Új hozzászólás Aktív témák

  • st3v3np3t3r

    veterán

    nos azért a sci-fi filmeket ne keverjük a valósággal...a legtöbb autóban nincs okosított rendszer... fedélzeti gép távhackeléshez meg aktív online kapcsolat szükséges, amivel megint csak igen kevés autó rendelkezik...hamarabb be lehet jutni egy központi zár meg/és/vagy riasztó feltörésével... mellesleg nem kell messze menni, CSI: Cyber 1.évad egyik részében egy mezei okosított telóval az FBI-os hölgy meghekkelte bluetoothon keresztül Nelson Tesláját... akkor még a Halálos iramban 8 :DDD de már volt autóhack...

    én úgy gondolom hogy nagyon kevés embernek van félni valója, legalábbis a lakosság többségének, ez inkább azokat fenyegeti, már ha fenyegeti. Felesleges pánikot kelteni a lakosság körében.

    Előbb törnek fel a hackerek egy mobilt vagy számítógépet mint egy autót...

    Ez az autóhackeresdi majd akkor lesz necces dolog, ha az autók 95%-a önvezetős lesz, akkor majd lehet rettegni ettől...egyenlőre talán 1-2 gyártónak van prototípusban önvezető autója, az egyik már ismert, említettem is, a Tesla az egyik...

    Bár egy Bugatti Veyron-nal igen veszélyes lehet játszani...nem szívesen szállna el senki 400km/h sebesség mellett....

    mondjuk én annyit hozzátennék a cikkhez, hogy azt állítják hogy elég ha felsőkategóriás.... ez ebben a formában nem teljesen igaz, ugyanis egy speciálisan kifejlesztett mikrovezérlő beiktatásával már egy középkategóriás autóból is lehet RC autót faragni akár... lehetne ezt részletesen tárgyalni, de ez egyszerű pánik keltés...felesleges ettől félni....persze az esély megvan rá, ugyan úgy arra is hogy valakinek feltörik távolról a telefonját vagy a számítógépét...persze...csak egyenlőre a nagy hal jobb fogás mint a kishal...

    Ez az én szerény véleményem a cikkel kapcsolatban

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák