Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz _Atesz #39 üzenetére

    "A kötelezőt csak fizetem, egy fillért sem kaptam vissza. A Bonus működik, de csak annyi, hogy valamivel kevesebbet kell fizetnem, de attól az még akkor is egy befizetett összeg, amit sosem látok viszont."

    Ez miért baj?
    Tényleg nem értem. Tudom, jó autóvezető vagy. De veled is előfordulhat, hogy saját hibádból okozol balesetet. A kárt helyetted a biztosító téríti meg. Ha egy 30 millió forint feletti értékű járművet sikerül totálkáros tolnod, semmi gondod. Biztosítás nélkül viszont zsebbenyúlos lenne a dolog.

    Én örömmel kiegyezek azzal az állapottal, ha a maradék életemben "feleslegesen" fizetem ki a kötelezőt és nem okozok ütközéses kárt.

    "Márpedig - ha jól tudom - 5%-os tartalékrátára adhatnak ki pénzt, az az 5%-ot pedig épp te viszed be a bankba, mint a fizetésed, megtakarításod."

    Az ötszázalék bizonyosan téves illetve másra vonatkozhat. Nyilván adhat hitelt a rendelkezésére álló pénzállományt meghaladó mértékben. Illetve csak egy meghatározott részéig.
    A bank kamatot fizet a lekötött pénzekre. Magyarul bérbe veszi az éppen felesleges pénzt, amiért bérleti díjat fizet. Ezt a bérelt pénzt tudja adni hitelként. Amiért bérlet díjat kap. Ebből tudja kifizetni a kamatokat. Azért senki sem ad kamatot a pénzre, hogy Dagobert bácsiként csak nézegesse és villával forgassa.

    A bank kiiktatásával is lehet bérbe adni pénzt másnak. De sokkal nagyobb kockázattal.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák