Új hozzászólás Aktív témák

  • montana92

    csendes tag

    válasz scdlsc #30 üzenetére

    Azért ez vicces, hogy "Az, hogy mit írnak bele, az nem jelent semmit." :D

    Az EULA elfogadásával aláírsz egy szerződést - nem tudom, mit szólnál, ha ezen érvelés alapján a lakását részedre eladó illető azt mondaná, hogy " ja hát beleírtam, hogy tehermentes - de hát ez nem jelent semmit és amúgy van rajta egy 40 milliós jelzálogjog".

    A tulajdonjog kapcsán pont ezt írtam - egy szoftver esetén nem keletkezik semmilyen tulajdonjogod, nem olyan, mint amikor egy kiló párizsit, lapostévét, vagy autót veszel.

    Nem a szoftver (játék) tulajdonjogát veszed meg a vásárláskor, hanem felhasználási jogot szerzel egy szerzői művön (a magyar szerzői jogi törvény fogalomhasználata szerint a szoftver "számítógépi programalkotás és a hozzá tartozó dokumentáció"), a felhasználási szerződésben foglaltak szerint - ezt lehet kifogásolni, de akkor nem fogadod el és (jogszerűen) nem játszol az adott cuccal...

    A magyar és az EU-s szerzői jog is ismeri, hogy a szerző visszavonhassa a jogait. Nyilván felmerülhet kártérítési esetkör, de ember legyen a talpán aki a 60 euróért kapott több év használati jog után bizonyítani tudja, hogy az adott szoftver későbbi elérhetetlenné tételéből kára keletkezett... :)

    Felesbandinak a #31-es hozzászólásban abban igaza van, hogy a fogyasztóvédelmi szempontok felmerülhetnének (és hogy itthon is a tisztességtelen szerződéses feltételek fogyasztókkal szemben semmisnek minősülnek), de ennek még tudomásom szerint szoftverek kapcsán nincs érdemi EU-s bírósági gyakorlata, így nincs olyan zsinórmérték, ami alapján egyértelmű lenne, hogy mi fér bele.

    De azért feltételezhető, hogy egy Ubinál (ami ráadásul EU-n belüli cég) alaposan körbejárták a jogászaik a témát és a lehető legteljesebb, de még vállalható jogi kockázatú rendelkezéseket emelték be.. :)

Új hozzászólás Aktív témák