Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    Hát nem teljesen értem a fejlesztések irányát, hogy miért maradnak ki olyan dolgok az uj kiadásokbol amik a régebbiekben már benne voltak.
    Nekem a fejlesztés azt jelenti, hogy az ujabb tartalmaz mindent mint az elözö csak kicsit javitunk rajta és plusz dolgokat teszunk bele.
    Nem kiveszunk belöle.

    Az NFC például nem értem miért maradt ki, egy okosorának sztem, pont ilyen célra is a legjobb eszköz lenne nem csak a sport hoz, hogy amikor a boltba bemegy az ember akkor ne kelljen matatni a telefonért vagy a kártyát elöbányászni a pénztárcábol, hanem csak odaérinteni a fizetésnél az orát ami mindig kéznél van szó szerint.

    DE ugy látom, olyan dolgokon megy a licitálás ami huszadrangu az átlagemberek számára, minek bele több 100 sport ha a legtöbbet érdemben nem lehet mérni orával, e-sport, meg sakk és a többi, nem lebecsulendö ezek tevékenységek üzését, de mint egészségugyi céllel adatszerzésre nem hiszem, hogy ez lényeges lenne.

    És miért van az az érzésem, hoyg ahelyett, hogy a használhatóságra koncentrálnának inkább teleteszik olyan dolgokkal ami eszi a hardvert és meriti az akksit, ugyan ugy mint a telefonoknál is.
    Már 10 éve fejlesztik a hardvereket amik elvileg mindig hatékonyabbak és kevesebbet fogyasztanak, de mégse látni, hogy javulna az uzemidö, mert fölösleges dolgokkal felemsztik .

    itt is már 4 GPS modul van benne, mikor elvileg 2 vel is böven jó lenne ha akarnák. a telefon nélküli használat is alapnak kellene , hoyg legyen az okosoráknál, hogy a sportolás közben szabadon tudj zenét hallgatni .

    A vbezeték nélküli töltés is ilyen, feltételezem, hogy egyszerübb legyártani egy ilyen töltöt mint külön foglalatokat tervezni hozzá és, hogy csak egy tipushoz lehessen használni.

  • repvez

    addikt

    válasz stemplar07 #47 üzenetére

    igen ezt akartam, belöle kihozni, hogy a javitott hatékomnyabb technologiával már javulni kellene a használati idönek és ugy ,hogy mindent használsz, mert akkor mié rtelme ,ha ott van, de nem használhatod vagy nem állandoan és neked kell manuálisan bekapcsolni öket a használathoz ami a legtöbb esetben elfelejtödik.

    Amugy elgondolkodtam ezen az orán, mert azért elég sokmindent tud és nem anynira vészes az ára, de ahogy irtam, ne csak mutogatni és sportoláshoz lehessen egy orát használni, hanem a napi élet megkönnyitésére is, ezért lenne jo az NFC és a hosszabb uzemidö.

    A sportok sokaságánál nem bánom, ha olyan sportokat tesznek bele, aminél rényleg van értelme valamit mérni és kijelezni , de például egy golf, sakk, e-sport azt hogy mérik, miben tér el attol, hogy én most csak ülök egy helyben TV-zek, vagy dolgozok a számitogépen vagy épp E-sportolok? ezek csak olyan doplgok ami a reklámnak kell , hogy elmodnják, hogy nekik 100 sportot támogat az ora a másiknak meg csak 90et, ezért lenne lényeges sztem, hoyg elég lenne a legáltalánosabbakat beletenni és akinek szuksége van a többire meg töltse le hozzá mint a számlapot.

  • repvez

    addikt

    amugy meg nagy általánosságban, ha már okosora és manapság már minden AI és okos, akkor miért nem látom sehol sem az ilyen funkciokat, hogy az ora folyamtosan tanul és okosodik , hogy épp mikor mit használom és hogyan?
    Miért nekem kell mindent kiválasztanom és kapcsolgatnom, miért nem ismeri fel magátol, hogy milyen sportot szoktam csinálni és mikor .
    Talán akkor jobb is lehetne a akku használat is, hogy csak azokra az idökre aktiválja a dolgokat amikor arra szikség is van.

    Ha megtanulná, hogy kb mikor megyek aludni és mikor kelek akkor meglenne neki egy idő után a rutin, hogy mikor álitson be alvás figyelést és mikor ébresszen és melyik nap mikor milyen sportot csinálok. esetleg elötte értesitést küld.

    DE ha nem is ennyire fejlett lenne a dolog akkor, minek egyáltalán elöre meghatározni a sportok fajtáját, elég lenne egy gomb, hogy elinditani az adatok rögzitését és majd a végén amikor esetleg feltölti az ember a felhobe serverre akkor megadja a sportot és akkor kalkulál és számol ezekbol az adatokbol. és akkor talán lehet pontosabb is a számitás,mert nem az ora hardverén kell elvégezni, hanem vagy a PC-n vagy egy központi szerver által.
    Mert tök mindegy milyen sport, ha csak fix adatokat tud rögziteni minden alaklommal ugyan azokat. (pulzus ido, lépésszám, stb...)

    A másik dolog, meg nem látom , hogy meglenne a lehetöség arra, hogy ezt hosszu évekig monitorozni tudd nincs egy közös személyes platform ahol a kezdetektol akár a nyugdijas évekig tudnán tárolni figyelni az adataidat és abbol elemezni, hogy milyen az egészséggyi állapotod. Mert most ha megvesz valaki egy bármilyen márkáju okosorát akkor be kell regisztrálni az adott márka softverébe ,de ha lecseréli egy másikra akkor azokat az adatokat nem tudja továbbvinni vagy nem maradéktalanul a másik cég másik programjába és igy az adatok elvesznek. vagyis nem teljesen csak a személy veszti el akihez tartozik, a cég meg profitál belöle és felhasználja az adatokat uzleti célra. arrol nem is beszélve, hogy ezután felesleges tárolás történik, ha már nem férsz hozzá az adataidhoz.

    A legjobb lenne ha ezeknek egy amolyan TB vagy EESZT rendszerben tárolodnának a személyes fiokokban ahol amolyan állami garancia van arra , hogy az adataidat rendesen kezelik. (tudom , az sem garancia, hoyg az állam jobban kezelné)

  • repvez

    addikt

    válasz SirRasor #75 üzenetére

    itt a hiba, hogy ez csak egy eléggé luxuskategoriára jellemzo egyetlen gyártó termékére tudod elmondani, mig a többinél nem.
    Részben van igazad ami a korlátozásokat illetni, de mivel van hova fejlödni ezek késöbb nem okoznának gondot.
    Ugy mint a GPS beltérben, már vanank arra is fejlesztések, hogy épületen belül lehessen navigálni és akkor meg hasznos lenne ha az ora tudná azt kezelni is.

    illetve miért lenne baj, ha a légzésszámot is figyelné akár sulyemelés közben is? abbol is lehetne adatot kinyerni, hogy mennyire terhel meg vagy mennyire fejlödtél . sokkal több értelme lenne mint a sakk és az E sport mint külön kategoria mérésének, mert hogy különbözteti meg egy ulö munkát az e sporttol vagy csak ha böngészel valamit a neten esetleg csak ulsz a kanapén és TV-zel ?

    Az 1 éves eltárolás is elégg karcsu, én amig müködött az endomondo addig folyamatosan fel tudtam tölteni az adatokat oda , de még most is tárolodik offline a telefonon és igy még 2014es futásaimat is megtudom nézni , mikor mennyit futottam és a pulzus menyni volt. azota nem hogy fejlödött volna ez inkább rosszabb lett még egy drága luxus márkánál is.

    Az meg miért baj, ha az ora mondja meg , hogy mikor kelljek , most lehet beálitod ,hogy 7kor akarsz kellni, de az ora meg figyeli az alvást és igy elvileg optimálisabb állapotban kellt mintha fix 7re , persze gondolom lehetne finomitania rendszet, hogy a beálitott érték elött nézze ezt az adatot mert különben elkésel.

    Én csak az akarom kifejezni ezzel, ha már amugy is gyujtik rólunk az adatokat akkor legalább legyen valami ami hozzáadott érték is nem csak flancos ábrák amiket másoknak lehet mutogatni.
    Lehessen évekre visszamenöleg diagnozist felállitani az adatokbol, hogy kiderüljön idöben ha valami probléma van, most erre csak akkor van lehetöség némely gyártónál ha tényleg olyan adatot mér ami erre utal, de az nem látszik, hogy valami fokozatosan lassan romlik.

Új hozzászólás Aktív témák