Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    Én azt nem értem ezeknél az ökösóra meg sport karpereceknél, hogy mi miatt marad ki belőlük a GPS alapu aktivitás követés? Tehát a napi megtett távolság vagy a futás az csak egy számitott érték a lépésszámláló segitségével?
    Vagy hogy müködik?Mert aki sporthoz akarná használni az gondolom pontosabb adatokat szeretne .

    Még egy készüléket sem találtam ami egymaga tudott volna GPS trackinget , szivritmust monitorozni és beépiutett zenelejátszót, hogy ugy lehesen sportolni, hogy ne kelljen a telefont is magunknál tartani ehhez.
    Ahhoz elég lenne a későbbi szinkronizáláshoz.

  • repvez

    addikt

    [link]

    Hát ez a linken a Huawei okos órája és ezerszer jobban néz ki mint ez a túlárazott dedó ora csak azért mert alma van rajta, ilyeneket a bucsuba lehet lőni 2 pálcán.

    Amugy tudom, hogy nem egy kategória de a Xiomi band 1 hónapig birja aksival és jelez hivást , alvást lépést .
    Meg vannak melkasra rögzithető szivritmus monitorok azokat ha akarom egész nap mérnek, ugyhogy ha már itt van beépitve egy ilyen érzékelő akkor mehetne folyamatosan is.

  • repvez

    addikt

    válasz Parallaxis #94 üzenetére

    Látod, pont ezért nem látom értelmét ezeknek az okosóráknak /sport karpereceknek, mert akkor semmi előnyöm nem származik abból ha a telefont ugyan ugy magamnál kell tartani vagy legalább is BT hatótávon belül. Ennyi erővel ugyan ugy megnézhetem az üzenetemet és az időt a telefonon is. Az már tényleg a lustaság netovábbja lenne,hogy azért több százezer ft-ot fizessek, hogy ne kelljen a zsebemből kivenni a telefont.

    A sportolás meg egyenesen hátrány ha nálad van egy 5" körüli készülék annak az elhelyezése és használata plusz macera.
    Az ilyen készülékeknek függetlenül kéne müködni , legalább ezeknél az aktiv tevékenységeknél és mikor befejezésre kerül akkor kéne összekapcsolni a telefonnal a szinkronizáció végett.

    De ahoz, hogy a pontos adatokat megkapja az órának is tartalmaznia kellene a GPS, HR szenzorokat.
    Egy 2gb memoria meg megint nem egy drága egység, hogy belekerüljön, a zenéket lejátszva BT-n keresztül.

    Nem is értem, hogy amikor tervezik ezeket az eszközöket mire gondolnak, hogy hogyan kéne használni öket?

  • repvez

    addikt

    válasz TTommi #114 üzenetére

    Nem értek annyira a dologhoz,de azok alapján, hogy tudja nekem pontosan megmondani, hogy pesten vagy pécsen futottam és mondjuk nem egyhelybe lengettem a kezemet?

    Mert ha jól tudom a lépésszámláló is az alapján mutat egy értéket, hogy beállitod a magasságod és az alapján kalkulál egy lépés távolságot és a gyorsulásmérő egy egy zökkenését egy lépésnek veszi és a távolságot az alapján határozza meg.
    Ezekből az adatokből én nem látom, hogy tudja kiszámolni a magasság és sebesség értékeket ,föleg nem a térbeli helyemet amit egy térképre rajzol

  • repvez

    addikt

    Én sose a márkát néztem hanem amit nyujtani tud az áráért, de eddig bármit néztem az Almás cégtől az mind olyan, hogy nem értem azokat , akik ezt veszik, hogy mi az ami miatt annyira be vannak gerjedve az almás termékekre.
    Mert ha a telefonokból indulunk ki a mostani készülékei anynit tudnak mint más droidos gyártók termékei 3-4 évvel ezelött.
    Semmivel nem birják tovább akuval
    Kevesebb a választható alkalmazások száma,nehezebb fejleszteni rá.
    3-4x drágább mint a hasonló termékek.

    A fennt felsorolt megjegyzések bármelyik termékükre igaz.
    Lehet, hogy stabilabb a rendszerük,de ez csakis annak köszönhető hogy egy hardverre kell optimalizálni,de ez sztem nem ér annyit mint a fent emlitett hiányosságok .

    És épp azért nem nagyon tud érdekelni, hogy milyen az anyaghasználat vagy az összeszerelés minősége,mert 1-2 év mulva már a gyártó sem fogja támogatni vagy garanciát addni rá mégha 5 misibe is kerül.
    Innentől kezdve még mindig jobban járok egy kinai hardweresen erősebb készülékkel töredék áron még akkor is ha évente cserélnem kell

  • repvez

    addikt

    válasz Csapoati #132 üzenetére

    Gondoltam, hogy ez a pont lesz amin fogást lehet találni, mert droid felhasználóként nem foglakozom a másik store-al, de ha csak a felhasználói bázisból indulok ki akkor sztem azért lehet hogy igazam van,de mégha több az IOS app akkor sem könnyebb ráaz alternativ appok beszerzése vagy ellensulyozná a többi hátrányt.

    Én még nem találkoztam olyannal aki csak azért vett volna ilyet ,mert egy aplikáci csak azon müködik

  • repvez

    addikt

    válasz kchris78 #135 üzenetére

    Mindegy nem sajnálom tölük felölem lehet 3x anyni app is hozzá.
    De ami tulajdonságokat olvasatm azok számomra nem hozza azt a szintet amiért kiadnék ennyit .

    Ez csak e-pénisz növelésre jó,de gyakorlati haszna nincs. 2013 ban mit nyert a 64bites procival az átag user? kb semmit ,de jó volt hogy ráfoghatták, hogy emiatt drágább a többinél.

    Amugy peace, mindenki arra költi amire akarja, csak egy kicsit bosszant, hogy az ilyen miatt már az egekbe emelnek minden mást is

    2-3 éve ha már 100k felett volt egy teló ára már mindenki szörnyülködött, most meg a középkategóriát sem kapod meg 130 alatt. jó értem én infláció meg minden,de azért egy telefonért ne kérjenek már el ennyit mint egy laptopért vagy egy egyszerübb PC-ért. vagy neadj isten egy kocsiért
    Nálam ezek más kategóriát jelentenek

  • repvez

    addikt

    válasz janeszgol #143 üzenetére

    Csak annyit, ,hogy ezt a stilust azért mellözhetnéd attől , hogy elvakult Apple fan vagy még nem kell a másikat ocsárolnod akinek talán egy kicsit reálisabb a szemléleteés nem szórja el a pénzét mindenféle hülyeségre mert, hogy az Brand meg trendi.

    Egyébként én végettem bármit csinálhatna az apple mert nem érdekel, az viszont igen, hogy van sok elvakult aki csak azért veszi, mert divatos és ezzel érzi menőnek magát. és emiatt képes hitelt meg egyéb dolgokat felvenni, hogy legyen neki mindig a legujabb.Más termékek zászlóshajóiért miét nem alszanak ott a megjelenés napja elött a boltnál, mert nem anynira elvakultak, hogy azzal menőzzenek és tudják, hogy utána is meg tudják venni mikor már nincs tömeg, érettebb társaság veszi, nem az egyen tinik, akinek apucitól beesik

    ÉS ezt az apple is látja és ki is használja,csakhogy ez az ár felkorbácsolás a mások termékére is rámegy, mert miért ne adná akkor ö is annyiért , mikor nem rosszabb az ő terméke sem mint egy apple.

    ÉS ez ami miatt bosszant a dolog, nincs egyensúlyban a temék ár/érték aránya.

    És az utszéli Pistikét szted érdekelte, hogy több regisztert kezelt a 64 biten? Egy loszart, neki csak az számitott, hogy vagánykodjon vele, hogy neki Iphonja van.

Új hozzászólás Aktív témák