Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz futo001 #3 üzenetére

    Ugye írjátok, meg máshol is hallom hogy ízlésről nincs vita, meg hogy szubjektív, amúgy is művészet a fotózás stb.. Volt szerencsém egy ideig kóstolgatni a szakmát (és pont emiatt nem lettem fotós), és azt tudom mondani hogy a nagy fenét szubjektív meg ízlés meg kutyafüle.

    Ezért van a béka feneke alatt ennek a szakmának (is) a megbecsülése (és megfizetettsége), mert a (tipikusan az önjelölt, minden stílushoz is értő és még videózik és vőfély is) típusú fotósok a leghülyébb ügyfelet is kiszolgálják hogy nesze, itt az instafilterezett képed ha ezt akartad), szóval lehet felkapott, meg "tehetséges", de elég káros a szakmára nézve. :N

    Ott az írásba foglalt szerződés (jaaaa 1), hogy ügyfél látta a portfóliót, és fotós azt vállalja hogy ennek megfelelő képeket készít, majd teríti a számlát (jaaaa 2) hogy jónapot, a vállalt munkát elvégeztem... Az ügyfelek alapvetően hülyék minden szakmában, de erre nem az a megoldás hogy ráhagyjuk, hanem hogy edukáljuk őket.

    Algieba remélem nem veszed bántásnak - csöndben, de rendszeresen megnézem a képeid amiket megosztasz, és azt is remélem te is arra gondoltál hogy ez a kép borzasztó, és nem érted a dolgot - miközben ezerszer jobb bármelyik másik képed ennél :) És sose a lájkokat nézd :N Ha örömöd lelted az elkészítésében, és utána is tetszik, akkor megérte :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák