Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Alogonomus #33 üzenetére

    Már írtam máshol is, bár a baloldali irányzatok távol állnak tőlem, egy vagyonadót nagyon szívesen látnék nem csak USA-ban de akár itthon is (lásd ugye pl. behajthatatlan adótartozások, mert cég már nincs, akkor ügy sincs, miközben amit ellopott abból éli világát).

    Bocs, nincs (a neveden) semmid de haszonélvezője vagy egy 300 millós villának és olyan autóval jársz amennyi pénzt más életében nem keres meg, mindezek tulajdonosa meg egy halott ukrán hajléktalan? Hát neki akkor már úgysem kell, ha nem lesz befizetve amit be kell, akkor 30 nap múlva visszük.

    Mondjuk amit leírsz az (nem személyesen neked hanem úgy általában a kriptopártiak leírásait is olvasva) kicsit skizofrén, tehát akinek sok pénze van, másfajta befektetésként (ki) tudja használni a kripto előnyeit (kvázi adócsalást ecseteled, tudom hogy ha még szabad így csinálni akkor hivatalosan nem az, azért mondom hogy kvázi), de azért higgyük el hogy ez igazából jó és nem használják visszaélésekre? LOL

    akkor legfeljebb visszaváltják a kriptopénzt fiat pénzre, és akkor leadóznak belőle valamennyit. Mondjuk azzal egyetértek hogy a mostani rendszer is sz*r, mikor megvesz 162 millió dollárért "egy műkincset" aztán máris le van tudva a dolog.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák