Új hozzászólás Aktív témák

  • khron78

    őstag

    Megvettem a játékot. A bemutatók alapján azt hittem ez egy jó játék lesz. Az eredeti klasszikus máig az első számú kedvencem. Anno Master System-en rengetegszer végigvittem.
    Sajnos ez az új játszhatatlan. Aki régen játszott vele, azt ne tévessze meg ez a verzió! Frusztráló lett az irányítás és sok minden más is.

    Pár dolog, amit észrevettem:

    - Sokszor felugorva a levegőbe, ott nem lehet fordulás közben ütni + az ugrások kiszámítása is hektikus.
    Ezek alapjában teszik élvezhetetlenné a játékot, amik mellett még több frusztráló kisebb változtatás történt, mint:

    - Pályamódosítások (Első pálya vizes rész. A jobb szélső hal korábban megakadt a középső térelemben, most az alatt megy el. Először azt hittem rosszul emlékeztem, de nem. Videó 2:26-nál. Ugyan itt egy felesleges térelem a bal alsó sarokban. Mögötte nem látod hol jársz, ami a hal kiütése szempontjából létfontosságú lenne).
    - Vizes pályán a polip. A karjait korábban annak a fejéről is ki lehetett ütögetni. Most hozzánk se ér a kar és mégis meghalunk. Akárhogyan is próbáljuk. (A polip alatt rejtett pálya van. Itt a játékos nem is foglalkozik vele, talán nem véletlenül. Videó 6:55-nél).
    - A kő-papír-olló játék is megváltozott. Korábban a második körben az ellenfelek felett egy felhőben rövid ideig követhető volt a gondolatuk. Ehelyett animációs képernyőt kapunk, ami semmire nem jó.
    - A korábban összeszedhető/kiüthető elemek is meg lettek varriálva. Más van helyette, pl. pénz helyett gyűrű stb.

    1 órát vacakoltam ezzel a DX változattal úgy, hogy az 5. pályáig jutottam. Aztán mérgemben a classic-ot előszedve, azt majdnem elsőre sikerült végigvinnem.
    Azt hiszem ez mindent elmond.
    Pl. save funkciót miért nincs? Szerintem ez lett volna a legfontosabb feature. Helyette kapunk végtelen élet opciót. Ez nevetséges.
    A bónusz pályák meg inkább zavaróak, mint élvezetesek. Itt adtam fel ezt a DX sztorit.
    Az általam játszott Switch verzió esetén lagolást is tapasztaltam. No comment.
    Sajnos a tartalmas és hangolatos játékból, egy kapkodós-frusztráló szenvedés lett.
    Szomorú vagyok és csalódott, mert az előzetesekből egy igényesen felújított remake-re számítottam.
    Nem ajánlom senkinek.

    Alex Kidd végigjátszás

Új hozzászólás Aktív témák