Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stemplar07

    őstag

    válasz repvez #45 üzenetére

    látod , ami neked fontos , sokaknak nem, (NFC/e-sim) számomra viszont egy rendkívül irritáló dolog, hogy egy Samsung/Apple óra reggel levéve a töltőről,(ha mindent is használsz) estére már visszakerül, mert nem tudod használni..nem beszélve arról, hogy az említett márkák nagyon sok funkciót csak a saját márkájukon belül tudnak megvalósítani... Garmin ..az nálam ellőtte a focit, amikor a 13. hónapban xart be, és természetesen a gari már lejárt.. ugyanígy egy 160 ezres garmin motoros navival is jártam így ..( természetesen ezzel is előfordulhat ez..hiszen ez kínai gyártás... kb. úgy mint az összes többi :) )

    [ Szerkesztve ]

  • SirRasor

    őstag

    válasz repvez #74 üzenetére

    Az a helyzet, hogy részben van ilyen.
    GARMIN
    Nem akarom isteníteni, mert ez se tökéletes, de sok okos karkötőt és órát kipróbáltam már, tehát van egy kis rálátásom.

    1. A Garminnál már működik az, hogy megpróbálja kitalálni, hogy éppen mit csinálsz. Ez jelenleg csak a sétára és futásra van korlátozva, de ha észleli, hogy 10 percre sétálsz vagy 5 perce futsz, akkor elindít egy olyan edzést. Az más kérdés, hogy szerintem fölösleges fejlesztés :D Ha komolyan veszed az edzést, akkor ilyennel nem foglalkozol.

    2. Nyugdíjas évek: Garminnál 1 évet lehet teljes részletességében visszanézni, de vannak statok, amik sose vesznek el pl: megtett össz lépés meg ilyenek:
    Például nézd meg a nyilvános profilomat.
    Nyilván ez se tökéletes, mert mondjuk a VO2MAX-ot havi 1 értékkel elrakhatná örökre, de ez van.

    3. Beállítod, hogy mikor mész aludni és mikor kelsz fel. Ez alapján aktiválja a ne zavarj módot, meg mit tudjuk mi, hogy a háttérben mit optimalizál. Ja de te azt akarod, hogy találja ki ő mindig (alvásfigyelés nem rossz, és ott tudja mikor alszol el pontosan és mikor kelsz, de gondolom nem erre gondoltál). De miért akarod ezt? Egyik nap 10-kor fekszel, másik nap éjfélkor? Ennek semmi köze az okosórához, hanem a biológiádhoz: minden egyes nap próbálj meg kb. ugyanakkor lefeküdni és felkelni, mert ez így jó a szervezetednek. Ne próbáld *rosszul* csinálni és utána +1-nek felhozni, hogy miért nem tud ilyet az óra...

    4. sportok fajtájának meghatározása igen is fontos, de tényleg vágni lehetne rajtuk. Azt feltételezed, hogy mindegyik ugyanazt rögzíti. Ez nem igaz. Beltérben nem kell GPS, kültéren kell. GPS eszi az akksit. Máris bukik az elméleted. Garmin, Coros ezek már tudnak futáshoz lépésdinamikát figyelni pl: lépésütem. Ezt minek rögzítenéd pl: túrázáshoz? Tehát még azt se lehet mondani, hogy elég 2 felé venni: kültéri és beltéri, mert még ezen belül is lehet eltérő adatrögzítés. Másik példa a jóga: ahol a Garmin figyeli a stresszt (HRV alapú) és a légzésszámot is. De egy beltéri súlyzózáshoz tök fölösleges.

    Szóval bőven látszik fejlődés és különbség az egyes gyártók között. Jelenleg mindent összevetve szerintem a Garmin vezet legalább 1 fejjel. Polar, Coros, Suunto jön föl, a kínaiak meg fasorban sincsenek, bár a Huawei nagyon jó úton jár (például a Huawei Watch GT3 elég jóra sikeredett és a HR-mérése is elég pontos), de ott meg nincs webes platform. Fitbit? Az guglis és a normális adatokért havidíjat kérnek, tehát alapból felejtős.

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz repvez #77 üzenetére

    GPS beltérben egyszerűen kivitelezhetetlen, ha magát a technológiát nézed. Annyit zárójelben megjegyeznék, hogy szoktam néha úgy rögzíteni sétákat, hogy közben bemegyek a boltba is és habár kissé össze-vissza megy a boltban, de kb. használható még úgy is. Nyilván ezt is csak Garminnál láttam gyakorlatban működni :U

    Légzésszám: a legújabb Fenix 7 sorozat (hehe szintén Garmin) már MINDEN edzéstípusban tudja követni a légzést. A pontossága - és pont ezért a hasznossága - azért megkérdőjelezhető. Visszatérek oda, hogy pl: tempó, lépésütem vagy pulzusszám sokkal jobb metrika mondjuk futáshoz.

    "mert hogy különbözteti meg egy ulö munkát az e sporttol vagy csak ha böngészel valamit a neten esetleg csak ulsz a kanapén és TV-zel ?" - pulzusszám alapján. Régen toltam CS-t, CoD2-t, UT-t és azért dolgozott az adrenalin bőven. Most, ahogy írom ezt, éppen 52-55 a pulzusom. Ha jobban kell figyelni munka közben, akkor 60-65-re simán felmegy és jobban ugrál, tehát a stresszinten is szépen látszik (ezt nagyon eltalálta a Garmin).

    Miért baj az ébresztőórás kelés, vagy az össze-vissza elalvás? Már írtam. Guglizz utána: fiziológiai okai vannak. Megpróbálhatsz küzdeni a természet ellen: spoiler alert! Veszteni fogsz :D
    De sejtem félig mire gondolsz: asszem a Honor Band 5 (vagy Mi band 5?)-öm tudott adaptív ébresztést. Figyeli a mozgást és pulzust és az alapján egy idősávon belül felébreszt. Elméletben ez tök jó! Gyakorlatban sose működött. Tényleg nem lenne rossz egy ilyen fejlesztés, de SOSE FOG MŰKÖDNI, mert ehhez az agyi hullámokat kell figyelni; nem lehet csak a mozgásra és pulzusra hagyatkozni. Ehelyett próbáld ki tényleg az önszuggesztiós ébresztést: lefekvéskor mondogasd párszor, hogy már pedig ekkor és ekkor akarsz felébredni. 1-3 napon belül működni fog. Miért? Fene tudja, de majd bef*sol majd, amikor először tapasztalod meg a hatásosságát ;) Sőt, a jobb teszt érdekében azt akard, hogy az ébresztő előtt 1 perccel ébredj fel és akkor még lesz egy nyugodt és kellemes perced, mielőtt megszólal az óra.

    Amúgy egyetértek; látszik még, hogy totál gyerekcipőben jár még ez az egész. De gondolj bele, hogy pár évvel ezelőtt a csuklós pulzusmérés még fasorban se volt, most meg már van pár gyártó, aki 95+%-os pontosságot tud általános futás/biciklizés alatt produkálni. A mellkaspántos mérés meg pontos. Oké. Piacon van már lassan 50 éve? Polar fejlesztette ki az elsőt 1977-ben! Szóval szerintem 10 éven belül brutális fejlődést láthatunk és mivel egymásra licitálnak a gyártók, a mostani 1 éves követést is elkezdik majd marketingelni, hogy na mi 2 évig, 3-4-5 évig is megőrizzük az adatokat!
    Ja most megnéztem: Van Zepp Life a telefonon a Xiaomis mérleg miatt és a régi edzéseimet még mindig mutatja: a legelső !! 2019.07.31-i.

    Silentfrog nem tudom mennyit fejlődött az Amazfit, de van a családban egy Bip U (hehe elvittem régen futást tesztelni egy Honor Band 5-el, utána meg egy Garmin Venu SQ-val vetettem össze) De a pulzusmérés pontossága szimpla, fix tempós futást leszámítva elkeserítő. Innentől kezdve szerintem mind1, hogy másban mennyire jó :U

    Make Love not war!

  • Schuler888

    senior tag

    válasz repvez #74 üzenetére

    A samsung ezek nagy részét evek ota tudja, pl a evekre visszamenoen latom mert felhobe menti a mozgasi adataimat...

    "Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

Új hozzászólás Aktív témák