Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz #16820480 #11 üzenetére

    "az amerikai vállalatok nem kötelesek kiadni csak úgy információt, főleg nem olyan emberekről, akik nem amerikai állampolgárok és/vagy nem az USA területén tartózkodnak"

    Vagy mégis. Pont azért volt botrány az eu és usa között, mert az usa törvények szerint az amcsi hárombetűsök kedvük szerint turkálhatnak minden cég adatai közt, amiben van amcsi résztulajdon. Ezután lett belőle az adatvédelmi pajzs... amiről nemrég mondták ki, hogy semmit sem ér, mert ha megsértik az eu állampolgár benne biztosított jogait, akkor sincs kihez fordulnia jogsegélyért.

    Az usa keze pedig messzire elér. Például az ausztrál vlogger David Jones kétszer is belefutott abba, hogy megtagadták a rendelésének teljesítését ausztrál cégnél (farnel/element14 és digi-key), amiért hasonló név szerepel amcsi állami megfigyelési listán.
    Ausztráliában, brit tőzsdén lévő cég tulajdonában, amcsi feketelistával. [link]

    A nem kötelesek kiadni "csak úgy", az szépen hangzik. Biztos van ennek valami törvényi háttere. Csak mintha pont attól lett volna hangos pár éve a sajtó, hogy külföldön / külföldieket gyakorlatilag korlátlanul lehallgattak. A saját állampolgáraikat meg trükkösen, kerülőúton, de lényegében azokat is. Kínában is biztosan megvan mindennek a törvényi háttere, ahogy az usában is. Aztán vagy már az eleve megenged - főleg külföldiekkel szemben - bármit, vagy simán csak nem tartják be a szolgálatok.

    (#13) <Adamsky>
    amúgy már magában az is nemzetbiztonsági kockázat, hogy minden katona, minden hivatalnok vagy tisztségviselő felesége/férje, gyerekei kiteszik az életüket mindenhová. Vagy éppen adatok gyűjthetőek róluk az álataluk használt appokkal. Így közvetlenül vagy közvetve, de akár zsarolhatják is azt a személyt, aki hozzáférhet necces dolgokhoz vagy személyekhez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák