Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    Sokan elfelejtik hogy az Apple-t mi tettük mainstream márkává a magas áraik ellenére is. Emlékszem hogy az iPhone 5-ösöm idején erősen rétegtermékeket gyártó státuszban volt az Apple, itthon is alig ismerték, az áraik miatt a "halandó" felhasználó nem is volt kiváncsi rájuk. Akkoriban 40 millió iPhone-t tudtak elpasszolni egy évben, most dupla akkora ASP mellett 200-at, tehát jóval magasabb áron 5x annyit. ( Ha leszámítjuk az inflációt, és a többi közgáz adatot, akkor is. ) Ugyanez a helyzet a többi termékükkel. Tim Cook lifestyle brandet csinált a cégből, ami mellé olyan Value-kat párosítottak, amik másoknál nem működnek, vagy nem ilyen jól működnek, és ezek a kirakatban vannak mutogatva. Az Apple ökoszisztéma az utóbbi évtizedben még magasabb falakat húzott a felhasználók köré, és nagyon ügyesen tudják körbefonni azok a indák a felhasználók javarészét úgy, hogy sokaknak ( nem mindenkinek! ) a végén esze ágában sem lesz ne Mac-et, iPad-et, iPhone-t, Watch-csot választani, ha cserén gondolkodnak. Az Airpods Max ugyanezen vízió része.

    Rohadt sokba kerül, de engem szerencsére nem kap el a must have érzés, mert egyrészt van itthon jó fejesem, másrészt utcán TWS fülest használok, engem a fejhallgatók utcai használata kiborít, nem bírom őket, főleg a nyári melegben. Egyébként éppen most rendeltem egy Airpods Pro-t az első szériás Airpods helyett, amit sajnos sikeresen megfürdettem pár év használat után ( ez még nem cseppálló ), és volt 2 nap amikor működésre sem tudtam bírni a bal párját. Az eltöltött 3 év alatt meg voltam vele elégedve, a 2016-os ( a piacon akkor még totál újszerűen ható koncepció ) pedig megadta nekem anno azt a magic-at, ami miatt tényleg élmény volt használatba venni. Azóta 15000 féle jobbnál jobb kópiája kapható, és én is rendelhettem volna megannyi jó vagy bizonyos szempontból jobb/olcsóbb fülest az Airpods Pro helyett, de úgy vagyok vele, hogy oda rakom a pénzem, ahonnan azt a terméket kaptam, ami 2016-ban megadta nekem a "magic"-et, és a WoW faktort.

    Az Airpods Max hasonlóan szerethető cucc lehet. Ha igazak a pletykák érkezik a folytatás egy olcsóbb variáns személyében. Remélem akik megveszik, azok ugyanúgy örömüket lelik benne, mint ahogy anno én az első gen Airpods-szal megkaptam. :K

Új hozzászólás Aktív témák