Új hozzászólás Aktív témák

  • makkmarce

    őstag

    válasz opr #28 üzenetére

    "10% tuning járhat akár 50% teljesítménynövekedéssel is szélsőséges esetben"
    Hát ezt sajnos nehezen értem meg, hogy ez hogy jött össze. HW gyártók biztos nem tudják ezt, ha 10%-ot húznának rajta, akkor a tesztekben 50%-al jobban szerepelnének. Lehet én nem értek hozzá, de ez így azért elég hihetetlen.
    EGY eseteben lehet nagyobbat ugrani, ha be van kapcsolva a VSYNC és 60hz-es monitorodon pont nem tudod tartani az 60HZ-et. Ekkor ugye 30-al fut, nem 59-el, felhúzod és láss csodát, felpattan 60-ra az FPS. Persze ha a user kikapcsolná a VSync-et, akkor simán 59 fps-e lenne, de ebben az egy esetben látok erre lehetőséget, sőt ez 100%-os sebességnövekedés. Csak ha gyenge a géped, nem kinlódsz vsync-el , hanem vagy freesync, vagy teljes kikapcs.

    "Olyan szinten nem kötelező, hogy a felhasználók 99%-a azt se tudja, hogy létezik ilyen."
    aki ide jár, az 99%, hogy maga rakja össze a masinát(ha nem notit vesz), és minimális rálátása biztos van a dologra.
    Azt persze megértem, ha várod, hogy a cég támogassa a DIY hobbidat, és a mocskok nem engedik.

    "Jah, amúgy a túlfeszelt, szétégetett cuccot semmilyen gyártó nem cseréli gariban, sőt..."
    Ezt 99.9%, hogy nem fogod tudni megállapítani, ha csak nem szenvedett fizikai sérülést(tényleg kiszállt belőle az indiánfüst és megfeketedett a panel). Ha pár tranzisztor kiég egy memória modulban, vagy a CPU/GPU-n belül, arra te sohase fogsz rájönni, még a gyártónak is fejtörést okozhat, hogy mi tette tönkre.

    okoskodom, tehát vagyok

Új hozzászólás Aktív témák