Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz paprobert #72 üzenetére

    "Nagyon precíz ellátási csatorna kontrollal ez lehetséges."
    Más kérdés, mennyire lehetséges ez, ha a használt piacra a bányászok 3-szor akkora kártyamennyiséget lőnek, mint amekkora kereslet van a játékosoktól.
    Vagy ha az AMD erre a "mínuszban tartásra" úgy reagál, hogy kielégíti a rést, hogy növelje a piaci részesedését, tekintve, hogy gyártókapacitása a jelentősen csökkent kereslet miatt bőven lesz rá.
    Már írtam sokszor, észre kellene venni, hogy ez egyáltalán nem az a helyzet, amikor ők csak úgy "mesterségesen alacsonyan tartják majd a kínálatot".

    A trend árcsökkenés, még nálunk is, (ráadásul annak ellenére, hogy a forint ezt a legkevésbé sem segíti, sőt) és ez is lesz még hónapokig. Ennyi.

    Timer: Leírtam százszor, a teljes gondolatmenetet, ebben a kommentben is, már nem ismétlem. Kiszálltam.

  • b.

    félisten

    válasz paprobert #72 üzenetére

    De ehhez mindegyik cégnek( AMD, Nvidia) ezt kell tennie, ezt írja kwzatz.
    Ezt hogy lehetne precízen megszabni úgy hogy nem tudod hogy a másik gyártó kártyája elérhető e éppen vagy elérhető lesz e mondjuk 1 hónap múlva nagy készlettel az adott területen?
    Ha nem kap a gamer Nvidia kártyát veszi az AMD-t vagy akár nemsokára Intelt. A piacrész csökkenés ugyan olyan káros lehet a befektetők felé.
    Mondjuk nem tudom miért mindenki Nvidiára hegyezi ki a sztorit de mindegy is. AMD is ebben a cipőben jár. Az rx6000 ugyan úgy ráborul a használt piacra reméljük.

    Az is lehetséges megoldás hogy lesz új generációs VGA rajt de annyira emelt áron ami segíti a boltokból az előző gen kifutását . Aki megveszi a first day termékeket megfizeti az árat aztán jól van.
    Mondjuk én emlékszem amikor a GTX 1060 kártyámat vettem 105 ezer forintért a polcok AQUA-ban roskadoztak a GTX 980 tól 180-200 ezerért. A két kártya egyforma teljesítményű volt.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz paprobert #80 üzenetére

    Ezt megfelel arra, hogy hova mennyit szállíts mint AIB gyártó, de nem tudom mennyire lehet belőni a GPU gyártási mennyiséget előre 1-2 évre. Szerintem csak hozzávetőleg, nagyjából, ezért lépték a cégek amit, de ebben biztos, hogy van tartalék, főleg ha TSMC-is feltételekhez köti a visszamondást. Szerintem a gyártó partnerek feladata amit írsz ,ez nem az Nvidiáé azt gondolom.
    EVGA pl kiemelten kezeli az Amerikai piacot, Inno és Galaxy a kínait MSI, Giga , Asus az EU-t és azért mindegyiket. Erre szerintem Nvidiának nincs ráhatása, hova ki mit szállít ő leszállítja az AIB partnereknek az adott, rendelt , szerződésben foglalt mennyiségű GPU-t.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • ricsip

    addikt

    válasz paprobert #80 üzenetére

    Ekkora cégeknek egész csapatuk van fogyasztási forecast-re, big data alapú predikcióval.

    Egy ekkora cégnek, ekkora világpiaci befolyással vannak nemhivatalos módszerei is. Csak azt te meg én meg a hwsw-s fórumozók sosem fogják megtudni, hacsak vkinek nem jár el a szája. Akinek után nem sokkal el is vágja valaki a torkát. Ha orosz volt, akkor meg kizuhan a 20. emeletről.

    [ Szerkesztve ]

    -

Új hozzászólás Aktív témák