Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norb79

    őstag

    válasz EquinsuOtcha #36 üzenetére

    Hát nem tudom, de valószínűleg ezért játsza el ezt az ms, sony vagy a valve is.

  • AxBattler

    félisten

    válasz EquinsuOtcha #36 üzenetére

    Van benne valami...
    Oké, hogy UPlay-ről lekerülnek ezek a DLC-k, de ha valaki Steam-en vette meg a játékot + extrákat, akkor ott lehet, hogy elérhetőek maradnak?

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

  • montana92

    csendes tag

    válasz EquinsuOtcha #36 üzenetére

    Izé, kicsit magaddal is ellentmondásba keveredsz.

    "Európaban amit megveszel az a tiéd.
    Ezért adhatsz el pl windows licenszt."

    Ahogy a #33-ban írtam:

    - felhasználási jogért fizetsz, nem a szoftverért magáért, azt veszed meg, az a tiéd, a felhasználási szerződésben foglaltak szerint.
    - látod, te magad is gyakorlatilag ugyanezt írod, hogy Windows LICENSZT adhatsz el - azaz a Windows felhasználási jogod.

    Azaz, amit megvettél (a licensz, a felhasználási jog) valóban a tiéd, ebben igazad van. De te az EULA elfogadásával beleegyeztél abba, hogy milyen feltételek mentén használhatod ezt (és veszítheted el). Semmilyen tulajdonjogod nem keletkezik.

    Abban is igazatok van (ahogy a 33-ban is írtam..), hogy a fogyasztóvédelmi rendelkezések tartalmazhatnak olyat, hogy a fogyasztó hátrányára nem lehet eltérni - de szerzői mű (szoftver esetén) ez szerintem jóval szűkebb lehet. De én természetesen vevő vagyok minden behivatkozott EU-s/hazai jogszabályi rendelkezésre, csak én nem ismerek hirtelen konkrétan ilyet speciálisan a szerzői jog kapcsán.

    "1. tudomásom szerint a magyar törvények szerint nincs olyan, hogy szoftver meg hardver. Nincs megkülönböztetés"

    De van.

    Szerzői jogi törvény (1999. évi LXXVI. törvény):
    (2) Szerzői jogi védelem alá tartozik - függetlenül attól, hogy e törvény megnevezi-e - az

    c) a számítógépi programalkotás és a hozzá tartozó dokumentáció (a továbbiakban: szoftver) akár forráskódban, akár tárgykódban vagy bármilyen más formában rögzített minden fajtája, ideértve a felhasználói programot és az operációs rendszert is,

    Egy hardver/üres adathordozó ezzel szemben egy egyszerű "dolog", lásd a Ptk.5:14. §-et:
    5:14. § [A dolog]
    (1) A birtokba vehető testi tárgy tulajdonjog tárgya lehet.
    "2.
    "Az EULA elfogadásával aláírsz egy szerződést - nem tudom, mit szólnál, ha ezen érvelés alapján a lakását részedre eladó illető azt mondaná, hogy " ja hát beleírtam, hogy tehermentes - de hát ez nem jelent semmit és amúgy van rajta egy 40 milliós jelzálogjog"."
    Ez igy nem igaz mivel nem tartalmazhat olyat ami szembemegy a törvényekkel.
    Egy eula meg kb tele van szerintem ilyenekkel."

    Lásd a fentit - amikor explicite semmisnek nyilvánítja a (fogyasztó hátrányára való) eltérést a jogszabály, akkor igazad van, de ahogy fentebb (és előző kommentben is jeleztem), én konkrét vonatkozó jogszabályi rendelkezést nem ismerek, csak az itteni általános vélekedést, miszerint "csuma törvényellenes".

    Summázva, az Ubinál valószínűleg alaposabban körbenéztek, mielőtt megírták az EULA-t és mielőtt a jelen lépéshez folyamodtak.

    Ettől függetlenül nyilván nem korrekt szerintem sem, amit szintén már írtam fentebb.

Új hozzászólás Aktív témák