Új hozzászólás Aktív témák

  • _Atesz

    addikt

    válasz Hieronymus #33 üzenetére

    Miért csípik? Mert nem teremtenek valódi értéket, csak élősködnek, különösen itthon.
    "Ha nincs, akkor így jártál", nem, NEM akarok így járni. Lehetne valódi közösségi biztosító, ahol is a tagok a nagyrészét visszakapnák a megmaradt pénznek. FYI: a biztosítók megközelítőleg 80%-os nyereséggel dolgoznak, magyarán a befolyt összegnek a 20%-át fizetik ki, ott is sokszor olyan szintű a c.....kodás, hogy az ember zsebében kinyílik a bicska.
    Még pluszban megemlíteném a "kötelező" biztosítást .. 20 éve fizetem, nem okoztam semmiféle balesetet, JA és akkor erre még rátették a baleseti adót, csak mert még nem loptak eleget tőlem..

    Bank? Gondolom nem itthon vetted fel a 0,5%-os hiteled.. Engem berántottak a devizahitellel, szinte 0 tájékoztatással, szerencsére kinyögtem. Most nem tanult a nép, mindenki ész nélkül veszi fel a hitelt, ha megugrik az alapkamat (ami most a béka segge alatt van), akkor megint visz mindent a jóságos bank.
    A kedves bankvezető pedig egy kényelmes irodában bepötyög egy összeget, és hopp, ott a számlapénz. Pár számítógép, pár iroda, és ömlik a pénz. Pusztán a nemzetközi SWIFT rendszerhez kell tartozzon a bank.
    Szerinted ezt a rengeteg pénzt honnan teremtik? Elárulom, a kisemberek munkájából, mert valahol realizálódnia kell a virtuális pénz ellenértékének.
    Szóval az, hogy te jól jártál a hiteleddel, még messze nem jelenti azt, hogy a bank nem egy élősködő kártevő. Talán a legnagyobb.

    Ingatlanügynökség pedig inkább lehúzza az embereket, talán egy eset, amikor valaki nem tudja megmutatni az ingatlant, akkor jól jöhetnek, az esetben valódi értéket adnak hozzá az eladáshoz. Legtöbb esetben viszont csak pár helyen meghirdetik (amit bárki meg tud tenni), majd ha elkelt az ingatlan, akkor lefölözik a hasznot. Ez megint nem tesz a gazdaság valódi termelő erejéhez semmit, szintén élősködés.

    Ha nem hiszel nekem, beszélj négyszemközt egy közgazdásszal, kérdezd meg, hogy valójában mennyi a valós fedezete a piacon levő játékpénznek..

Új hozzászólás Aktív témák