2018. október 21., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) Azie

Azie
(senior tag)

a BR játékokat el kéne törölni a föld színéről, nem promotálni. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#2) Lexington87 válasza Azie (#1) üzenetére

Lexington87
(újonc)

Miért? Mi velük a gond? 🐴

Második felhasználó,a réginek elfelejtettem a jelszavát :) Galaxy S7 Edge,Ipad Air

(#3) Taranti

Taranti
(senior tag)

Azért elképzelem, hogy magyar útviszonyok között valaki nekiáll mondjuk városi vagy távolsági járaton ilyesmit játszani...

Egyik kollégám ebédszünetben kipróbálta valamelyiket egy Samsung S8-ason, aztán egyszer dühösen mutatta, hogy "az a pixel ott, volt az ellenség aki kilőtte". Mondtam neki, hogy meg is érdemli. :))

Szerk:
Amúgy függetlenül a BR játékoktól, amit billentyűzet/egérre vagy kontrollerre ÉS nagy képernyőre találtak ki, az általában nem állja meg a helyét a mai androidos eszközökön. Láttam PC játékot mobilra átültetve olyan mértékű butítással, hogy szerintem aki először ezt próbálja ki, az már PC-n sem biztos hogy megnézi, annyira elmegy tőle a kedve.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#4) D013 válasza Lexington87 (#2) üzenetére

D013
(fanatikus tag)

mert mainstream, azt utálni kell. Sőt most hogy sok ilyen játék van muszáj velük játszani is. Mindig azzal kell játszani ami épp divat. Emlékeztek még amikor mindenki moba lázban égett? Sosem feljetem el amikor mindenkinek wowozni kellett. Szörnyű a játékipar, diktatúra!

(#5) wesder válasza Azie (#1) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Én sem szeretem, mert semmilyen sikerélményem nincs a BR jàtékokban. 1000+ match-ből 3 win, amiből 1 lucky 2 spectate. Ennek ellenére nem mondom hogy el kell törölni őket.

This is Super Saiyan Rosé Goku Black!

(#6) chipesz válasza wesder (#5) üzenetére

chipesz
(senior tag)

Nem szereted vs. 1000+ mecs. Vagy csak 1000+ után derült ki hogy nem szereted? 😀

Nokia 7 Plus

(#7) fadd

fadd
(újonc)

Ezek nokedli játékok ,Blitz Brigad online FPS na azt hívják valaminek

[ Szerkesztve ]

(#8) wesder válasza chipesz (#6) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

1000+ utàn mondtam hogy elmész a jó édes qrva @nyàdba. Ez nem nekem való, pedig a stílussal nincs bajom. Annak meg semmi értelme hogy lelkileg tönkretesz, mert nincs sikerélmény. Volt hogy menet közben hagytam ott a csapatot mert szart se ér a jàtékom.

(#9) Azie válasza D013 (#4) üzenetére

Azie
(senior tag)

nem a mainstreamsége miatt, hanem azért ami a cikkben is le van írva. egy nem spectator módra tervezett full rng játékot ész nélkül streamelnek. nagyon hasonló az érzésem a legtöbb játékkal kapcsolatban - és streammel is. nézz körül a 40es a 30as és a 20-as "gamer" generációkon. "régenmindenjobbvolt" ma már kb nyomod ami nem szürke és úgyis nyerhetsz, plusz ha nincs sikerélmény kezdőként (rng által itt ugye generálnak), akkor rage-el a mai tinigamer és idegbbeteg lesz stb stb. de valóban, guns dont kill ppl :)

(#10) kelly416 válasza wesder (#5) üzenetére

kelly416
(PH! kedvence)

Ok, hogy az elején állítólag könnyebb, de mitől? Na mindegy. Nem az a lényege, hogy mindenki mindenki ellen (vagy csapatosan vagy egyedül) és a ruhádon túl semmi előnyt nem élvezel? Minden fegyver, minden felszerelés a pályán van és mindenkinek (nagyjából) ugyanannyi esélye van? Én kipróbáltam a PUBG-ot, a harmadik vagy negyedik meccset megnyertem. Meg is lepődtem, bár van már pár játékóra itt-ott mögöttem. Aztán később persze volt, hogy földet érés után 10mp-el kilőttek, mert én nem fegyverre érkeztem, a másik meg igen, de nem ez a jellemző. Általában első 10-ben benne vagyok, de sokszor első 3-ban is. Igen, én is találkoztam halálos pixelekkel, de volt már, hogy én hibáztam be egy lövést egy pixelnek ami halálosnak bizonyult. Persze, hogy nem ekkora kijelzőkre valók ezek, de mégis jókat elszórakozunk a fiammal, merthogy Rajta kívül egy csapatban egységesen talán kétszer voltam, amikor segítettük egymást és együtt csináltuk a meccset, nem négyen négyfelé mentünk, pedig már vagy 3 hete PUBG-ozok. :DDD Szóval igen, csapatmunka az majdnem esélytelen.
Ja? Fiam élete első PUBG meccsét megnyerte, én meg őrjöngve szurkoltam Neki a végén már, de sokat nem segített ez Rajta. Sony Z1C-vel ráadásul, ami nem egy nagy kijelző.

(#11) villásdugó válasza wesder (#8) üzenetére

villásdugó
(újonc)

a pubg mobile a te játékod. tele van botokkal (az elején konkrétan szinte csak az van, de az a saját lábában is felbukós fajta, aki könyörög, h lődd le), tényleg n-a-gy-o-n könnyű, az egész úgy van felépítve, h folyamatos sikerélményt adjon.

én totál béna kazuár vagyok, 4 colos kis iphone se-n nyomom, szóval tényleg a leghátrányosabb fajta, de 10ből minimum 9szer ott vagyok a legjobb 10-15ben, a meccsek kb felén pedig eljutk a legvégére, amikor már egy fára vagy házra szűkül a terület, és elhozom a 2-3. helyet. nyerni ritkán szoktam (a győztes általában látványosan profi), de még az is összejön néha.

(#12) wesder válasza villásdugó (#11) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

A PC verzió sem tetszik. Szerintem a mobil sem lehet sokkal jobb.

(#13) moleculez

moleculez
(PH! addikt)

Inkább ilyen teszteket olvasnék többet, mint egy nevenincs dzsunka gyártó TENAA vizitjéről szóló, lehetséges pletykát, dobozokról meg kétes pletykákról.

"Nem vagyok pesszimista. Az nekem úgysem menne...@abusalempictures

(#14) pelgrim_v1 válasza Taranti (#3) üzenetére

pelgrim_v1
(kvázi-tag)

Ezt a cikket egy távolsági icaruson próbálom elolvasni. Ha szabad ilyen szavakkal élnem, a répâmban már habosra rázta a busz a..... Na tudjátok.

Nem buszra való a mobiljátek idehaza

[ Szerkesztve ]

(#15) villásdugó válasza wesder (#12) üzenetére

villásdugó
(újonc)

ugyan én nem próbáltam a pc-st, de mások beszámolói alapján ég és föld a kettő. amott egyátalán nincsenek botok, emiatt sokkal nehezebb messzebb eljtuni. a másik, h a mobilos játékokra általánosan jellemzően, a humán playerek nagy része is kisgyerek, tőlük sem lehet sokat várni.

de a mobilosban puszta kempeléssel, minden akció nélkül is garantált az első 50-30ban végezni. ha van távcsöves fegyvered, akkor pedig kis túlzással garantált az első 15.

ráadásul úgy vetten észre, hogy humán playerekből is mindig a te szintedből sorsol, ritkán futni bele sokkal ügyesebb játkosba (ők általában meg is nyerik a meccset).

(#16) Hopkins95 válasza wesder (#12) üzenetére

Hopkins95
(senior tag)

Bár én PC-n még nem játszottam vele, de miután Androidon kipróbáltam, a Pubg Mobile most Droidon talán a kedvenc játékom. Instant sikerélmény volt, mikor az első 6 menetből 3-at megynyertem, igaz aztán olvastam hogy tele van botokkal, de engem ez a sikerélmény behúzott és újra és újra akartam játszani. Igaz kéne egy jobb telefon, mert Snapdragon 808 bár viszi, de a stressz helyzetelben képes belaggolni, ami arra elég pont, hogy akkor lelőjenek. Tehát ezért nem vettem elő mostanában, mert előfordult a meccs végén, hogy pillanatnyi megakadás végett haltam meg fegyverharcban, ami aztán kicsit frusztrált. De nem baj, hamarosan veszek egy Snapdragon 660-as Xiaomi tabletet, alog várom hogy azon kipróbáljam. :)

[ Szerkesztve ]

T610 > K600i > Sony Ericsson Xperia mini pro > Nexus 5x \\ AMD Ryzen 1600 - MSI Vega 56 \\ i5-3300 - INNO3D GeForce GTX 1050 Ti X2 \\ Playstation 4 Slim

(#17) wesder válasza Hopkins95 (#16) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Az új Mipad-ra én is be akarok ruhàzni, biztos jó lesz.

(#18) Mrpingvan válasza Hopkins95 (#16) üzenetére

Mrpingvan
(lelkes újonc)

Sokkal jobban ajánlom a PCs verziót, ha van rálehetőséged próbáld ki (vagy csak vedd meg, ha nem tetszik, úgyis visszakérheted a pénzed Steamen). A mobilos verzió nagyon kezdetleges ahhoz képest (De attól függetlenül mobil játék szinten top notch). Próbáltam sok más BR játékot PC-n, de mind elvette a kedvemet a "műfajtól"... kivétel a PUBG-tól.

(#19) Mrpingvan

Mrpingvan
(lelkes újonc)

Szerintem amúgy csak azért nézik le az emberek a BR játékokat, mert rengeteg közte a gyerekes (és ezért TÚL fiatal az a réteg aki azzal játszik). Én kezdetben azért szerettem meg a PUBGt (PC), mert hajaz a valós fegyver kezelésre, ha már egy Arma modból vált valóra. Emiatt és amiatt, hogy nem ingyenes/olcsó, kevés rajta a gyerek nagyon. De mindegy, mert úgyis összevonják a többivel is, mint pl. a cikkben található Minecraft-BR klónnal, aminek a játékosainak átlag életkora 10 körül lehet.

[ Szerkesztve ]

(#20) Hopkins95 válasza Mrpingvan (#18) üzenetére

Hopkins95
(senior tag)

Leárazáskor majdnem megvettem, de aztán volt mivel játszanom. Az Origines ismerősöm is győzködött, hogy vegyem meg, de még mindig félek kicsit a csalóktól meg a csökkenő játékosbázistól - bár gondolom ez utóbbi nem olyan drasztikus, mint egyes youtuberek azt mondják. Egyébként most már várok kicsit a Ring of Elysiumra, nemsokára indul Európában és jackfrags videója alapján igen bejött. Meg nemsokára jön a Blackout is, az sem néz ki rosszul. Örülök azért annak, hogy lesz alternatíva Battle Royal játékokban.

T610 > K600i > Sony Ericsson Xperia mini pro > Nexus 5x \\ AMD Ryzen 1600 - MSI Vega 56 \\ i5-3300 - INNO3D GeForce GTX 1050 Ti X2 \\ Playstation 4 Slim

(#21) Mrpingvan válasza Hopkins95 (#20) üzenetére

Mrpingvan
(lelkes újonc)

Igen, mostanában tényleg egyre több jön ki ami más-más és nem gyerekes. A csökkenő játékosok amúgy elég túlzás. Tényleg esik, de még mindig bőven sok ember van fent. És a még fele ennyi is sok lenne. Hackereket és még nem nagyon láttam, de pl. pont most volt hír, hogy talán százezreket vagy milliókat tiltottak ki csalásért. De amúgy azért mondom, kilehet próbálni "ingyen" Steamen. Újakkal viszont tényleg vigyázni kell, mert nehéz fellépni a "nagyok" közé, és itt viszont tényleg félelmetes arányokban halnak kik a játékosbázisok. Szerintem megéri várni vele egy hónapot kb. és megnézni, hogy annyi idő alatt mennyit esett vissza.

(#22) gproject

gproject
(fanatikus tag)

PUBG minimum system requirements
Processor: Intel Core i5-4430 / AMD FX-6300
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB / AMD Radeon R7 370 2GB
DirectX: Version 11
Network: Broadband Internet connection
Storage: 30 GB available space

az adnroid verziot meg BlueStacks-szel eljatszod egy fel ennyibe se kerulo gepen
vagy egy kelloen eros android tv-n, ami szinten toredeke arban a pc verzios szettnek
gamepaddal iranyithato nemelyik,pl fortnite

egyebkent, inkabb ezek a br jatekok, mint a rengeteg zombis szar
annyira gyulolom mar a zombikat, hogy ilyen temaju filmet/sorozatot se vagyok hajlando nezni

[ Szerkesztve ]

Honor 7, HP 14 Chromebook, Nvidia Shield TV, Nvidia Shield K1

(#23) Mrpingvan válasza gproject (#22) üzenetére

Mrpingvan
(lelkes újonc)

A zombis témájúakkal is pont ugyanaz történt, mint most (vagy csak most fog) történik a BR-rel, van pár, ami jó, és 20 millió, ami csak arra megy, hogy vedd meg/töltsd le, de játékmenet 0. Szóval igazából nem az a gond, hogy sok van, hanem sok sz*r (de nem mind!). És ez rontja el a jókat is.

(#24) oriic válasza Lexington87 (#2) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)

Semmi, sima játékmód. Ha valakinek nem tetszik, nem játszik vele. (Vagy max normálisan elmondja hogy próbálta, de neki nem jön be.)

Live-Die-Respawn

(#25) Maxxy10

Maxxy10
(fanatikus tag)

En napi szinten jatszom a Pubg-vel telon es tenyleg eleg konnyu ezert kell egyedul menni squad ellen es akkor mindjart mas a helyzet..
Plusz vannak benne az arcade modok amik pont arra vannak, hogy ha csak 10 perced akkor is tudjal jatszani

(#26) Giovan! válasza pelgrim_v1 (#14) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

Annak idején (ezelőtt kb. 6-7 évvel) a haverokkal NOVA-ztunk meg modern combatoztunk a buszon. Nekem 3,2"-es Galaxy Giom volt, kb. a töbiek is ilyesmi telókkal nyomták, és mégis jól szórakoztunk. Pedig Romániában is elég szarok ám az utak :DDD

A katasztrófa tulajdonképpen tárgyiasult veszély.

(#27) Kokzor válasza D013 (#4) üzenetére

Kokzor
(tag)

Ja, csak a WoW nem MOBA. :D

(#28) pomorski válasza villásdugó (#11) üzenetére

pomorski
(őstag)

Mi az a kazuár? Az nem valami madárfajta?

(#29) wesder válasza pomorski (#28) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Casual
Egyébként magyarul egy madàrfajta

[ Szerkesztve ]

(#30) villásdugó válasza pomorski (#28) üzenetére

villásdugó
(újonc)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#31) wesder válasza villásdugó (#30) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ennek cseszettül semmi értelme... Ki volt az a barom aki kitalàlta?

(#32) Azie válasza wesder (#31) üzenetére

Azie
(senior tag)

gondolom olyasvalaki, aki a rugót, sámit és sajnos sokan a gájdot. :)

(#33) #52588800 válasza wesder (#31) üzenetére

(törölt tag)

Na és ennek? :)) :DD

(#34) Hopkins95 válasza villásdugó (#30) üzenetére

Hopkins95
(senior tag)

Ez tényleg egy béna kifejezés lett. Nagyon hülyén hangzik...

(#35) NandorHUN

NandorHUN
(PH! addikt)

Mindig mosolygok az olyan cikkeken és embereken, akik komolyan veszik a mobilos játékokat.

(#36) Hopkins95 válasza NandorHUN (#35) üzenetére

Hopkins95
(senior tag)

Miért is? Miben is különböznek? Te sosem szoktál mobilon játszani?
A mobilos játékok célja ugyanaz: a szórakoztatás. Tehát én igazából a grafikán és irányításon kívül nem látok sok különbséget...

[ Szerkesztve ]

(#37) Moonwolf válasza wesder (#8) üzenetére

Moonwolf
(senior tag)

Sajnos van benne valami. Hiába kerülsz be a legjobb öt közé, siker élményt a játék megnyerése nyújt. Köztes helyek meg hááát... Időtöltés. :)

Privát üzenetre illik válaszolni. =MSI 845GE-P4 Northwood 3,2ghz-2×1Gb DDR 400mhz-Ati Radeon 9250-Seagate Barracuda 80Gb 7200rpm-FSP400w-Logitech Z2300-Philips 190C 19"-Logitech Deluxe 250-Gigabyte M6980| Motorola v550=

(#38) joey04 válasza Hopkins95 (#36) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

ő a konzolosokat is lenézi, pc gamer a vérfan fajtából.

Bazinga!

(#39) NandorHUN válasza Hopkins95 (#36) üzenetére

NandorHUN
(PH! addikt)

Játszok rajta, de azért ez olyan mintha valaki megnézne egy filmtrailert és utána azt mondja, hogy megnézte a filmet.
A kettő közötti élményben azért igen nagy különbség van.

joey04
Ilyen hülyeségeket nem tudom hol szedsz össze. Hol írtam olyat, hogy konzolosokat lenézném?

[ Szerkesztve ]

(#40) Giovan! válasza NandorHUN (#35) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

Buszon vagy vonaton is gondolom viszed magaddal a napelemet, aztán PC-ről csapatod neki. Én az olyan embereken mosolygok akik ok nélkül többre tartják magukat másoknál :)

(#41) NandorHUN válasza Giovan! (#40) üzenetére

NandorHUN
(PH! addikt)

Nem tartom magam többre, csak sima PC-re és konzolra kiírt rendes játékokat tartom többre mint a mobilos gagyi másolataikat.

Mobilon az irányítás borzalmas, főleg lövöldözős game-k esetében, a legtöbb játék meg direkt úgy van elkészítve, hogy rengeteg pénzt lehúzzon rólad: tele reklámmal meg mikrotranzakciókkal.

Megvan ezeknek is a helye: egy Angry Birds-el vagy Candy Crush-al én is elvagyok 2 megálló között.
De mobilos fps meg hasonló "nagy game"-nek beállított PC-s/konzolos játék utánzatokat inkább nem erőltetném.

(#42) Giovan! válasza NandorHUN (#41) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

A Space Marshals, az Osmos, vagy a Bastion szerintem teljesen vállalható játékok, és nem csak mobilos szinten. Vannak jó mobil gamek, bár tény, nem feltétlenül az FPS/TPS vonal áll jól a platformnak.

(#43) NandorHUN válasza Giovan! (#42) üzenetére

NandorHUN
(PH! addikt)

Space Marshal nem igazán fps :)
Ez a felülnézetes gaming még elmegy rajta, de ez is max 10 percig bírom, mert pl. Space MArshal is borzasztóönismétlő.

Mobilon meg ugye endes történetet, zene + graf élményt se fogsz kapni, mert legtöbb fejlesztőnél csak pénzről szól az egész mobilgaming, legkevesebb energiával próbál legtöbbet kaszálni és eredmény épp ezért olyan amilyen.
Crashlands viszont tényleg egész jó.

(#44) Hopkins95 válasza NandorHUN (#43) üzenetére

Hopkins95
(senior tag)

Azért a Pubg Mobile-nál a Digital Foundry is kihagsúlyozza, hogy Full fat console style experience, ami azért nem kis szó. Aztán ott a Fortnite is, amihez jön majd a kontroller support(a Pubg Mobile-lal már állítólag működik).

Vagy ott a The Witness iOS-re, ami eredetileg PC és konzol játék volt, de már van iOS-re is. Vagy a The Walking Dead: Season One... Szerintem ahogy erősödnek a chipsetek, úgy tolódik a fejlesztés a mobil platformok felé is, mert ez egy hatalmas piac, kvázi mindenki rendelkezik okostelefonnal.

(#45) Giovan! válasza NandorHUN (#43) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

A FPS/TPS témát nem az általam felsorolt játékokra értettem, hanem a kommented második felére reagáltam. Amúgy a Space Marshals 1 talán önismétlő (bár szerintem bőven vállalható azért, az utolsó bossfight pedig kifejezetten érdekesre sikeredett), de a 2 már nem annyira (pláne a megvehető mission packal).

Igen, rengeteg a szar, pénzéhes fejlesztő (legjobb példa a Gameloft, ami régen egész tűrhető szinten koppintott le nagy PC-s címeket, mostmeg önmaga paródiájává vált), de attól még nem mind az. A fizetős szekcióban azért akad pár cím, ami szerintem komolyan vehető. Szóval továbbra sem értem miért kell ezt megmosolyogni...

Hopkins95: Igen, egyre több PC-s/konzolos port készül el, bár én jobban kedvelem a direkt touchscreenre megírt, öltetes játékokat (pl. az Osmos). Persze azért a Max Paynet én is újrajátszottam mobilon (mondjuk akcióban 400 forintért még meg is érte :D).

[ Szerkesztve ]

(#46) KISDUCK

KISDUCK
(senior tag)

Rules os Survivalt és a PUBG mobilet is kipróbáltam. A RoS-nál valahogy nagyon nem jött be az irányítás/nézet valahogy mindig olyan érzésem volt, hogy na most fogom elhányni magam (valamiért sajnos utazóbetegséget okozott nálam). A PUBG-nél valahogy eltalálták az irányítást és nem éreztem magam rosszul játék közben viszont gyakran rányomok véletlenül a lövés gombra, pedig nincsenek virsli ujjaim, ez inkább a Z3C 4,6"-os kijelzőjének a hátránya. Néha sajnos a kép is beakad durván, legtöbbször amikor meghalok és nem tudom eldönteni hogy már a halál beállta előtt fagyott be a játék és ezért szívtam meg vagy a halál utáni folyamat bugol nálam és öli le a telefont.

A sikerélményhez kapcsolódva szerintem nem csak az első hely számít. Nekem inkább az számít hogy élveztem-e a meccset a helyezéstől függetlenül. RoS pc verzióban haverokkal szoktunk játszani régebben volt hogy a móka kedvéért úgy játszottunk, hogy lőfegyvert és gránátot nem vettünk fel és az volt a legviccesebb hogy másodikak lettünk és fejenként több killel.

[ Szerkesztve ]

Kapcsold ki az oldalon a reklámblokkolót, mert ennyit tehetünk az oldalért! Köszönöm!

(#47) gproject

gproject
(fanatikus tag)

a gyors kameramozgast igenylo jatekokon(leginkabb fps) es a sok action/skill barral/gombbal rendelkezo(komolyabb mmorpgk) jatekokon kivul, barmi mas teljesen jol jatszhato a mobilos platformon

Honor 7, HP 14 Chromebook, Nvidia Shield TV, Nvidia Shield K1

(#48) icemad válasza NandorHUN (#43) üzenetére

icemad
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Azért nézz meg mondjuk egy Galaxy on fire 2-t. Meg fogsz lepődni. Egyrészt a grafikán, másrészt a történeten, harmadrészt az árán... (ingyenes)

Az élet egy nagyon szar videojáték, de baromi jó a grafikája...

(#49) hemaka válasza NandorHUN (#35) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

En sem jatszom a mobilon, de eszmeletlen love van bennuk. :D

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora R7 💙 specs: tde.fun

(#50) paperboy

paperboy
(senior tag)

Nekem ezeknél jobban bejön egy sima pörgős online FPS, például ami részemről most favorit az a Guns of Boom... Pedig nem vagyok egy nagy mobilos gamer, de ez tényleg bejött.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.