Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    - a „fake news” problémája, ennek hatásai a tiszta választásokra + "... nem határozható meg, hogy a felhasználók számára egyes tartalmak előtérbe helyezésére, míg mások törlésére vagy háttérbe szorítására milyen elvek, szempontok alapján kerül sor."

    Az őszi választások hajrájában az arctalan beazonosíthatatlan számonkérhetetlen és mindenható facebook cenzorok jobboldali politikusok publicisták kommentelők oldalait rendre letiltották. Ha történetesen semmi olyat nem írtak akkor is. Ez mi már? Bármilyen választásba ily módon beavatkozni teljesen elfogadhatatlan és pont! Szóval megértem ha ez ellen határozottan fel akarnak lépni. Nagyon jól teszik!

    - az online platformokon nehézségekbe ütközik a gyűlöletbeszéd, illetve az egyéb bűncselekmények üldözése

    Néhány éve volt fent egy echte magyar gyűlölő román oldal facebookon ahol magyar zászlót égettek, magyarellenes uszító bejegyzések születtek és volt egy videó ahol a földre terített magyar zászlóra szart egy illető. Ez a kis videó több ezer megosztást és lájkot kapott alig egy nap alatt. Nemzeti érzelmű magyar emberként engem ez erősen sért. Néhány nap alatt több ezren jelentettük az oldalt köztük én magam is és mindenkinek azt a választ dobták vissza, hogy nem ütközik a szabályzatukba így nem távolítják el az oldalt. Ezt követően még hetekig elérhető volt mire valami csoda folytán letörölték. Érdekes miután én megosztottam ezt a videót, fél órára rá harminc napra gyűlöletbeszéd miatt letiltottak. Gyűlöletbeszéd miatt! Gondolom sokan emlékszünk még arra a rövid néhány másodperces vágott! videóra ami anno futótűzként járta körbe a világsajtót. Ezen úgy volt beállítva a történet mint ha a magyar rendőrök a sínekre lökött és gyereket maga elé tartó migránst épp bántalmaznák. Volt is belőle világszintű felháborodás. FB ismerőseim is k.anyázták a rendőröket meg szerintük őket kéne a vonat elé lökni és jöttek a hasonló megnyilvánulások. Persze hamar kiderült, hogy épp ellenkezőleg történt az eset. A gyerekhez köze nem volt a sajtót meglátva egy migráns nő kezéből szó szerint kitépte a gyereket a sínekre vetette magát és elkezdett színészkedni. A rendőrök csupán el akarták venni a őrjöngő baromarctól a gyereket, hogy visszadják az anyjának. Erről a vágatlan videót megosztottam fosbúkon, hogy az említett ismerőseimnek kicsit felnyíljon a szeme de azért is kaptam harminc napot mert szerintük az is gyűlöletbeszéd volt. Gyűlöletbeszéd. Aha... oké. Anyátok picsáját. :DDD

    Éppen ideje, hogy valaki végre leverjen egy hatalmas józanító maflást annak a fake news gyár szennyoldalnak mert tűrhetetlen ez a szélsőséges liberálnáci véleményterror és kettős mérce ami ott megy. És még ők pofáznak a magas lóról toleranciáról és szólásszabadságról. Röhej. Szerintük: a mi kutyánk kölke őrjönghet gyalázkodhat következmények nélkül írhat amit akar de ha valaki eltérő véleményt merészel megfogalmazni azt azonnal elhallgattatják rosszabb esetben törlik is, mert csak. Szép új világ. Imádom, ja nem.

Új hozzászólás Aktív témák