Új hozzászólás Aktív témák

  • Boond

    addikt

    válasz Ed_007 #25 üzenetére

    Tudtommal, egyébként kb mindenki azt javasolja, hogy azért ne bankként tekintsél rá. Ne tárolj ott túl nagy összegeket, ne kérd oda a fizetésed stb... Normális keretek között használva viszont viszonylag kicsi az esélye, hogy komolyabb gondod akadna - remélhetőleg.

    Az pl szerintem túlzás, hogy otthoni bankszámládat feladni... (no meg eleve vmiről fel kel tölteni). A végletek nem jók, nem ajánlott az biztos.

    Ettől függetlenül itt a fórumban is vannak jó páran akik több 10 milliós tranzakciókat hajtogatnak végre... de ők pl nem utcáról beestek és elkezdtek ezzel foglalkozni... átlag Jóska, meg lehet ezt szűri le.

    Pont az ilyen és hasonló problémákat lehetne kezelni, magyar ügyfélszolgálattal majd... szerintem egyébként előbb utóbb lesz is. Idén pl több más nyelvű ügyfélszolgálat elindulása pl német, asszem legyen litván is be van jelentve többek között... Panaszok nagy részét szerintem így rövid úton korrektül lehet kezelni.

    Hazai leánybank sem egy elvetemült ötlet... de annak ára van, egy részt a töke, amit belekel rakni, másrészt, a hazai törvények... és úgy már kevésbé lesz vonzó. Egy ügyfalszolgálatot fenntartani még mindig jobban megérheti nekik.

    "Itt is hasonló lehet a helyzet: az állam/MNB nem tud úgy ellenőrizni, mint egy hazai bankban,"
    Annak idején az MNB kapott értesítést, hogy gáz lesz ez figyelmeztessék a bankot/lakosságot... De az akkori vezetést, finoman szólva sem érdekelte. Sőt anno propagálták, terelték az embereket az euró, jen stb felé. A magyar hitelek drágításával többek között...

    Itt azért nem ez a helyzet. Ugyan úgy van jegybanki felügyelete a Revolutnak, csak nem az MNB hatásköre.
    De kb amit írtam feljebb, szomszédos országban nyitsz egy bankszámlát, ott sincs hatásköre az MNB-nek, ott is a helyi pénzügyi felügyelet foglalkozik vele.

    Mind a két oldalnak amúgy egyszerre igaza is van, meg nem is. Csak nézőpont kérdése.

    [ Szerkesztve ]

    ⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

Új hozzászólás Aktív témák