Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz bitblueduck #11 üzenetére

    Tudnék mesélni. Éppen tegnap jutott eszembe, hogy meglehet csinálnom kéne egy hosszabb élménybeszámolót a Kínai tapasztalataimról a Logout-ra. Kajával kapcsolatban egyet itt elsütök: az egyetemen, ahol tanultam (ami mellesleg Kínai szemmel egy menő magánegyetemnek számít) több étkezde, kifőzde is volt. Mivel Shanghai azon részén voltunk, mai már csak néhány kilométerre van a tengertől (ez a relatíve új, egyetemi negyed délen), ezért kb néhány száz méterenként csatornák metszették szét a területet. Az egyetem területén is keresztül ment kettő. Az egyik éppen két étkezde mellett is csordogált. Feltűnt, hogy apálykor az étkezde egyenkötényét és pólóját viselő emberkék mászkálnak a kilátszó sziklák között. Amikor közelebb mentem, akkor láttam, hogy rákokat, halakat és növényeket gyűjtögetnek kosarakba. Aztán délben megtaláltad az ebédedben. Ezzel talán még nem is lett volna baj, ha nem tudtad volna, hogy amúgy a mosóvíz a mosodából és a csatornavíz könnyebb része is ugyanabba a csatornába ment a kampusz toronyházaiból, gyakorlatilag tisztítatlanul és általában is rendkívül mocskos volt a víz a csatornában. Szóval a gutter oil az csak egy dolog... :K Na és persze a hihetetlen hőmérsékletet használták – jobb híjján – fertőtleníteni a dolgokat. A szó szerint 100 fok körüli levessel azért sokszor küzdenem kellett a hőmérséklete miatt és egy idő után arra is ráálltam, hogy alkoholos fertőtlenítővel elmosogattam a használandó, műanyag kanalat (ez olyan kínai féle, kicsi és mélyebb az európainál), vagy vittem a sajátomat, mert az ottani mosogató kb fél centis kaja és zsírmaradékokat hagyott rajta. :U A kajáról simán tudnék oldalakat mesélni. Szenzációs sztorik voltak! Nem egyszer a homlokomon maradt a szemöldököm. :))
    A kultúrával kapcsolatban röviden csak annyit, hogy az európai és a kínai kultúra között olyan nagy a távolság, hogy még a mutogatással sem értitek meg egymást. Azért Európában bárhova mész, még nyelvtudás nélkül is el tudod mutogatni az alap dolgokat és nagyjából megértik, hogy mi a bajod. Pl. lehet, hogy te kettőt mutatsz az ujjaddal (kétféleképpen is tudod mutatni), de Kínában az hetet jelent. Szóval ne lepődj meg, ha hét adag kaját kapsz az árusnál a piacon. :D Tényleg más világ és ez egyszerre csodálatos és félelmetes.

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák