Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Wesder #15 üzenetére

    Nézd, én erre mindig a iPhone és a kínai top-telefonokat szoktam felhozni. Hajdan volt egy "belőtt" iPhone ár, 600-700$, majd hirtelen megjelentek a kínai "top" telefonok, mint a Huawei Ascend Mate 7 vagy az Oppo Find 7, hasonló áron. Mindenki hú-meg-ha-zott amiatt, hogy ki adna ennyi pénzt egy kínai androidos telefonért, ha ennyiért már iPhone-t lehet venni. Csak hát a kínai telefonok nagyobbak voltak... És a piac vevő volt rájuk. Az Apple is látta a trendet, meg is jelent a maga nagy telefonjaival, a Plus szériával, 800 majd 900 dolláros áron. Akkor is ment a hű-meg-ha, ki az a marha, aki ennyiért ilyen telefont fog venni. De vették.

    Elkezdett mindenki ráérezni az ízére az új dolognak, jött az iPhone X (1150$), sőt, az iPhone XS Max (1250$). A többi gyártó sem pihent, már 2000$-os telefonokat adnak ki, a létező legújabb technológiákkal. A vevők meg sorban állnak.

    Szóval igen, sokan húzzák a szájukat, amikor emelkednek az árak, de legalább annyian szépen be is állnak a sorba, hogy nekik kell.

    Szigorúan szvsz, de a következő generációnál nem lesz már tartható ez a 300-400-500$-os ár, mert egyre drágább a gyártás, és közben a vásárlók olyasmiket várnak el (mint 4K @ 60FPS), amit olcsó tömegszinten nem lehet biztosítani. Mókás olvasni a Redditen a PS4Pro meg Xbox X tulajok reakcióit arra, hogy egyik-másik játékban milyen grafikát látnak és/vagy milyen alacsony FPS-t tapasztalnak.

    Szerintem a Sony és a Microsoft is érzi, hogy lenne hova fellépni, de alaposan fogni fog a toll, ha ezt meg akarják lépni.

    Aztán lehet, hogy Abu-nak lesz igaza, és az új Sony meg Xbox custom, specialziált, a régi (legacy) elven működő grafikus rendszerek koloncait hátrahagyva simán új architectúrára építve olcsón is gyors lesz, nagy felbontáson is. Csak nem nagyon tudok hinni benne....

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák