Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobak77

    aktív tag

    Azért a "kis" keresletet több nézőpontból is meg lehet vizsgálni.

    Egyrészt a 12 mini vs SE 2020 meccs több szempontból sem kedvezett a mini-nek, igazából - annak ellenére, hogy magam is vártam nagyon - nemigen tudom elképzelni, hogy ki és miért választotta ezt az SE ellenében.

    - proci teljesítmény: A13 vs A14. Megjelenésekor, de akár még ma is, átlag felhasználóként nem érezni a különbséget. Pro felhasználó meg ugye se egyiket se másikat nem választja
    - memória: 3GB vs 4GB. Minél több annál jobb, de azért az IOS ökoszisztémában nem egy érvágás a 3GB. Igaz, ez azért jobban érezhető, mint az proci különbség.
    - méret: próbáltam mindkettőt, egyik van is. Lehet lovagolni a mm-eken, meg a tizedgrammokon, de érzetre egy méret a kettő. Főleg ha nem egyszerre van a kezedben.
    - időzítés: egyrészt a sorrend: Aki nagyon várt már kisebb, de jó teljesítményű telefont, az bizony, ahogy már sokszor elregélték, megvette az SE-t. Másrészt a közeg: lehet fórumokon eszmét cserélni a touch ID vs face ID témában, de egy "hordjon mindenki maszkot mert meghalunk" időszakban józan paraszti ésszel nézve a touch ID körökkel használhatóbb, praktikusabb, mint a face ID. Lehet technikai oldalról nézve, esetleg a biztonság szempontjából jobb a face ID, de ugye mind az SE mind a mini célközönsége a hétköznapi, laikus ember, nem a geek.
    - ár: a fenti paramétereket végig gondolva, el sem tudom képzelni, hogy mi lehet az indoka a mini vásárlásának az SE ellenében. Persze ugyanez már nem feltétlen lenne igaz egy SE vs 13 mini, neadjisten ha mégis lenne egy SE vs 14 mini esetében. De a múlt, az eladási statisztikák - sőt úgy általában a "mini" megítélése - mind a 12 minin alapulnak. Reméljük a 13 mini javít majd ezen.

    Másrészt egy keveset hangoztatott, de azért elgondolkodtató érvelés, szintén az időzítés témakörében, de más szemszögből. Az egész elektronikai iparág küzd a chipgyártás problémájával. Konkrétan szűk keresztmetszet az, hogy mennyi chipet tudnak gyártani, amiből (a SoC esetében ugye) 1-1 db kell mindegyik eladott telefonba. Tegye fel a kezét az, aki az egységnyi áron legyártott SoC-ját inkább a 700USD-s telefonba építené be és hagyná veszni az 1200USD-s telefont helyette....
    Persze, ha bármelyik típust a polcra gyártaná az apple, akkor ugye ez árnyalná ezt a kérdést, de ahogy a számok álltak, kb. annyit adtak el, mint amit legyártottak, volt vevő mindenre (is).

    És azt már csak halkan jegyzem meg, hogy ez a hatalmas "bukás", ez 14,5M eladott telefonról szól. Sok márkának az összes típusából vesznek összesen ennyit. Nem fér bele - még ha kisebbség is - ennyi különcködés, ennyi egyéni preferencia? Vagy esetleg tényleg afelé haladunk, hogy mindenkinek egyetlen egy modellt és típust kell kötelezően használnia, mert hülyeség az, ha neki vmi máshogy lenne jó?

    ui: bocs a hosszúságért :)

Új hozzászólás Aktív témák