Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fenyő

    őstag

    válasz DarthSun #24 üzenetére

    Sőt 7600GT-ból is van universal agp-és, ami megy 2x-es lapban is, bár pont K6-x alatt csak Linux és Win 7 alatt (már nem is emlékszem melyik driverrel, de P5A-val 768mb rammal és K6-III+-al sikerült beizzítani még a 3Dmarkot is, bár elég gyászos eredményt hozott, ez lett volna a titkos fegyverem amit végül nem vetettem be :DDD ) használható csak, ott van használható driver hozzá, 9x, Xp alatt az 56.72-nél újabb drivreknek kell a cmov utasítás, ami hiányzik az ilyen p1 class procikból. BX-ben viszont gond nélkül megy, de abban szinte minden gond nélkül megy, szinte unalmasan problémamentes, ami az egyik fun factor a retrózásban, az ilyen lelke van platformokat pofozgatni, mint az SS7, ami nekem is az egyik szívem csücske, vagy pont most egy rev 1.1-es KT7A-t nyúzok, ami csak úgy megy Athlon Xp procival stabilan, ha cpu driving value-t 1-re, újabb vga-kal (GF6, Ati X1xxx) pedig ha az agp driving value manuálisan EA-ra állítom. :DDD

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz petakpa1 #26 üzenetére

    Ahhoz amúgy sem lenne driver a K6-x alá, a fent említett cmov utasítás hiánya végett, de Quadro alapú FX5200-al még megy, úgyhogy gondolom FX5500-al is, az tuti volt még pci-ban. Ati fronton 7000-esel még megy, 9200SE-vel már sajnos nem (bár lehet csak szimpla inkompatibilitás, de TX97-ből és pci-os 9200SE-ből nem rekesztek Dunát :DDD ), Matroxból pedig csak egy G450-em van pci-ból és azzal is megy, de szerintem nagyobb (L2 kesses) K6-x procikhoz a Voodoo3 a legjobb választás, egyrészt kompatibilitás szempontjából, gondolom inkább retró gémek a cél (glide), másrészt 3dnow-ra is a 3dfx optimalizált a leginkább, így sok esetben gyorsabb lesz a korabeli címekkel a voodooval, mint a modernebb és papíron gyorsabb, de újabb procikra (és játékokra) optimalizált driverekkel az újabb vgakon (nem beszélve arról, hogy ahová már az erősebb vga kéne oda a K6 már kevés lesz), talán egy pci-os Geforce2 MX vmi régebbi driverrel (8.05 vagy 12.41) még hozhat érdemi reális pluszt, de akkor bukod a natív glide támogatást, persze tudom van wrapper, de az meg inkább erősebb vason érzi jól magát.

    Fred23: 7-es szériához ha jól rémlik már nincs 9x driver, így nem tudom gyorsan lemérni, meg nincs 100-as fsb-és Gigás P3-am, BX meg 133-on húzza magával az agp-ét, ami egy MX karinál nem hatna meg, de ezt nem bitzos hogy megreszkíroznám magas agp-vel, 850-es PIII, 1100 Cumine Cerka viszont akad, esetleg hardmoddolot Tualeron, de ez szintén időigényes...
    Esetleg 815-ben le tudom még mérni gigás p3-assal win2k alatt.

    DarthSun: A jelenlegi hardver felhozatalomból nem hiszem, hogy többet ki tudnék hozni a vasból, max ha lenne az FX5900XT-nél erősebb FX-em (sok sikert hozzá :DDD ) vagy olyan 9700-as nyákos 9800Pro ami megy P5A-ban, ugyanolyan Epox lappal és 9800proval nem sok értelmét látom kiállani. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz Fred23 #47 üzenetére

    Egy jól belőtt Viás lap nem sokkal lassabb az i815-nél, szóval egy vacaknál biztos jobb, mondjuk tudok Viás lappal is mérni van kéznél Asus Tuv4x Xp-vel csak a Tua P3-ast kell átcserélni rézbányára...

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz Fred23 #50 üzenetére

    7600GT-vel sem sokkal több, ez már erősen procilimites, nameg a 2001se sem ezen a kártyák erőssége, egy kb 20 éves win2000-es telepítésen futtattam amúgy, de procim kicsit jobb, 1.13-as Cumine, de azt már nem volt kedvem kibányászni a táp alól;

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz Fred23 #52 üzenetére

    Azonos órajelen kb 10 % fórja lehet átlagosan a 256-os Tuának a Cumine P3-mal szemben (az 512-esnek még több), de még a Tua Celeron is kicsit gyorsabb a Cumine P3-nál azonos órajelen, de ez itt már tényleg nagyon off. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • Fenyő

    őstag

    válasz Fred23 #54 üzenetére

    Van KT7A és VH6T is, amiknél a chipset ua., szerintem nagyon hasonló lesz a végeredmény, bár T-bird kicsit régebbi, a közvetlen ellenfele inkább a Cumine volt, de abból nem volt 1.4-es amivel össze lehetne vetni, viszont Palominóból igen, szóval akkor már azt is lehet bele lehetne venni, sajnos mind a 4 magot nehéz egyszerre egyforma körülmények között tesztelni, 1.13-on a Palomino marad ki, 1.4-en pedig a Cumine, talán egy ilyen 6-os procifűzérrel lehetne leginkább átfogni a téma csuklóját, nyakát, ki hol viselné. :DDD
    Amúgy ezt az 1.13-as P3-ast talán egy ezresért vehettem vmikor a 2000-es évek végén, de ez vmi ee. proci mert a szorzózárja szabad, komolyabb lapban teszteltem annó, de már 1.2-őn (+ fél szorzóval) sem teljesen stabil (tesztek még lefutnak de 7/24-re nem jó), szóval ez már nagyon a technológia csúcsa, nem véletlen vonták vissza anno az első ilyen szállítmányokat/setppinget inteléknél, kicsit olyan mint az fdiv bugos első szériás P1-esek.

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Új hozzászólás Aktív témák