Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz Somatom #205 üzenetére

    A cikket azért linkeltem, mert ezt i'rtad:

    "Ha jól tudom, akkor 350 mrd folyik be a jövedéki adóból. Ha a többi szennyező is kiperkálja a részét úgy, mint az ICE autósok, akkor bőven meg lenne a fedezet."

    De az autósok most is kevesebb adót fizetnek, mint amennyi kárt/infrát használnak. Erre van a cikk, ami ezt mondja el, hogy aki pl. csak tömegközlekedik, vagy bringázik, az is befizet adót az autós javára.
    Szóval az egyéni autós közlekedés alul van adóztatva. Persze az egész világ már beállt erre.

    de a 350 milliárddal szemben ott van az 500 milliárd eü éves kiadás a légszennyezés miatt. Abból a 350 simán meglesz a közlekedési szennyezés...

    A másik diplomamunkás link meg mutatja, hogy a főúton haladva jóval nagyobb a légszennyezettségnek kitettség, mint mellékúton haladva, amit épp bringával mértek. Tehát nem a házak kéménye az oka.

    De alá tudom támasztani tapasztalati szinten is, mi kiköltöztünk egy Fejér megyei kisvárosba, és amikor bebringázom Pestre akkor bőven érezni az üres országúton is amikor elmegy 2-3 autó, és nem fúj a szél, bizony ott marad a szennyezése. Kelenföldön meg leszállva a vonatról ha nem bringázom végig, végigmegyek a Bartókon, és még nyáron is érzem milyen szar a levegő. Csak ki kell kerülni belőle 1-2 évre, egyből feltűnik utána.

    De van Normafán készült képem is kora ősszel, kb. 15 fokban "szép" szürke, szmogos Pest felett a levegő egy sávban, fölötte, meg körülötte meg kék az ég.

Új hozzászólás Aktív témák