Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Ne értsétek félre, szerintem sem bűn rossz a játék, máskülönben akkor nem is vettem volna meg. De a demó alapján sokkal többet vártam tőle. :K

    Az pedig, hogy a végén picit lepontoztam, az kizárólag a bugos magyar verzióra vonatkozik. Aki angolul játszik vele, annak természetesen nincsenek ilyen problémái. Amint kijavítják, vagy sikerül beszerezni angolul, én is át fogom értékelni a játékot. ;)

    Addig pedig maradok azon a véleményen, hogy a Gothic 4 jelenlegi állapotában egy jó játék, csak nem mint RPG, hanem inkább mint hack & slash akció.

    Mindezek ellenére játszok vele, ami nálam annyit jelent, hogy jó a játék. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Neovenator #27 üzenetére

    Ha hiszed, ha nem, próbáltam én a Gothic 3-at is, éppen hogy azért, mert az Arcania demóján felbuzdulva már alig vártam, hogy ismét kalandozhassak. Mivel megvolt a Gamestar teljes játékaként a Gothic 3, ráadásul az is magyar volt, ezért feltettem, és kipróbáltam.

    Még a topikjába is írtam, hogy lásd: nem hazudok.

    Mint ahogyan ott is írtam, A LEGFRISSEBB PATCH is fel volt rá telepítve, de mivel akkor próbáltam ki az ArcaniA demóját, utána már egyáltalán nem tetszett. Még egy órát sem játszottam vele, már uninstall is volt. ;]

    Én meg azt unom már, hogy akárhányszor írok valamit, mindig akad pár okostojás, aki nekiesik, hogy mégis mit képzelek én magamról, hogy cikket írok? :(((

    Vedd már észre, hogy ez NEM A GOTHIC SOROZATRÓL SZÓL!!! Ez csak az ArcaniA bemutatója, azon belül is a honosított magyar verzióé.

    Mindössze egyetlen mondatban utaltam a Gothic 3-ra, és azt is csak azért, mert pont előtte próbáltam azt ki, és lehet akármilyen jó is időközben, az ArcaniA demója után egy kalap szar volt.

    Úgyhogy légy szíves, vegyél vissza egy picit a stílusodból. Ha nem tetszik, ne olvasd el.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Neovenator #36 üzenetére

    Mutasd már meg, légy oly szíves, hogy hol írom én azt a cikkben, hogy a Gothic 3 szar? :F Mindössze annyit írtam, hogy nekem csalódást okozott, és ez igaz is. A megjelenéskor kipróbáltam, és kicsontozott az első utamba kerülő vaddisznó. Pedig nem hardon kezdtem neki. Nem most játszok először szerepjátékkal, így tudom, hogy miképpen lehet állítgatni a segítségeket, ha elakadok, így nem azzal volt ott sem a probléma. Mindenesetre én úgy vagyok vele, hogy ami nem megy, azt nem erőltetem. Ezért hagytam akkor abba.

    Amikor kipróbáltam az ArcaniA demóját, egyből minden kézre állt, pedig nem állítottam rajta semmit sem, és nem is Easy-n próbáltam. Utána, amikor feltettem vissza a harmadik részt, hiába volt fent a legújabb Community Patch, egyszerűen megint ott voltam, mint annak idején. Ezúttal már a vaddisznóig sem tudtam elmenni, mert egyszerűen már a faluban sem tetszett a játék az ArcaniA demója után. Lehet hogy a grafika volt az oka, lehet hogy az irányítás, mindenesetre egy Gothic 4 demó után már nem érdekelt a 3. rész. Pedig megpróbáltam.

    Úgyhogy tegyünk pontot az ügy végére. Nem arról van szó, hogy rossz a Gothic 3, hanem hogy az nekem nem jön be, és kész.

    A Gothic 4-ről meg csak annyit, hogy akármennyire is bugos, még mindig játszok vele, mert maga a játék jó. Ha nem tetszett volna meg a demó alapján, meg sem vettem volna.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz GreatGodzi #47 üzenetére

    "Buggal eddig nem találkoztam, de mindig vanak emberek, akiknek valami nem tetszik, és egyből bugzanak..." :)

    Ne haragudj, de ha vennéd a fáradtságot, és elolvasnád a cikket - vagy ha olvastad, akkor felfoghatnád -, hogy amennyiben angol verzióval játszol, akkor elképzelhető, hogy nem találkozol buggal, mivel abban működik a szintlépő képernyő. :K

    De mivel én a magyar változattal játszom, sajnos abban igenis bugos a dolog. Más technikai hiba nekem sem jött elő, de az épp elég, hogy nem látom a skillek leírását.

    Ha magyar verziód van, és nálad látszanak a skillek leírásai, akkor kérlek, légy oly szíves, és készíts róla egy képet, mert ha csak nálam nem jó a játék, akkor azonnal kijavítom a cikket.

    Egyáltalán másnál előjön ez a hiba? Vagy csak én vagyok olyan szerencsétlen, aki megvette itthon, míg mindenki angollal játszik? :O

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz GreatGodzi #47 üzenetére

    Tessék, hogy lásd, nem a levegőbe beszélek. :U

    Az angol verzióban nem bugos a szintlépő képernyő:

    De a magyarban mindenhol csak egy "mégse" felirat van. Sehol a skillek leírása, mint az angol változatban. :F

    Úgyhogy erre mondtam én, hogy bug. Mert ha szerinted ez nem az, akkor vedd meg te is, és majd kíváncsi vagyok, hogy akkor mit szólsz hozzá, ha kiadsz 10K-t egy programért, amit már nagyon vártál, és utána ez fogad. :(( A demót angolul játszottam végig, és azért mertem előrendelni, mert megtetszett, de abban nem is volt semmi hiba. :N

    A magyar demó szintén egy fos volt, textúrahibákkal meg mindennel, de sajnos amikorra azt kipróbáltam, már elküldtem a kiszállítási kérelmet. Azért bíztam benne, hogy a végleges játékban majd kijavítják, de azt álmomban sem gondoltam volna, hogy a szintlépő képernyő ennyire bugos marad. :(((

    Úgyhogy nézd el nekem, hogy picit csalódott vagyok a magyar változatban. Ha én is fogtam volna magam, mint itt nyilván páran, és letöltöm a Reloaded verziót, akkor sem a bug nem jön elő, és még csak le sem pontozom ennyire, mert bár RPG-nek nem szerepjáték, de azért egy nagyon jó grafikával rendelkező akciójáték, amit mindenkinek ajánlottam volna, akit nem zavar a túlzott linearitás és egyszerűség.

    Ui.: A warez-témát ne vedd mellre, nem neked szól, csak megjegyzés. ;)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Akinek szaggat nagyon a játék, és két- vagy négymagos processzora van, az kipróbálhatja az angol fórumon leírt megoldást, amivel én egy Intel Core i7-essel nyertem körülbelül 5-6 FPS-t a teljesítményben. :K

    A játék \Data\configuration mappájában van egy ProcessManager.xml nevű fájl. Azt nyissátok meg szerkesztésre, és legalul ezt látjátok:

    <ThreadConfig platform="PC" cores="1" >
    <Thread hardware-mask="00000001" thread-pool-mask="00000002" />
    <Thread hardware-mask="fffffffe" thread-pool-mask="fffffffd" />
    <Thread hardware-mask="fffffffe" thread-pool-mask="fffffffd" />
    <Thread hardware-mask="fffffffe" thread-pool-mask="fffffffd" />
    <Thread hardware-mask="fffffffe" thread-pool-mask="fffffffd" />
    <Thread hardware-mask="fffffffe" thread-pool-mask="fffffffd" />
    <Thread hardware-mask="fffffffe" thread-pool-mask="fffffffd" />
    <Thread hardware-mask="fffffffe" thread-pool-mask="fffffffd" />
    </ThreadConfig>

    Az első sorban lévő "PC" cores="1" értékét írjátok át annyira, ahány magos CPU-tok van. Például én 4-re írtam (A HT nem sokat hoz, mert semmi különbség nem mutatkozik, ha 8-ra javítom), így nagyjából 5 FPS-el gyorsabban fut a játék.

    Próbáljátok ki ti is, hátha... ;)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Hurkaleves #59 üzenetére

    Nekem a ricegés megszűnt, miután átírtam, hogy most ez attól a plusz 5 FPS-től van-e, vagy nem, azt nem tudom.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Időközben kijött a javítás a hibás skill-fához, de sajnos nem attól, akitől vártuk volna. Mindenesetre a Gothic 4 topikjában linkelve van, ott megtaláljátok.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák