni vagy munkára is kell a cucc ...) olcsóbb és jobb megoldás lehet mint egy Gamer PC.

    Kontroller vs. Kormány - joystick: A kontroller analóg mivolta miatt sokkal jobb a kormány vagy joystick kiváltására mint a bill + egér. Természetesen nem olyan jó, de inkább egy jobb kontroller mint egy gagyi kormány - joystick. Az egér + bill kombót agyonveri mind.

    Kontroller vs. bill + egér pl: FPS-ekhez: Ez egy érdekes téma ... Fényévekkel precízebb a bill + egér, ez természetes ... Viszont ez a legnagyobb baj is vele. Sokkal nagyobb előnyt nyújt egy bill + egér a kontroller-el szemben mint pl: egy kormány vagy egy joy. Nem véletlenül nem szabad egér + billt használni boxon pl.

    Casual játékhoz hetek alatt meg lehet szokni a kontrollert. Ettől még nem hozza azt a szintet, mint a bill + egér, viszont a bill + egér használata gyakorlatilag qrva kényelmetlen a kanapén. (Tudom, próbáltam.)
    A kontroller legnagyobb előnye az, hogy lepunnyad a kanapén az ember és elszórakozik a kedvenc játékával. Ezt a bill + egér nem tudja.

    Viszont ha mindenki elkezd konzolon egérrel és billentyűzettel játszani, akkor a kontrollereseknek egy életre elveszik a kedvét a játéktól. És nem hinném, hogy a Sony ezt szeretné ...

    De ha mégis, megnézve a konzolos kormányok árképzését, ne hinném, hogy az 1000 forintos Genius egér gond nélkül menne majd PS4-en ... Ellenben a sokezres Sony PS4 egérrel és a mégtöbbezres Sony PS4 billentyűzettel. (Lásd: kormányok ...)

    Szóval én nem örülnék ennek előre annyira, hisz semmit sem tudni róla. Ráadásul ha kijönnek a nextgen konzolok, az első félév után majd kiderül, hogy mit szólnak a jelenlegi PC játékosok.

    Jelenleg a szimulátorok (Autósban már azért van alternatíva), stratégiák (Az is akad már konzolra ...) és MMO-k (Ez is elkezdődött) terén vezet a PC ... és leginkább az irányítás az oka.

    Ha ezt úgy oldják meg, hogy egeret + billt raknak a konzolokhoz, akkor a Gamer PC-knek fel kell majd rántani a nadrágot, viszont a kontrolleres játékosokat - és a kényelmes kanapés - döglős játékot - kizárják majd.

    Valószínűbbnek tartom, hogy inkább a játékok irányítását változtatják majd meg úgy, hogy kontrollerről is kényelmesen vezérelhetőek legyenek (PC-n ennek már lehet látni az előszelét ...) hiszen így MINDEN játékos számára ugyanaz az élmény lesz elérhető. És ez sokat jelent!

    Az utóbbi pár évben szimulátoroztam, és MMO-ztam leginkább, de hogy egyre kevesebb időm lett, így egyre egyszerűbb játékokat kerestem ... Most ha van egy kis időm, akkor lepunnyadok az XBOX elé, és futok 1-2 Borderlands2 vagy Halo kört ... esetleg Forza-zok ... És roppant ritka az hogy a PC-n álljak neki játszani. Hogy miért? Egyszerű: Kényelmesebb.

    Life is shor...

Új hozzászólás Aktív témák