Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz st3v3np3t3r #25 üzenetére

    én most nem akarok belemenni, hogy mit jelent a hacker, hackelés kifejezés. azt úgyis mindenki úgy értelmezi, ahogy neki tetszik (helytelenül).

    A lényeg, hogy a poszter hogy értelmezte. Mert a cikkben egyszerre van benne egy értelmezés, meg egy felmérés eredménye.

    "persze nem mind... egy Lada 2105-öt nehezen lehetne hackelni": már vagy 15-17 éve minden újonnan forgalomba helyezett autóban lenni kell obd csatlakozónak, amin keresztül az autó környezetvédelmi viselkedését ellenőrizni lehet. következmény: ezt csak úgy lehet megcsinálni, ha az autóban egy csomó minden elektronikus. tehát ma már minden, 15 évnél fiatalabb autó hekkelhető. nekem egy 14 éves vectrám van, ebben a hamutartó alatt van az obd2-es csatlakozó. simán rá lehetne dugni úgy egy pic-et vagy egy atmega-t, hogy hónapokig észre sem veszem, és hamisíthatja az elektronikus kommunikációt.

    például behazudik valami marhaságot a lambda szondákról és akkor az autó vészprogramra kapcsol. ami kifejezetten hasznos lehet előzés közben, jön szembe az M.A.N. felirat és leharmadolódik a teljesítmény. vagy kicsit csúszósabb úton mond valamit az abs jeladókról, amitől az esp eldobja az abs/esp vezérlést, és hirtelen ladakocsi lesz a vectrából. aki nem vezetett olyat, az nagyon meg fog lepődni, mikor egy autópálya acélkorlát darab átvillan az agyán... vagy feltekeri a befújó ventillátorokat, másfél óra alatt gallyra megy az akksi, reggel meg csak bámulás van, hogy nem indul. vagy menet közben lekapcsolja a benzinszivattyút, ami a mögöttem jövőnek majdnem ugyanaz, mintha nyomtam volna egy kövér féket.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák