Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrThomi

    addikt

    Ez egy egyéni vélemény lesz most, de szerintem az a noccs csúnyább mint az előző. Néztem élőbe és hát hmmm...Lefele jobban belelóg a kijelzőbe már majdnem pixel 3xl ocsmányság. Tehát ez a kisebb lett a noccs kifejezés én jobban meggondolnám hogy helytálló e. És apropó hely.... legalabb egy nyamvadt akku százalék odaférhetett volna.
    Szerintem 12 szériások nem rohannak megvenni, ha csak a 120hz-re nem áll a cerka. Neztem ezt is elöbe es nekem egy samsung a52s 5g fluidabbnak tünik. Jo igaz az apple lemehet 10hz-re is de nekem a menübe valo boklaszas alatt is meg meg röccent.(bar ez lehet inkabb szoftverfrissites)
    Rendszer már 14 éve ugyan az. Alulra még mindig nem sikerúlt megcsinalni hogy 5 ikont lehessen odabiggyeszteni pedig az os mar a 15-nel jar.
    13 pro max meg mindig nelkülözi a jo zoomkamerat, ezek is a makroval szorakoznak.
    Jöhetne már lassan valami igazán átütő mert ez a több nekem évröl évre inkább kevesebb.

    [ Szerkesztve ]

    Nothing Phone (2a)

  • mrThomi

    addikt

    válasz Essentials #13 üzenetére

    Hasznaltam 5, 7, 8 plus, 11pro, most pedig egy XS-t, de nem erzem a kesztetest hogy fel milkat kivagjak az ablakon egy uj 13 pro maxert peldaul, de ez penztarca fuggo. 1 hete elövettem a regi 7-est es az is teljesen gyors, igaz a ram baromi keves, de hat na idejet mult. Ezt ki is felejtettem hogy az uj szeriaba is "csak" 6gb ram van ami igaz elegendo az ios rendszernek, de 4-nel peldaul, mar zarogatja be a dolgokat rendesen.
    En amire szamitok hogy jovore egy nagyot lepnek elore vegre, mint designba mint szoftveres teren es nem erre a hulye biztonsagi jatekra mennek ra mindig.

    Mindket rendszert, tehat androidot is hasznalok. El kell fogadni hogy az iphone olyan amilyen, de szerintem ezek mind olyan dolgok amit a droid mar evekkel ezelott meglepett, at lehetne venni par dolgot, illetve legalabb opciokent be lehetne tenni hogy ki hova hany appot tesz. Rendesen megnövelne a felhasznaloi elmeny, illetve a nagy pro maxok esetben egy kezes hasznalat eseten is baratibb lenne. Testreszabhatosag sajnos 14 eve sokat nem valtozott, ha a widgeteket nem nezzuk.
    A face id is szerintem lassan idejet mult, bar jol mukodik ez ketsegtelen, de egy oldalfekvos feloldasra mar az X ota varnak az emberek. Nem hallgatja az apple a felhasznaloi velemenyeket ? Szerintem teknikai akadalya nem lenne a forditott feloldasnak, esetleg biztonsagi ?

    Mindenkinek termeszetesen mas a fehasznaloi szokasa, nem is ebbe akartam belekotni, csak sajnalatos az en szempontombol. Ennek ellenere vannak otthon elfekvöbe apple cuccok, de egy droidos telefonnal sokkal szabadabban erzem magam.

    Nothing Phone (2a)

  • mrThomi

    addikt

    válasz Essentials #19 üzenetére

    Ha olvasod evrol evre a beharagozasokat akkor lathatod hogy nem csak en hanem ujsagirok, szivarogtatok, lelkes rajongok mindig tobbet varnanak, mint designba mint minden teren, es a nagyobb ugrast jovore josoljak.

    Az hogy hasznaltam nem jelenti azt hogy meg is tartottam oket, valamit csak kolcsonbe vagy tesztelgetesre kaptam, hogy esetleg megerne e hosszabb tavon hasznalni. Eddig meg soha nem mentem be egy apple storeba vagy MM-be es vettem iphone-t es az elmondott dolgaid alapjan valszeg ez meg nagyon sokaig igy is lesz, ezert is irtam hogy nincs meg a kep hogy bemegyek es kihozok egy akarmilyen apple cuccot. Az orajuk elott viszont emelem kalapom.

    Viszont ne felejtsuk el hogy nagyon gyorsan valtozik a vilag, a tech cuccok fejlodese es egyszer el kell jonnie annak a pillanatnak hogy az apple-nek egy nagyot kell lepnie elore kulonben nagyon lemaradnak. De ertem en azt is ha szarnak a vilagra es menek a maguk fejuk utan.

    Hidd el nem en vagyok az egyetlen aki ezen agyal

    Nothing Phone (2a)

  • mrThomi

    addikt

    válasz Essentials #24 üzenetére

    Vilagos amit mondasz, nem fogom egyik vagy masik gyarto partjat sem, hisz emlitettem hasznalom mindket rednszert. Mindegyiknek vannak elönyei es hatranyai.
    Roviden es tomoren arra gonltam hogy az ios tobb kenyelmi funkciot is at vehetne, ami magat a felhasznalast konnyiteni meg amivel szerintem az apple hirneve egy cseppet sem csorbulna. Gondolok itt peldaul a gesture funkciokhoz, ami az androidban felhasznalobaratabb. Sokszor csak az az erzesem hogy az apple csinalhtana sokkal jobban is de ragaszkodik a sajat ideologiajahoz es az amcsi felfogashoz.

    Teljesen igazad van abban megvarjak mig kiforr a rendszer, de szerintem mas gyartok mar reg mas fele fognak menni, mikor az apple behozna a kijelzo ala epitett ujlenyomat olvasot. Nekem az osszes feloldas kozul ez a legjobb, kezre esik, gyors, legyen az elöl vagy hatul. Szerintem steve jobs, ezt mar regen meglepte volna.
    Samsung, xiaomi gyart minden, az applenek pedig 5 dologra kellene koncentralni es ott is habozik sokszor az innovacioval ?! Oke samsungek kiserleteznek is a hajlithato kijelzökkel, a fold 1-el be is nyeltek a forro kardot eleg melyre, de mar a 3 generacional tartunk. Akkor akar az apple kijonni vele mikor mar mindenki unja a dolgot ? Sot mar talan unjak is az emberek es elegge megoszto. Hol van itt a nagy revolucio amit minden iphone erkezesekor hangoztatnak ?! 2023 ra jon az elso hajlithato iphone ? Nem lesz nagy dolog, talan akkor ha megoldjak a viz/por allosagot es a belso kijelzo nem szakad be erosebb korom erinteskor. Volt a napokba z flip 3-am es feltem hasznalni, es tarottam az amortizaciotol.
    Az hogy a gyartasban hogy boldogulnak az alkatreszekk teljesen sose fogunk belelatni.

    bocs lehet elmentem mar mas iranyba, senkit nem akarok megserteni, csak en igy gondolom. Ami talan bosszanto hogy az apple tudna jobban is csinalni de nem akarja

    Nothing Phone (2a)

  • mrThomi

    addikt

    válasz Navaren #63 üzenetére

    Ha hazon belul nezzuk a dolgokat teljesen igazad van. Mindig annyi pluszt adnak az uj szeriakhoz ami eleg a sikerhez. Na de mekkora plusszok ezek es hol jarnak mas gyartokhoz kepest? Ha papiron nezzuk a dolgokat kicsit lemaradva. Ha az eladott telefonokat nezzuk, nagyon is elol mert megtalaltak azt a reteget akik ennyi innovacioval megelegednek. Nekem pedlaul a zart rendszerrel simcs bajom. Ilyen es kesz. Anno azert nem vettem iphone 4-et mert nem volt sd slot, pedig 10-en akarhany eve nagyon sokan hasznaltak. Most hogy van felho szolgaltatas, korlatlan mobilnetek, nincs is ra nagyon szukseg. Az en felhasznalasi es kenyelmi szokasaimhoz, sajnos par helyen elverzik az iphone. Aprobb dolgokra gondolok itt, nem akarok mp3 at letolteni, temazni vagy ilyesmi. Nagyon sok telefon megfordul nalam, androidnal az osszes gyarto feluletet kiprobaltam mar.

    Felve teszek fel egy kerdest, de mi lenne ha nem lenne ios okoszisztema ? Valoszinuleg csak az alma is egy gyarto lenne a sok androidosok kozul. Talan ebbol is latszik hogy, (fentebb irta egy kolega)mar kezd kipukkanni a mobil lufi es sokan a szoftver/szolgaltatasok miatt veszik adott gyarto termekeit es nem azert mert az samsung vagy iphone.

    [ Szerkesztve ]

    Nothing Phone (2a)

  • mrThomi

    addikt

    válasz Essentials #72 üzenetére

    Teljesen ertheto a gondolat meneted, egyetertek veled. Reszemröl ki is lett targyalva a dolog

    Nothing Phone (2a)

  • mrThomi

    addikt

    válasz Navaren #74 üzenetére

    Egyet ertek veled is. Probalom mindket oldalt objektiven latni. Szerintem nagyon sok kerdesre valaszt kaptak masok is most itt a forumba. Lehet az elsö hsz-em alapjan ugy jött at hogy kicsit hurrogok vagy ertetlenkedek, de inkabb ez az eszmecsere volt a lenyeg amit ki akartam hozni belole :R

    Nothing Phone (2a)

  • mrThomi

    addikt

    válasz <Lacy85> #141 üzenetére

    Kibeszéltük 2 kollegával a lejebbi hsz-ekben mire gondoltam pontosan. Mindenkinek megvan a maga felhasznaloi szokasa, nekem egy par helyen elverzik az iphone sajnos, de meg igy is hasznalom a rendszert.Egy pár hasznos kenyemi funkciot nyugodtan el lehetne lesni az android rendszertol. En hasznalnam a periszkopos jo zoomlencset is peldaul ha lenne, de olvass vissza ki lett targyalva a dolog, mit miert nem hajlando az apple ilyen lepeseket tenni :U

    Nothing Phone (2a)

  • mrThomi

    addikt

    válasz <Lacy85> #167 üzenetére

    Nagyon sok dolgot elfogadtam az ios-ben hiszen napi szinten hasznalom is, viszont van par dolog amint szivesen viszont latnek. Nem kell nagy dologra gondolni, peldaul a notification bar lehuzhato lenne a kepernyo kozepetol is, vagy a vissza ugras lehetne opcionalisan jobrol balra huzhato esetleg az ikonok szabad elhelyezese, hogy ne kelljen a bal sarokrol szemettel teli rakni hogy jobb alul elerjem a mapset peldaul. Haverom 12 pro max-jat egy kezzel nem tudom olyan jol kezelni ellenben egy 11 pro mondjuk mar jobban navigalhato. Kis dolgok ezek, de nekem mar nagy elorelepes lenne a szoftverben kenyelmi funkciokat tekintve. Tobbi dologrol szerintem mar szo esett, kamera, ar, design stb...

    Nothing Phone (2a)

Új hozzászólás Aktív témák