Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz joysefke #37 üzenetére

    Már várom, hogy megjelenjen az első Linux exkluzív AAA játék, a Linux userek valószínűleg megmutatják mekkora is a fizetési hajlandóságuk (feltéve, hogy már nem azért fog az elején menni a siránkozás, hogy miért nem open source) ...

    Az opensource és az ingyenesség messze nem egy fogalom.
    Lehetőleg ne keverjük. :N

    A következő agymenés pedig nem neked szól egyértelműen, csak eszembe jutott a hozzászólásodat olvasva:
    Nem értem miért társítja szinte mindenki gondolati szinten a Linux felhasználókat az ingyenesség követelésével. Nem mindenki az ingyen programot keresi és nem azért használnak Linuxot, hogy minden ingyen legyen, hanem hogy lehetőleg "minden" nyílt legyen. Természetes, hogy ha valamire van free megoldás ami használható, akkor azt használja a user, de ha nincs, akkor ugyanúgy "megveszi", mint elvileg Win-en (bár erre kíváncsi lennék, hogy akik azt mondják, hogy a sok Linuxos mindent ingyen akar, azok közül hányan vették meg mondjuk a teljes Office programcsomagot, a különböző Adobe termékeket, vagy komolyabb hang-videó szerkesztő programokat, de végül is ez most lényegtelen). Ez a nyíltság persze 99%-ban biztos, hogy nem fog teljesülni a nagy cégek játékainak esetében, maximum a szénné moddolhatóság szintjén (lásd. Oblivion, GTA stb.).

    És igenis fizetnek a Linux userek, mint a katonatiszt ha kell és van értelme. Elég csak megnézni a már egyszer felhozott Bundle sorozatokat, hogy átlagosan a Linux userek fizetnek értük a legtöbbet és az összesített befizetés is itt a legnagyobb, főleg ha figyelembe vesszük a rendszer elvi 1%-os piaci részesedését, miközben a Win-esek összes befizetésének 14%-át tették le az asztalra, többet, mint az OSX-esek. Bár itt lehet arra is hivatkozni, hogy Win-re sok a nagy név, ezért nem pörög annyira a bundle vásárlás, mint a relatíve "játékszegény" Linux esetében, de például ott az OSX is.

    De szerintem a normális Linux userek nem fognak hőbörögni, sőt a külföldi fórumokat is olvasgatva mindenki nagyon várja, hogy mi sül ki ebből az egészből (ki sül-e egyáltalán valami hosszú távon). Ha igen és működik a dolog, akkor szerintem simán fognak érte fizetni, én legalábbis biztosan. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák