Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    Én sem értem, hogy a kisebb notch nagyobb fülek kijelző területtel miért nem kezdtek valamit szoftver oldalról. Elférne plusz állapot ikon pl. néma üzemmód kijelzése, ne csak oldalt a kapcsolót kelljen figyelni. Az akku % állandó kijelzése szerintem annyira nem hiányosság, amikor egy napot kemény használattal is kibír, és 20%-nál egyébként is feldobja a figyelmeztetést, vagy shortcutban lehet csinálni kívánt %-nál értesítést vagy low power módot.
    Az 1mm jobban lelógó notch pedig lehet pont beleér videókba? Vagy a feljebb került hangszóró nem furcsa telefonáláskor? "Rosszul fogod" - Steve Jobs :) Szóval szerintem sokra nem mentek a kisebb notch-csal.

    A mini cikkében és itt is furcsállom az átlós kamera megjegyzéseket, azért nem kizárólag esztétikai okból történt, hogy rögtön látni lehessen az elrendezésből ez 13 és nem 12. Hanem a 13 és 13 mini is megkapta a 12 Pro Max kamerájából a sensor-shift optical image stabilization funkciót, ennek kell fizikai hely és azért átlósan fér el. Keynote-on említették.

    ProMotion hiánya ebből nekem nem csalódás, mert amilyen mennyiségben adnak el iPhone-t, talán nem is lett volna annyi szükséges panel, de ha mégis gondoltam először csak a Pro készülékek kiváltsága lesz. Szerencsére nekem a 60 Hz-cel sincs gondom. Sőt, LCD-OLED közt sem dőlök a kardomba, látom a különbséget, de két nap hozzászokni bármelyikhez amilyet éppen használ az ember. Aminek örülök Pro feature nem szivárgott le a normál és mini szintre, az a fényes acélkeret, az valami rettenet ujjlenyomat és maszatmágnes és nehezít.

    A méret megszokásnál érzem a különbséget, megszokható ez a "normál" iPhone méret, de akárhányszor kézbe vettem egy minit, rögtön éreztem az az igazi formára és súlyra. Kompromisszum kérdése: kompakt méret egykezes használat -> mini
    kicsit nagyobb kijelző és akku a fontosabb -> sima

    #2
    reduce motion opciót bekapcsolod ha zavarnak az animációk

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák