Új hozzászólás Aktív témák

  • D.Va

    senior tag

    Én csak a legelső AC-vel játszottam anno. Van ennek a Valhalla-nak kötődése a korábbi részekhez sztori szempontjából, vagy teljesen különálló játék és anélkül is érthető ha hiányoznak nekem a korábbi sztorik?

  • Grath

    HÁZIGAZDA

    válasz D.Va #1 üzenetére

    Ami a fő játékrészt illeti - a kalandozás az eltérő történelmi régiókban, a Valhalla esetében elsősorban a mai Nagy-Britanniában - nincs összefüggés.

    Ami a templomosok és orgyilkosok háborúját illeti, lényegében a modern részt, abból a szempontból van némi összefüggés, bár az első résztől már bazi távol vagyunk.

    Szerintem nyugodtan belevághatsz, de talán jobban jársz, ha az Origins epizóddal kezded, az jóval olcsóbb, semmivel nem rosszabb, ráadásul az a modern történetszálnak is az újraindítása volt, szóval az tökéletes kezdőpont. A Valhallában a modernkori rész kevés időt ölel fel, szóval azzal sincs sok gond.

  • D.Va

    senior tag

    válasz Grath #2 üzenetére

    Köszi a választ ;) akkor Origins, lesz, amúgy is benne van a kívánságlistámba, nagyon bejön az az egyiptomi feeling is... Csak most megjött a kedvem a Valhalla-hoz is, kiskoromban nagy kedvencem volt a RUNE. :))

  • adamssss

    veterán

    válasz D.Va #3 üzenetére

    Arra számíts, hogy ez már nagyon nem az az AC. Sem sztoriban, sem játékmenetben. A Valhalla nem lett rossz de pl a modern kori sztorit már teljesen elhanyagolták az első részekhez képest. Ez már ilyen futószalagon gyártott iparosmunka nulla kreativitással, mindazonáltal tud szórakoztató lenni.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz adamssss #4 üzenetére

    Nekem az Origins es az Odyssey elegge bejottek. Bar en maratonkent potoltam be az egesz szeriat es mire eljutottam hozzajuk, mar untam a korabbi formulat. Meg en soha nem voltam nagy AC fan, nem ereztem ugy, hogy a szeretett szeriamat gyalultak le.

    Van hibaja mindket resznek, de szerintem sokan divatbol is szidjak oket mar.

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz D.Va #3 üzenetére

    Nyugodtan menj utana tovabb az Odyssey-re is. Kicsit tartottam tole, mert sok rosszat hallottam rola, meg a gorog setting kozel nem erdekelt annyira, mint az egyiptomi, de visszagondolva jo jatek volt. Annyit fuznek hozza, hogy szerintem erdemes levenni konnyure a jatekot es az ellenfelek skalazodasat is minimalisra tenni. Nem tragedia a harcrendszer, de annyira tuti nem volt jo sem, hogy elvezzem az ellenfelek fel oran at tarto pufoleset idonkent.

  • MzperX07

    tag

    Én 2018-ban kezdtem az Origins-szel az AC-t. Annyira beszippantott az egyiptomi map, az aprólékosan kidolgozott világ és a sztori, a hatalmas erődök megtisztítása, hogy kb. életem egyik legmonumentálisabb játékélménye volt. Egyszerűen annyira komplex az egész, előhozta a gyerekkori Múmia stb. Egyiptomban játszódó filmek hangulatát. Ki is maxoltam a DLC-kkel együtt (98 óra). Az Odyssey-re idén került sor (145 óra lett). Nagyon tartottam tőle, engem eleinte nem is szippantott be (tavaly vettem meg, 2 óra játék, egy év kihagyás, idén megint 2 óra, majd 2 hónap szünet), de utána végül még jobban megszerettem, mint az Origins-t és nyáron minden nap alig vártam, hogy leülhessek elé. A Valhalla-t még nem vettem meg, de hallottam, hogy elég unalmasra sikeredett és még falu menedzseléssel is megajándékozott az Ubisoft, na meg a sok helyen leírt elcseszett loot rendszertől is tartok (az Odyssey-ben volt a legjobb szerintem)… de remélem, hogy mégis kellemesen fogok csalódni benne. Tényleg kicsit repetitív tud lenni, bár én a napi randomgenerált küldetéseket nem csináltam és így nincs végtelen feelingje. Ja, az Odysseyt végre Xbox controllerrel játszottam és én is levettem minden nehézséget és szint skálázás easy-re, mert tényleg így is annyian jöttek rám, a zsoldosokról nem is beszélve, hogy rengeteg időt elvett.
    Az Originst Bayek és Egyiptom miatt szerettem, az Odyssey sztorija és rejtélyei, rejtélyes szigetei viszont összességében jobban tetszettek, pedig inkább Egyiptom rajongó vagyok.
    Biztos van, aki nem maxolja ki, de nekem bejött ez a formula, na meg annyi párbeszéd van benne, hogy az angolomat is megdobta kicsit, rengeteget szótározgattam (és ezt pozitívan éltem meg).

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz Felesbandi #5 üzenetére

    +1, én eljátszogattam a régiekkel is, azok sztoriban jobbak voltak, viszont a harcrendszer nagyon buta faék volt, a rebootolás óta sokkal élvezhetőbb a bunyó. Originsben még érződik hogy próbálkoznak, furán hatottak az új dolgok, viszont összességében kellemes frissítés volt, a map meg baromi jól meg volt csinálva.
    Odyssey telitalálat volt nálam, kellőképpen nehéz harc, pörgős játékmenet, simán lehetett "GTA"-zni benne ha magadra szabadítottál 6-7 mercenary-t, nagyon érezni kellett a ritmust ha le akartad gyűrni őket. Direkt volt hogy csináltam ilyen komolyabb harcokat, 20-25 percen át lazán folyamatosan fight volt és végig figyelni kellett, fűzni a skilleket egymás után, nekem nagyon betalált, 150+ órám van benne és 2-3 acsi híján platina.

    A valhalla nekem elsőre annyira nem jött be, a sztori jó, a játéktér jó, király hogy nincs annyi fegyver és ha valamit össze akarsz szedni akkor fix helyen van és hogy ki lehet maxolni a területeket. Ellenben a harc nagyon vissza lett butítva, elején is hardon kezdtem meg nemrég jött egy ellenfeleket tápoló patch is de az is kb az elején kihívás, kb első óra után már olyan tápos vagy hogy a sima NPC-ket hármasával irtod. A "bossfightok" picit nehezebbek, de ha ott is megvan a parry/block akkor onnantól nincs ellenfeled, annyival nehezítettek hogy ellenfeleknek több HP-ja van és nagyobbat ütnek rád de itt kifújt.
    Remélem hogy összekaparják, majd ha kijön a season pass 5k alatt akkor ráugrok, addig pihenőre tettem és visszamentem odyssey-be dolgozni a maradék pár acsin :D

  • LLKobe

    veterán

    Soha az életben nem veszek többet UBI játékot. Egyszerűen mind iparosmunka, semmi lélek nincs egyikbe se. Anno megvettem olcsón a Far Cry 5-öt, hogy majd coopba móka lesz. Még a coop se mentette meg, egyszerűen semmi hangulata, az összes küldi sík ugyanaz.
    Aztán megvettem drágán a Valhallát, és pár óra után meg is bántam, ugyanaz mint a Far Cry volt. Baxott szép, de sík unalom, 100 órán át csinálod ugyanazt.

    Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

  • D.Va

    senior tag

    Képek és pár perc játék videó alapján (mivel nem nézek online végigjátszásokat, mert elvenné tőlem a felfedezés élményét) az Origins eléggé megfogott atmoszférában, nekem is kicsit visszahozta egyből a Múmia filmek, a Tomb Raider 4 és a POP: Sands of Time feelinget, így ezt a 3-at egybegyúrva :P

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz hunluki #8 üzenetére

    Valhallat majd hasznaltan beszerzem konzolra, aztan kijatszas utan (ha egyaltalan kijatszom ;] ) adom is el. Ez a vikinges setting annyira nem mozgat engem oszinten szolva.

    Abban tovabba egyet kell ertenem a "fanyalgokkal", hogy a mennyiseg valoban a minoseg rovasara megy az ujabb AC reszeknel, meghozza nagyon erosen. Ha az Odyssey-nek a vilaga harmada lenne az aktualisnak, aranyosan kevesebb, de cserebe igenyesebb mellek kuldetesekkel, nagyobbat uto, de cserebe jobban sebzodo ellenfelekkel (hogy ne legyenek fel orasak a harcok), siman lehetett volna szamomra ez egy 9/10-es jatek is.

    Ahogy maraton szeruen vegigmentem a szerian, kb. az osszes resznel azt ereztem, hogy a fejlesztok veszett jo jatekokat tudnanak letenni az asztalra, ha nem lenne rajuk kenyszeritve a bazi sok content, hogy kitoljak a jatekidot.

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz D.Va #10 üzenetére

    Nekem ugy jott le, hogy csak azoknak van bajuk ezzel a resszel, akik az eredeti AC jatekok fanjai voltak es nem akartak, hogy az altaluk szeretett szeria alapjaiban megvaltozzon. Ez egyebkent teljesen ertheto is. Ettol fuggetlenul az Origins egy jo jatek, ha szemezel vele, nyugodtan huzd meg a ravaszt, nem fogod megbanni szerintem. Annyit jo, ha elore tudsz, hogy az intro az eddigi reszekhez viszonyitva gyenge (igy az elso benyomas is), meg ez nem egy story orientalt jatek. Nyilvan van benne tortenet, de az ido nagy reszeben mellek kuldeteseket csinalsz, bejarod a latvanyos helyeket a terkepen, piramisokba mesz le, stb.

    Meg egy akciot erdemes lehet megvarni vele, eleg olcson szoktak adni, ugy meg plane nem erhet nagy csalodas.

  • hunluki

    senior tag

    válasz Felesbandi #11 üzenetére

    Engem nem zavart igazából, sima sztorit annyira nem is figyeltem, engem a gameplay kapott el. Fortokat full észrevétlenül letolni, kiiktatni a cultot és a DLCs megfelelőiket, lezúzni az összes mercenary-t... Ilyen heti 3-4 alkalommal 1-2-3 órákat játszogattam vele és így jött össze. Maga a játékmenet tetszett, volt hogy csak 1 fortnak mentem neki, volt hogy 4-5 küldit letoltam. Egyben egészen biztos sok lett volna de így elhúzva remek kikapcsolódás volt hosszú hónapokon át :D

    Valhallát én is használtan lemezen vettem 6k-ért :D Ennyit bőven megért, season pass emberi áron még jöhet, de egyelőre úgy vagyok vele hogy javítgassák, patchelgessék, jó lesz majd az még egyszer.

  • MzperX07

    tag

    válasz hunluki #13 üzenetére

    Ubisoft Connect szerint tegnap érkezett a Valhalla-hoz egy 20GB-os patch rengeteg hibajavítással (még nincs meg, csak a hírekben néztem). Én azért nagyot koppantam, amikor megtudtam, hogy a mercenary-k végtelen számúak, a neveik is randomgeneráltak :D Még talán az idegesítő, hogy fogom magam, valami achievement vagy mellékküldetés miatt bemegyek egy erődbe (pl. hogy nyírj ki X számú athéni vagy spártai leader-t, vagy Y számú cultist guard megölése), majd a fő küldetés vonal megint oda visz és megint tele van az egész erőd. Én volt, hogy 4-szer mentem emiatt egy erődbe.. Az Origins-ben pedig már nem is emlékszem, hogy a Mercenary rendszer az egy végtelen körforgás lett volna, de gondolom igen.

    [ Szerkesztve ]

  • nubreed

    veterán

    válasz MzperX07 #7 üzenetére

    Én élveztem a Valhallát is, igaz csak az alapjátékot vittem végig egyszer, de így is simán bele lehet pakolni 150-200 órát minimum. Nagyon hosszú még a main story line is, amit amúgy egyáltalán nem untam meg a Valhalla esetében. Nekem tetszik az új irány amerre elvitte az UBI az egész AC sorozatot, de valahogy mégis az az érzésem, hogy még mindig nem az igazi. Most vagy én nem értem mit akar tulajdonképpen az UBI vagy az én elvárásaim túlzóak. Szerintem elkéne dönteniük, hogy végleg szakítanak a "régi" AC -s dolgokkal és 100%-osan egy alapra helyezik az egész szériát (szerintem ezt kéne) vagy megmarad ez a hibrid dolog, hogy meg is tartunk bizonyos dolgokat a régi AC-kből de újítgatunk is.
    Én kifejezetten örültem a Vikinges témának, de egyik DLC sem vitt rá, hogy megvegyek a Season Pass -t, a reviewk alapján tökre nem éri meg. Összekaphatná magát az UBI mert így teljesen vegyes felvágott az egész.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • rottenbull

    senior tag

    válasz MzperX07 #7 üzenetére

    Az Odyssey után gyengébb a Valhalla. Eleve a setting gyengébb. Ami nekem fájó pont volt, hogy a remek Kassandra után hogyan tudtak ilyen anti feminin eivort összehozni.
    Viszont így is sok remek pillanata van. Nagyon jók az isukhoz köthető dolgok mint építmények, fegyverek vagy éppen történeti szál. Van sok érdekes küldetés meg felfedezni való terület. Viszont végig azt éreztem, hogy lefelé kerekítettek mindenből. Illetve a vége az maga a nihilizmus. Mondjuk az odysseyben sem éreztem katarzist a végén, de a Vallhallában semmit sem. Ezt leszámítva jól szórakoztam.

Új hozzászólás Aktív témák