Új hozzászólás Aktív témák

  • Jander

    senior tag

    válasz BalaNce87 #13 üzenetére

    Azért nem volt gond még 10 éve, mert akkor még a konzolok nem tudtak annyit mint manapság. Nem lehetett neten játszani velük, nem tudták ugyanazt mint a PC-k. Igy azok a játékosok akik főleg multiplayer játékokkal játszottak PC-n tették azt. Ennek a rétegnek az igen nagy döntő többsége átvándorolt konzolra (nem sorolom miért, mert pc-vs-konzol flameháború indul) és arra vesznek játékot.

    Nem tudok, sőt nem is akarok keresni ezt alátámasztó grafikonokat keresni, de pl. kapásból tudom, hogy az utóbbi idők legsikeresebb multiplayer játéka a Modern Warfare 2 eladási adatiban szerepelt egy olyan, hogy az összes eladás 3-5% történt PC-re. Hivatalos forrásból került ki ez, utána lehet nézni, nem mai a cikk, talán még itt is volt gamepod-on.

    És ez a legsikeresebb játék! Szerinted a befektetők egy ilyen körgrafikont látva mit mondanak? Egyrészt alig adnak pénzt a portra (gondolom ezért silány sokszor a pc verzió), másrészt mivel pc-re a legnagyobb a kalózok aránya, nem akarják 'ingyen demó'-ra használni ezt a paltformot...

    Szóval 10 éve sem volt más a motiváció. Egyszerűen csak egy ilyen játékot anno nem tudtak eladni másra mint PC-re... változik a világ ennyi. Megszoksz vagy megszöksz. Én pl. a zenei világot utálom ahova halad, de mégis megtalálom a nekem valót, még ha élőben sosem fogok hallani őket esetleg...

    If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

Új hozzászólás Aktív témák