Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz petakpa1 #26 üzenetére

    :R

    Korhűbb konfig, bár időben kicsit korábbi mint ami az 500- as procihoz megy. Összehasonlításnak jó, hogy kisebb FSB- n + PCI kártyával mit mutat. De amúgy nálam is van egy hasonló összerakva, valahol a géppiramis alján van fizikailag, rápakolva sok más gép, nem is tudom már melyik az pontosan :D .
    Gondolom az erősebb, későbbi kiadású PCI VGA- k mindegyike kéri a PCI v2.2 slot- ot - tipp :U
    Nekem régebbiek vannak - MatroxMill 200, Riva128, AtiRage, Radeon7000 - mennek régi lapban, ezekkel nem zavartam le a tesztsorom, de összesítésben jelentősen elmaradnának. A DOS alatti tesztek lennének jók, ott kevésbé számít a VGA. 3db be is van építve különböző konfigokba, az AtiRage van szabadon tesztkártyának.

  • Fenyő

    őstag

    válasz petakpa1 #26 üzenetére

    Ahhoz amúgy sem lenne driver a K6-x alá, a fent említett cmov utasítás hiánya végett, de Quadro alapú FX5200-al még megy, úgyhogy gondolom FX5500-al is, az tuti volt még pci-ban. Ati fronton 7000-esel még megy, 9200SE-vel már sajnos nem (bár lehet csak szimpla inkompatibilitás, de TX97-ből és pci-os 9200SE-ből nem rekesztek Dunát :DDD ), Matroxból pedig csak egy G450-em van pci-ból és azzal is megy, de szerintem nagyobb (L2 kesses) K6-x procikhoz a Voodoo3 a legjobb választás, egyrészt kompatibilitás szempontjából, gondolom inkább retró gémek a cél (glide), másrészt 3dnow-ra is a 3dfx optimalizált a leginkább, így sok esetben gyorsabb lesz a korabeli címekkel a voodooval, mint a modernebb és papíron gyorsabb, de újabb procikra (és játékokra) optimalizált driverekkel az újabb vgakon (nem beszélve arról, hogy ahová már az erősebb vga kéne oda a K6 már kevés lesz), talán egy pci-os Geforce2 MX vmi régebbi driverrel (8.05 vagy 12.41) még hozhat érdemi reális pluszt, de akkor bukod a natív glide támogatást, persze tudom van wrapper, de az meg inkább erősebb vason érzi jól magát.

    Fred23: 7-es szériához ha jól rémlik már nincs 9x driver, így nem tudom gyorsan lemérni, meg nincs 100-as fsb-és Gigás P3-am, BX meg 133-on húzza magával az agp-ét, ami egy MX karinál nem hatna meg, de ezt nem bitzos hogy megreszkíroznám magas agp-vel, 850-es PIII, 1100 Cumine Cerka viszont akad, esetleg hardmoddolot Tualeron, de ez szintén időigényes...
    Esetleg 815-ben le tudom még mérni gigás p3-assal win2k alatt.

    DarthSun: A jelenlegi hardver felhozatalomból nem hiszem, hogy többet ki tudnék hozni a vasból, max ha lenne az FX5900XT-nél erősebb FX-em (sok sikert hozzá :DDD ) vagy olyan 9700-as nyákos 9800Pro ami megy P5A-ban, ugyanolyan Epox lappal és 9800proval nem sok értelmét látom kiállani. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Új hozzászólás Aktív témák