Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    válasz swayze #34 üzenetére

    "Azért közel sem rosszak annyira ezek az eszközök" - elég sokat kipróbáltam az évek során és nagyon nem így látom, ha a pontosságukra gondolsz. Mondom ezt rengeteg eszköz tesztje után: én már csak 2 tesztet szoktam csinálni:

    1. sprint: Eszközök nagy része kiesik. Csuklós mérőkből csak hogy egy igazán drágát mondjak: Garmin Fenix 7s is csúnyán elvérzett és jelenleg negyedmillió egy olyan :U Persze a súly is beleszól és a kevésbé acélos Elevate 4, de egy ultrakönnyű Elevate 3-as Venu SQ vagy Forerunner 745 se tud mit kezdeni a sprintjeimmel. (írtad, hogy 1 perces sprintjeid vannak. HIVATALOSAN amit 30 másodpercnél tovább tudsz fenntartani, az már nem sprint. Próbálj meg legközelebb apait-anyait beleadni, de tényleg mindent, ami csak kifér a csövön.
    Csak összehasonlításként, az utolsó sprintes intervallumaimban 225-235 lépésütemmel, 2:30-2:40-es km/perc idővel bírtam kb. 20 másodpercig intervallumonként. 160-ról 190-re megy átlagban a pulzusom az a 20 mp alatt, majd 10 mp után már 175-re visszaáll és akkor tér észhez az óra és kezd feljebb kúszni :U )

    2. ami a sprintet tudja követni, azzal csinálok húzódzkodásokat :D Eddig minden elvérzett, ami nem mellkaspánt. A karos is 132 körül megállt pár másodperc után, míg a szíj 145-155-öt mutatott pár másodpercig.

    Ettől függetlenül pont súlyzózásnál/testsúlyos edzésnél hülyeségnek tartom a HR-es edzést, mert mind1 mit mutat az óra, akkor is nagyrészt anaerob az edzés.

    Ha inkább az egész csomagra gondolsz (pölö motiváció (asszem abban az apple a legjobb, második helyen a garmin), ökoszisztéma stb), akkor teljesen igazad van.

    Make Love not war!

  • zseko

    veterán

    válasz swayze #34 üzenetére

    Én sem azt mondom hogy mind használhatatlan, ugyanakkor az Amazfit GTR/S 2-es szériájának vannak ismert problémái. Ilyen a gps pontatlansága, a pulzuskövetés (vagyis a hiánya), az SpO2, vagy úgy magában a sima pulzusmérés nehézségei legfőképp.

    A gps például sokszor úgy megy a térképen mint az ökörhu..ozás, néhol elég jelentősen eltér a nyomvonal a telefonon elindított külön apphoz képest, így a megtett táv sem annyi mint a valóságban. Ami feltűnt a GPX-be kiexportált adatokban, hogy valami iszonyat mennyiségű útvonalpontot rögzít, közel 10-15x annyit, mint egy másik app. A távolságeltérés egy részét ebből feltételezem, hiszen a cikkcakkban rögzített nyomvonal az hosszabb, mint az egyenes. És van, hogy jelentősen máshol van 1-1 pont. Vagy például a kanyart két házzal feljebb kezdi. Aztán van olyan is hogy néha elveszti a jelet és nem is rögzít semmit.

    A pulzusmérésnél nálam egyrészt jelentősebb késés van, másrészt olyan is előfordult, hogy észre se vette a pulzusváltozást. Vagy közel se annyit esett (felét, 1/3-adát), mint mellette a Band 2-vel. Vagy kihagy és nem rögzít, mert megmozdult a csuklódon. És én nem HIIT edzést csináltam, hanem sima futás, aminél amikor már nem bírtam, akkor csak sétáltam egy-két percet, majd újra futottam. A Band 2 se volt tökéletes, de az jobban lekövette.

    Az SpO2-nél néha elég, ha fél-egy centit lentebb engedem a könyököm mérés közben és máris eldobja. A legkisebb megmozdulást se tolerálja. Amúgy ha leméri, akkor ez is és a pulzus is 1-2 értékkel tér el az itthoni vérnyomásmérők értékétől.

    Persze ha az eltérés állandó jellegű és irányú, azzal még együtt lehet lenni, és könnyen lehet, hogy kijavították, vagy legalábbis jobbá tették a 3-as szériában ezeket a hibákat, de ezek után én nem szavazok meg akkora bizalmat ugyanannak a gyártónak 70e-ért.

    ÁM ugye én itt végig a 2-es szériáról beszéltem, nekem az van, ezt most is hozzáteszem.

    Az alvásfigyelés egyébként percre pontosan írja az elalvás és az ébredés idejét. Az úszás is elég jól méri a hosszt és a távolságot.

    Mindezek ellenére szeretem az órát, legfőképp az üzemidejét, és ár/értékben szerintem elég jó, csak ezek után fenntartásokkal, a helyén kezelem az értékeket amit mér, így legközelebb nem valószínű, hogy ettől a gyártótól fogok venni. Főleg, hogy az nfc, ami egy szempont lesz a következő óra vásárlásakor, csak ígérgetés szintjén létezik ezeknél a gyártóknál (a MiBand-nál is már a 3-as óta ígérgetik).

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák