Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    válasz mrThomi #21 üzenetére

    "Ha olvasod evrol evre a beharagozasokat akkor lathatod hogy nem csak en hanem ujsagirok, szivarogtatok, lelkes rajongok mindig tobbet varnanak, mint designba mint minden teren, es a nagyobb ugrast jovore josoljak."

    Tisztázzunk valamit, mert szerintem félreérted. Én nem legitimizálom az Apple gyakorlatát, én is vártam volna Touch ID-t idén a bekapcsoló tombba a vírushelyzetre való tekintettel. Szimplán racionálisan gondolkodom úgy, hogy ismerem a cég filozófiáit, és hozzáállását a dolgokhoz. Amiket a sajtóban olvasol, azoknak a pletykáknak a fele idén sem jött be. Ami a jövőre érkező modell "hatalmas dizájn frissítéséről" harsog az is ugyanolyan baromság amit tavaly, tavaly előtt, meg az előtt is elsütöttek. Teljesen evidens hogy lesz változás a dizájnban, és az is, hogy az minimális lesz, pont annyika, hogy újabbnak mutatkozzon a modell kézbe fogva. Ugyanilyen hasáb marad, ugyanilyen flat képernyővel, és ugyanőgy notch-csal. Aki most azt hiszi hogy itt androidos fícsörök lesznek implementálva káva nélküli megjelenéssel, meg kameralyukkal, esetleg oldalra lefolyó kijeltővel, az egyáltalán nem ismeri a céget, és nagyobbat nem is tévedhet.

    Az iPhoneban marad a Face ID, és addig nem fog eltűnni az előlapról a notch, amíg be nem lehet szuszakolni a kijelző alá. Ez az Apple szempontjából 3 dolgot jelent:

    - Kellően érett a technológia ahhoz, hogy ez kivitelezhető legyen minőségromlás nélkül

    - Kellő mennyiségben, és kellő minőségben rendelkezésre áll a fejlesztéshez a szükséges alkatrész ( kijelző, alá épített szenzorok, azokhoz kapcsolódó hardverelemek ), ami az Appl esetében száz milliós nagyságrendű tétel

    - Nem utolsó szempontként pedig kellően "olcsóra" tudják alkudni mindenzt, hogy a mobil árán se kelljen emelni, vagy legalábbis drasztikusat ne mire az ilyen fejlesztések belekrülnek, és a saját marginjuk is megmradjon, amit ki szwrernének szedni belőlük.

    Jövőre totál felesleges várni kijelző alá ágyazott Face ID-t, és azt is, hogy a Face ID majd kukázva lesz hogy szelfikamera lukat fúrhassanak a kijelzőbe az android után szabadon. Más egyéb dizájnbeli eltérés lehwt, pld kicsit tovább finomítorr notch, hátlapi kameramodul változás, és oldalsó gombok változása, mondjuk egy Touch ID integrációval, ami akár sanszos is lehet. Azonban ha ránézel, pont annyirw lesz más az iPhone 14, amennyire más volt az X🅂 után a 11, vagy amennyire más volt a 11 után a 12. Többet felesleges várni, akkor is ha a tech sajtó jövő őszig fogja tolni a hype vonatot a sok bullshittel a fedélzeten kattintásért.

    A gyökeres szoftveres változásra, szemléletváltásra meg nulla az esély.

    Az Apple akkor fog engedményeket tenni, vagy változtatni ezeken, amikor veszélyben érzi az üzletet, a jelenlegi okostelefonos piaci trendek alapján erre semmi szüksége, stabilan tartják magukat a számukra fontos mutatókban, a chiphiány pedig megint az ő malmukra fogja hajtani a szelet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák