Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz zseko #5 üzenetére

    Ha valami csak tippeli az értéket, és köze sincs a valósághoz azzal nem lehet sportolni. Ez nem profizmus kérdése. Amatőrként sem mindegy, hogy 130, vagy 190 a pulzusod egy gyors intervallumban. Ezek a szarok képtelenek követni a pulzust, mert az algoritmusuk "nem hiszi el" a hirtelen pulzus emelkedést. Egy 60 másodperces gyors intervallumban 10 másodperces késés azért nem lényegtelen egy amatőrnek sem. Amatőrként se mindegy, hogy az a heti 2-4 edzés milyen hatásfokú.

    Ha valami ennyit tud akkor inkább ne használja az ember, mert többet árt mint használ. Ha meg nem használható, mert nem bízik meg benne az ember akkor minek? Egy SpO2 mérés ami időnként eltalálja a valós értéket, de utána kell mérni, hogy mikor, az semmit sem ér. Soha nem értem ezekben a tesztekben, hogy miért sorolják fel tudásként azt, hogy van benne 100+ sport funkció, miközben valójában egyetlen egy sem használható sportolásra. Egy apple watch legalább a pulzust normálisan követi. Az amatőr sportra alkalmas. Ez, és az ehhez hasonló cuccok arra sem.

    Ezek nélkül meg ez csak egy számlap, meg pár "okos" funkció aminek a nagyrészét egy olcsób cucc is tudja csak kisebb/rondább kijelzővel. Tehát ez egy szép nagy kijelző 70k HUF-ért. Akinek nem fontos, hogy szép nagy kijelző legyen az ennek a hasznos tudását megkapja töredék áron is.

  • strogov

    senior tag

    válasz zseko #9 üzenetére

    "Természetesen az, hogy ez az óra nem ér ennyit, az egyértelmű."

    Ez a lényeg. Ha 15k lenne akkor lehetne filózni, hogy mi band 6 nfc, vagy ez, de 70k-ért bármilyen téren van jobb ... kivétel az ominózus kijelző ami a teszt alapján remek én meg elhiszem.

  • swayze

    tag

    válasz zseko #5 üzenetére

    Azért közel sem rosszak annyira ezek az eszközök (a kivételekről ne beszéljünk, mert Kínában mindent is összetudnak csapni)

    Nekem Xiaomi watch-om van, de előtte volt egy Band 4-esem is. Mind a 2 eszköz használható volt sportra is. Jó magam kondizok és futok utóbbit általában HIIT tervezet szerint. A tapasztalatom az, hogy jól követtik a pulzust és nincsenek kilengések szóval nem lesz a 130-ból hírtelen 150, a lépés számok és a távolság is mindig reális maradt, ha egy 4 km-es futás futópadon mondjuk 6000 lépés akkor következőnek is 6000 körüli lépés szám lesz, ez a pulzusra is igaz, 4 db 1 perces sprintem szokott lenni kb 2, 2.5 perces pihenőkkel és mind a 4-et szépen leköveti az óra (persze van késés, de egyrészt nem nagy, másrészt sprint közbe pont nem az órádat nézed, amikor meg elkezdesz lassítani, szépen elkezd visszaesni úgy ahogy kell).

    Én a legtöbb hordható eszközben csak ezt a 2 sport funkciót tartom értelmesnek a stressz mérés , alvás figyelés, véroxigén mérés szerintem parasztvakítás a vérnyomásmérésről meg társairól ne is beszéljünk.

Új hozzászólás Aktív témák