Új hozzászólás Aktív témák

  • aggleány

    addikt

    válasz Kiki18 #8 üzenetére

    A balga hiba szerintem más tészta. Le kell ülni, meg kell beszélni. A kapcsolattól függ, hogy vissza lehet-e állítani a dolgot. Ha erős a kapcsolat (akár pár-, akár baráti), akkor szerintem megoldható.

    Ha már nem tudsz bízni senkiben, akkor sajnos nagyon rossz emberekbe futottál bele. Én is többször csalódtam már, de nem mindenkiben, hanem egy-egy (sok) emberben. Ilyen téren nem szabad általánosítani, mert magadnak ártasz vele, és a végén nagyon egyedül fogod érezni magad. Nem biztos, hogy rossz lesz a vége.

    Anno exem itt a logout-on írt egy szép hosszú dolgot rólam. Megtaláltam, és halálosan megdöbbentem, mert kb. egy mondat volt igaz az egészből, a többit a sértett hiúság mondatta vele, de mégiscsak ő volt, aki itt a nagy nyilvánosság előtt leírt sok érdekességet. Nem mintha sokan tudták volna, hogy mi együtt vagyunk. Egyetlen ember volt itt, aki engem is ismert, pontosabban egy talin beszélgettünk sokat, de összesen egyszer találkoztunk. Ez az ember kiállt mellettem ismeretlenül, pedig tényleg összesen egyszer látott, és bármilyen fura, ő jobban látta a helyzetet, mint az az ember, akivel három évig voltunk együtt. Ráírtam az exre, hogy vagy javítja az írását, vagy én cserébe leírom a tényeket. Nem mást, csak a tényeket. Az eredeti írásból egyetlen árva mondat maradt meg. Akkor vérig voltam sértve, és természetesen ő is elég morcos volt rám. Ennek több éve. Azóta valahogy a legjobb barátok vagyunk, pedig nagyon csúnyán viselkedett. Ahol valódi szeretet van, sok mindent meg lehet bocsátani, és fel lehet újra építeni a bizalmat. Ő azért tette, amit tett, mert nagyon rosszul esett neki, hogy szakítottam vele, pedig előtte már jó ideje pampogtam, hogy ez így nem jó, változtatni kellene. Ő meg mondta, hogy jó, persze, aztán nem történt semmi. Több, mint egy évet (de inkább másfelet) vártam, hogy történjen valami, de mégsem történt. Szerintem elég türelmes voltam, de mégis meglepődött, amikor szakítottam, és vérig volt sértve. Fájdalmában csinált hülyeséget, és szerintem ez megbocsátható. Ha bárki egy rossz szót mondana rá, annak simán nekimennék, pedig elég idétlen jószág, de ettől én még imádom, mint embert. :K

    Szerintem a bizalmat úgy kell fenntartani, hogy nem szabad csalódást okozni. Ilyen egyszerű. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák