2019. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Quake Champions

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-04-13 15:57:37

GAMEPOD.hu

:::: Téma összefoglaló / lenyitható ::::

Összefoglaló kinyitása ▼

(#951) olbaidhun válasza .LnB (#950) üzenetére

olbaidhun
(őstag)

Volna esélyed ? ;]
Módosítottam a régebbin.

Nincs törékeny küldemény, max gondatlan csomagolás ☎ 7O 638 9O93 ★ ¹⁰⁺ ᵉ́ᵛᵉ ʰᵃʳᵈᵛᵉʳᵃᵖʳᵒ́

(#952) rumkola válasza olbaidhun (#951) üzenetére

rumkola
(veterán)

ez a konzolajnározás egy állapot amit ismerek, nálam is előjön mindig amikor megveszem az aktuális gépet
néhány hónap alatt azonban elmúlik és újra a pc-t használom, a konzol pedig porosodik
most már el sem adom őket, tök jól néznek ki a polcon, évente 1x meg azért jó nekifutni az Unchartednek és társainak
konzolon az FPS pedig tényleg vicc, aki ezt másképpen gondolja azt nem is tudom hová tenni

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rumkola

(#953) Synthwave válasza olbaidhun (#948) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Mesélek én. :D

Igen, megvannak, exkluzívokkal együtt.

Ezt ott kezdődik, hogy egyikkel sem játszottam 10 percnél tovább, annyira egy tankerhajónyi fos és hajhullató hatású gamepaddal 1st person lövöldözni (kiváltképpen, ha PC-n billentyűzet + egérrel tudsz is ;]). Nem azért ücsülök le játszani, hogy aztán óránként tizenkétszer kapjak agyhúgykövet.
Egyszerűen nincs az a sztori és világ, ami elviszi a hátán azt a 4,63 másodpercenként vissza-visszatérő érzést, hogy rezignáltan tépkedném ki a gerincét annak, aki kitalálta, hogy majd kontrollerrel kelljen lövöldözni és hogy az majd jó lesz. :DDD
SC: BW-t sem fogok USB-s kenyérpirítóval játszani, érted.

A mindenféle extra bill+mouse átalakítócuccok PS / BOX-hoz szintén kb. halottnak a csók, hiszen nincs minden hardware támogatva, nem is mindegyik játék viszi, amelyik meg igen, ott is könnyfakasztó az input lag. Mindemelett a konvertermicsoda ára is olyan, hogy még bolondok napján sem találnám kifejezetten humorosnak.

CoD-ból a 2 jó online, a 4 (sima MW) zsír online (de ennél a kettőnél is a kampány elég huehue), főleg promoddal. Az ok egyszerű; id Tech 3 alapok, console, csomó cvar is ugyanaz, mint Q3A-ban. Van circle strafe, airstrafe, overbounce, edge slide, wallhug, rocket jump. Szóval lehet kvékersztájl 6 métereseket keresztbe-kasul nyekleni, miközben dezintegrálsz mindent, ami az utadba áll. Ezért is játszogattam vele párszáz órát. Persze csakiskizárólag PC-n, fix 125 / 250 fps-sel, megfelelő billel, egérrel és paddal.
Az összes többi CoD iteráció uszkve egy nagy nulla, platformtól függetlenül.

MD-n gondolom, a Zero Tolerance-ra gondolsz.
Ezt amúgy kár is idevenni, teljesen más világ volt akkor.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#954) olbaidhun válasza Synthwave (#931) üzenetére

olbaidhun
(őstag)

94'-ből ez volt az egyik kedvenc végigjátszásom: [link]
Nem azt mondom, hogy "régenmindenjobbvolt", de annó kénytelenek voltak kifacsarni a hardverekből a maximumot. Lásd: [link]. Aztán megjelent a duke nukem forever :((( :DDD
Mostmeg egy 1070 százezeré' nem tartja a stabil 60FPS-t mindég-minden körülmények között?! WTF ;]

(#953) [oWn]f4te
Namost látom mit írsz, jól ráéreztél. Tényleg más világ volt. Néha hiányzik. Néha bekapcsolom a konzolt és hasonlót próbálok keresni. Igaz nem találom, de amit sorolgattam, legalább szódával elment. Gyerek mellett amúgy sincs esély túl sokat játszogatni, de pofa leszakad, hogy 780 és 1070 között még mindig nem éri meg váltani. Számomra ;) 1080 meg enyhe túlzás, akkor inkább csatolok a fejemre valami vackot és leborítok mindent a nappaliban bebszva.

[ Szerkesztve ]

Nincs törékeny küldemény, max gondatlan csomagolás ☎ 7O 638 9O93 ★ ¹⁰⁺ ᵉ́ᵛᵉ ʰᵃʳᵈᵛᵉʳᵃᵖʳᵒ́

(#955) kwzatz válasza olbaidhun (#954) üzenetére

kwzatz
(őstag)

"de pofa leszakad, hogy 780 és 1070 között még mindig nem éri meg váltani"
780 vs 1070
Körülbelül kétszer akkora a teljesítménye, miközben picivel halkabb/kevesebbet fogyaszt/hűvösebb. Mi a cél?Mi érné meg? Számodra. :)

[ Szerkesztve ]

(#956) atidzsiforc

atidzsiforc
(őstag)

ma is lesz e3 stream, ugyanugy 7:30-tol [link]

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#957) Termigáßor válasza .LnB (#950) üzenetére

Termigáßor
(aktív tag)

Ne legyél paraszt. Az az (annak idején még ) kislány megnyert egy Quakecon-t, és játszott John Romero ellen is, akit szintén elvert. Ha mást nem, legalább ennyit tisztelj benne.

shield(gun) only...

(#958) .LnB válasza Termigáßor (#957) üzenetére

.LnB
(félisten)
LOGOUT blog

Na de én ezt nem is firtattam!

Homo Ludens

(#959) SP!T

SP!T
(addikt)

Nagyon sokaknál látom, hogy áttérnek az oldschool rocketlauncher skinre. Egyedül vagyok akinek nagyon tetszik az új? :)
Viszont pl az új raulgun nem tetszik, abból az oldshool cuccot használom.
Az új Lightning pedig egyenesen ocsmány, de a Q4-es skin batár nagy. :(

Illetve FPS-t nem néztem még, de 1060 6GB-al FHD low-ban elég vaj simának tűnt. Az elejéne 1-2 szaggatás bebe ficcent, mintha a RAM kevés lenne de kétlem (16GB). Szóval ezt nem tudom minek tudhatom be, mert 1 fél perc alatt abbamarad a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#960) edgR válasza SP!T (#959) üzenetére

edgR
(őstag)

az új RL is a fél képernyőn fér csak el, én emiatt (is) a másikat preferálom

(#961) olbaidhun válasza kwzatz (#955) üzenetére

olbaidhun
(őstag)

Sajnos árérzékeny szempontból kell megfogni a dolgot, így első sorban azt vizsgálom, hogy dupla teljesítményért legfeljebb 2x annyit adhatok. Az idő múlásával ettől is kevesebbet! Nyilván ebben az is szerepet játszik, hogy nincs túl sok időm elé ülni, így a fogyasztás/hang sem lényeges probléma. Ettől függetlenül korrektnek tartom az ezres szériát.

Az viszont erős bunda, hogy a fejlesztők jelentős része elpocsékolja ezt a brutális erőforrást is.
Jelenleg a qc beta 1 szálat használ? Lowon be-bericcen egy 1060 6GB-vel, 16 ram mellett? WTF, mégis mitől?! Ez ritka gyarlóságra vezethető vissza. A kód bármilyen béta fázisban áll, egy JC vagy RAGE team számára nyilván mosolygós kategóriát képez. Jelen formájában ez is beáll a képzeletbeli rókabőr sorozatba, így nem fejlesztek feleslegesen. Pedig marhára vártam/várom az eredményt, ami összhatást tekintve felemás.

(#962) atidzsiforc válasza SP!T (#959) üzenetére

atidzsiforc
(őstag)

q4 lg-nek jobb az effektje en azert hasznalom. kevesbe zavar. sztem azert valtottak most sokan skint, mert kb mindenki kapott vagy 900 rubelt (shardot ;] ) ami boven eleg h minden fegyo skint megvegyel

16gb ram eleg a jateknak. legutobbi patch ota nem precache-el annyi dolgot mint eddig, warmup kozben en is akadok picit de aztan elmulik.

mas: kicsit gaz volt h Jibo-t egyik kommentator sem ismerte fel tegnap :DDD

[ Szerkesztve ]

(#963) kwzatz válasza olbaidhun (#961) üzenetére

kwzatz
(őstag)

Én sem értem, miért ezt az engine-t használják, mikor az id Tech 6 a Doomban már megmutatta, hogy mit tud. Nálam a 4GB-os 470-en Vulkannal maxon (kivéve a textúrát, aminek a nightmare beállításhoz több, mint 4GB VRAM kell, valamint motion bluff off, mert nem rajongok érte) folyamatosan 100 fps felett volt és szvsz szebb volt, mint a QC. Egyébként a QC is 100 felett van low-on, de nálam is meg-megakad látszólag indokolatlanul. Ez a maxra pakolt textúráknál low memory probléma szintén furcsa 16GB RAM mellett (elvileg a cache miatt van valami módon, nálam 4GB-ra van állítva és csak a QC miatt nem változtatok rajta), de ezek szerintem olyan dolgok, amit meg kell hogy oldjanak a béta során. Ha nem fogják, akkor lesz nagyobb gond.

(#964) atidzsiforc válasza kwzatz (#963) üzenetére

atidzsiforc
(őstag)

mert annak meg szarabb a netkodja (client-side hit detection stb, igazi cheater goldmine) + semennyire nem volt kesz a tech6, amikor ez a jatek mar reg prototyping phaseben volt (amit meg a quakelive alatt duborgo szarra hegesztett idtech3-on csinaltak), meg emberhiany, mert majdnem mindenki a doomon dolgozott

[ Szerkesztve ]

(#965) olbaidhun válasza atidzsiforc (#964) üzenetére

olbaidhun
(őstag)

"meg emberhiany, mert majdnem mindenki a doomon dolgozott"

na igen, ezen végiglogikázva az új id is olyan mint MO.. válcság van a fejekben.
A qc legalább annyira meghatározó kellett volna hogy legyen, mint a doom4..

(#966) atidzsiforc válasza olbaidhun (#965) üzenetére

atidzsiforc
(őstag)

temeted a jatekot mikor meg meg sem jelent gg :DDD

(#967) IzI

IzI
(aktív tag)

Hi

Megtudja mondani vki,hogy amikor elindítom a Bethesda.net Launcher miért fekete a kép ?
[link]
Elvileg a háttérben ott vannak a lehetőségek,csak nem látom

xbox: BlueF1sh X

(#968) atidzsiforc válasza IzI (#967) üzenetére

atidzsiforc
(őstag)

vista kompatibilitasi modban inditsd a launchert

(#969) IzI válasza atidzsiforc (#968) üzenetére

IzI
(aktív tag)

Működik,köszönöm!
Megkérdezhetem,hogy erről honnan tudsz? Azért elég vicces,hogy így indul el,attól függetlenül,hogy béta.

xbox: BlueF1sh X

(#970) olbaidhun válasza atidzsiforc (#966) üzenetére

olbaidhun
(őstag)

Rosszul látod, nem temetem!

Építettem egy ütős Magyar fórumot az kedvencemnek!

Üzenetedre válaszolva azt hittem egyértelmű:
#964 "meg emberhiany, mert majdnem mindenki a doomon dolgozott"
VS
"A qc legalább annyira meghatározó kellett volna hogy legyen, mint a doom4.."

A fejlesztés korai szakaszától legalább ugyanakkora figyelmet kellett volna, hogy kapjon a két gém. Azt hiszem .LnB fórumtárssal beszéltük, hogy manapság a beta-t követően már túl nagy csodára sajnos nem lehet számítani. Nyilván lesz még tartalom, de néhány szempontból a kód már sínre került.. A bug irtás pl elég gyatrán halad, mint láthatod. Az optimalizálás egy laikus szempontjából is megmosolyogtató. A quake szériát (eddig) nem ismertem ilyennek.

Kellene egy kisebb csoda, hogy pozitívan csalódjunk a végeredményben. Lehet attól jó gém quake valami, ha 2017-ben: csak egy-két szálat, gagyi motort, vagy bugos hálózati kódot használ?! Majd kiadás után is néha random belagol egy erőmű alatt..

Rajta tartom a fél szemem és bizakodok!

[ Szerkesztve ]

(#971) Winner_hun válasza olbaidhun (#970) üzenetére

Winner_hun
(félisten)

Merre van az a fórum?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#972) Synthwave válasza Winner_hun (#971) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#973) atidzsiforc válasza IzI (#969) üzenetére

atidzsiforc
(őstag)

Vagy redditen, vagy meg a qc beta forumon olvastam, nem emlekszem. :DDD

(#974) R3laX

R3laX
(őstag)

Hali!

Mióta cseréltem gépet, összezuhant a game. Betöltéskor össze-vissza kapirgál(akadozik). Ezelőtt is egy 8GB-os kártyám volt, de ott max 7800MB körül evett a VGA memóriából, itt 8080-8090, mindet felzabálja. Illetve elkezdett kidobálni meccsekről, errorral. Tipp ? :F

[ Szerkesztve ]

(#975) Winner_hun válasza R3laX (#974) üzenetére

Winner_hun
(félisten)

Tegnap játszottam egy kicsit, a legújabb peccsel nekem is megakadozik, előtte nem volt ilyen. Lehet nem a konfiggal van baj..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#976) R3laX válasza Winner_hun (#975) üzenetére

R3laX
(őstag)

Aha, fura, mert RX 480-nal nem csinálta. Elpasszoltam szegénykét, mert ő hozta a megváltást az I7 3770K>Ryzen 5 1600 rendszercserére. Jó ez a R9 390 Nitro is, mással nincs problémám... De ez most rohadt irritáló.

(#977) sid.:Rc211v

sid.:Rc211v
(őstag)

Sziasztok. Ezen az uj lock box mapon nektek is akad mint az állat? Amikor megyek a quad felé, egy lépcsőn kell felmenni meg egy jump is van azt hiszem ott rohadtul beakad a játék. Ha visszafele megyek akkor is. A gpu kihasználtság leesik pár %-ra. De a többi pályán is be be akad néha elég gáz.

<R6 08'> Core™ i5-9600K // ASUS ROG STRIX GTX 1080 OC // ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz // Samsung Galaxy S7

(#978) SP!T válasza sid.:Rc211v (#977) üzenetére

SP!T
(addikt)

Igen, nálam is hasonló a helyzet sajnos. Néha gyakrabban, néha alig-alig. Beta, én betudom ennek... :)

(#979) sid.:Rc211v válasza SP!T (#978) üzenetére

sid.:Rc211v
(őstag)

Ja igaz béta, de mintha az elején nem lett volna ilyen akadós. Most is játszottam pár kört de inkább kiléptem mert annyira játszhatatlan volt :U Megjelenési dátum még mindig nincs ?

<R6 08'> Core™ i5-9600K // ASUS ROG STRIX GTX 1080 OC // ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz // Samsung Galaxy S7

(#980) R3laX válasza SP!T (#978) üzenetére

R3laX
(őstag)

Jaja, múlt héten még nem volt ilyen... Ezt tényleg az E3 kepöcs hozta.

(#981) R3laX válasza R3laX (#980) üzenetére

R3laX
(őstag)

Még mindig fos? Most 24/7 béta van, csak kezdjenek akkor vele vmit :)

(#982) loosht válasza R3laX (#981) üzenetére

loosht
(senior tag)

Nekem ez a mostani fut a legsimábban. Három-négy meccsenként van esetleg egy három tizedes megakadás és ennyi. A töltési idő is töredéke az eddigieknek, pedig még mindig csak egy magot használ.

(#983) R3laX válasza loosht (#982) üzenetére

R3laX
(őstag)

Nekem High-on is bezabált 8090MB videó memóriát.

(#984) R3laX válasza R3laX (#983) üzenetére

R3laX
(őstag)

1-2 perc után kidob, hogy jelentkezzek be. Nagyon nem akar menni :U

(#985) atidzsiforc válasza R3laX (#984) üzenetére

atidzsiforc
(őstag)

lehet mar irtad, de milyen neted van?

(#986) R3laX válasza atidzsiforc (#985) üzenetére

R3laX
(őstag)

Jó kis UPC :N . Eddig ezzel sem volt baj...

[ Szerkesztve ]

(#987) atidzsiforc válasza R3laX (#986) üzenetére

atidzsiforc
(őstag)

pedig ha x ido utan kidob a szerverrol akkor valszeg azzal van

(#988) R3laX válasza atidzsiforc (#987) üzenetére

R3laX
(őstag)

BF volt ennyire kényes, hogy kidobált, de azzal meg nincs most gond.

[ Szerkesztve ]

(#989) atidzsiforc válasza R3laX (#988) üzenetére

atidzsiforc
(őstag)

de ez nem bf es nem a bf szerverei. mashol van/lehet hostolva, mas eleres/routing stb. csekkold le melyik datacenter(ek)re vagy csatlakoza es probalj meg varialni veluk.

(#990) R3laX válasza atidzsiforc (#989) üzenetére

R3laX
(őstag)

Ez a gond, hogy a Frankfurtnál eddig 33 ping volt, most felugrál 70-ről 110-re.

(#991) atidzsiforc válasza R3laX (#990) üzenetére

atidzsiforc
(őstag)

akkor mond meg a upc-nek h szted szar routingod van frankfurt fele es nem tudsz miatta dolgozni :)

(#992) R3laX válasza atidzsiforc (#991) üzenetére

R3laX
(őstag)

Ilyen :) . De BF1-ben német holland szerverek 30 ping, ott semmi gond :(

[ Szerkesztve ]

(#993) .LnB

.LnB
(félisten)
LOGOUT blog

Indul a buli: [link]

Homo Ludens

(#994) R3laX válasza R3laX (#992) üzenetére

R3laX
(őstag)

Hát srácok ez egy jó nagy okádás fos :) . Felhívtam a UPC-t, semmi, minden ping stimmel... Egy korábban kapott új kulccsal, új maillel regeltem és ugyanolyan... Kipróbáltam hogy win local app könyvtárban töröltem az egész config file-t, de akkor is megjegyzi a controls meg egyéb beállításokat, hogy lehetne ezt teljesen defaultra lőni? Persze új patch... az van, de semmire nem jó :S

[ Szerkesztve ]

(#995) atidzsiforc válasza R3laX (#994) üzenetére

atidzsiforc
(őstag)

en tegnap egesz delutan jatszottam es semmi para nem volt

(#996) R3laX válasza atidzsiforc (#995) üzenetére

R3laX
(őstag)

Nekem már 2 hete okádás KB. Lehet az új rendszer miatt? Mióta kijött az ezelőtti E3 patch azóta szar. Előtte elértem a 22-es szintet, most már 1 perc múlva kib@sz. Letöröltem, újraraktam, kijelentkezek, bejelentkezek, szar... BF1 német, holland szerverekkel semmi gond. Hogy tudom tényleg a winben teljesen ki írtani a beállításokat?

[ Szerkesztve ]

(#997) atidzsiforc válasza R3laX (#996) üzenetére

atidzsiforc
(őstag)

ms azure felhoben vannak a szerverek

(#998) R3laX válasza atidzsiforc (#997) üzenetére

R3laX
(őstag)

Tudsz kicsit segíteni? Nekem ez semmit nem mond. :)

(#999) R3laX

R3laX
(őstag)

Durva, tényleg a UPC egy tróger sz@r. Ez megoldja a dolgot, csak a program 16000Ft 1 évre, 1 hónapra 2000 :). [link] Utána visszaállt 30-40 pingre a Frankfurt a 100-110 után :U .

(#1000) atidzsiforc válasza R3laX (#999) üzenetére

atidzsiforc
(őstag)

nah zsir :D fasza vpn szerviz altalaban draga :/ ha van ismerosod msdn elofizetessel kerd meg h csinaljon azure cloudban neked egy openvpn csatornat :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Quake Champions
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.