Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #53246592

    törölt tag

    válasz Shadowbull #235 üzenetére

    Maga a cserélhető akku messze nem az én ötletem. Az én ötletem (valószínűleg szintén nem én tojtam a spanyolviaszt ez esetben sem) ott kezdődik, hogy az átlag autós, átlag 1-2-x napi ingázásához lenne padlólemezbe meg mittudomain hova elbújtatott beépített akku. Ha messzebbre akar menni, akkor béreljen pótakkut.

    Ha megnézünk egy belsőégésű motorral szerelt autót, amiből van kismillió féle, akkor az esetek 99%-ban van benne egy többé-kevésbé téglatest alakú rész, ami EV-k esetén felszabadul. Ez a motor és segédberendezéseinek a helye. Ne legyen egyféle geometria, legyen mondjuk 3, aztán oldják meg a gyártók, hogy valamelyiket be lehessen rakni abba a felszabaduló térbe.

    Még a 12 voltos hagyományos akkumulátorból is létezik többféle technológia, nehogy már egy mindenféle védelmi, meg kisütést-töltést menedzselő áramkörökkel felszerelt akkupakkban ne lehessen akármilyen kémia. Ha valaki lát rá piacot, akkor csináljon akár hagyományos ólom cellás akut ;] A dobozba azt tesz minden gyártó, amit akar, csak feleljen meg az egész a szigorú követelményeknek.
    Kell a nagyáramú csatlakozásra vezeték, kell valami kommunikációra vezeték, meg kell a temperáló/hűtő rendszerhez két cső. Tudom, ez nem olyan egyszerű a valóságban mint így leírva, de ha kismillió autó kismillió geometriájához ki lehet fejleszteni, mert van az a pénz, akkor pont 1-2-3 szabvány méretre ne lehetne?

    Megváltoznak a menettulajdonságok? Az (kötelező) ESP ezt elég jól tudja érzékelni és adott esetben kezelni.

    Na de mindegy, ha nem lehet, akkor nem lehet. :)

Új hozzászólás Aktív témák