Új hozzászólás Aktív témák

  • alaves

    addikt

    válasz chros #31 üzenetére

    PHILIPS 55OLED754/12 /2019/ összefoglaló:
    A képe a csúcs OLED-ekével gyakorlatilag azonos, a P5 gen2 processzor egy igen jó képjelet ad az OLED panelra.

    1.Beállításaim (referenciához közeli): SDR
    -Picture Profile: Film
    -Color: 50
    -Contrast: 22 (ez az LG OLED fény)
    -Sharpness: 0 (éljavítás így is marad, nem kapcsolható ki)
    -Brightness: 50
    Advanced
    -Color space: Normal
    -Color temp: Warm
    -Perfect Natural Reality: Off
    -HDR Perfect: Off
    -Dynamic Contrast (tökéletes kontraszt): Off
    -Video contrast: 100
    -Light sensor: Off
    -Gamma: 0
    -Ultra resolution: Off
    -Noise reduction: Off
    -MPEG artefact reduction: Off
    -Motion style: Film

    HDR: ugyanaz mint az SDR: contrast 100 a teljes dinamika kihasználásához (nekem elég 60), HDR perfect: ki, esetleg minimum

    2. A Philips OLED-ek képe szemre a legszebb (a P5 gen2 processzor), azonban ennek ára van, zajosodás, near black flashing, gradient (color banding) megjelenhetnek főként jobban tömörített forrásoknál (pl. Netflix-nél és TV adásoknál is), remux anyagoknál rendben van. A kontraszt maximalizálva van, azaz nem állítható alacsonyabbra (az AVS HD 709 Contrast Calibration.mp4-nél a 234-ig villog stabilan, még akkor is ha a videocontrast értéket 0-ra vesszük, az is csak az OLED fényt veszi lentebb). Pl. LG B7-nél alap gyári 85-ös kontraszt értéken szinte végig villog, de 250-ig biztosan.
    Tisztességesen, jól beállított kamerával és fényekkel, jó minőségű filmszalagra felvett moziból készített eredeti BD, UHD BD (vagy remux) lejátszásakor nyoma sincs színátmeneti problémának (color banding). Nem véletlenül annyi a bitráta amennyi és a többi tömörítési paraméter.

    3. Interpolációs mozgásjavítás (Philipsnél csak a Sony-é jobb): kevésbé hangolható
    A film beállítás LG szerinti ~0-2 de-juddernek és ~5-10 de-blur-nak felel meg, ami nagyon jó mozgást eredményez és nem látok hibát (artifact). Viszont egyéni beállításnál a Perfect Natural Motion minimum szintje is 5-7 de-juddernek megfelelő interpolációt csinál látható artifacttal (közepes: 7-9, maximum: 10 de-judder).

    4. Pixel shift: kicsit nagyobb mint az LG-é, nem kacsolható ki-be, monitor és játék kép-üzemmódban ki, a többiben bekapcsolt állapotban van.

    5. Logó védelem opció nincs.

    6. Az operációs rendszer (SaphiOS) kezelhető, majdnem webOS sebességű. Virtuális billentyűzet is van, tehát távirányítóról minden megoldható. HBO go nincs, Netflix, Amazon jó.
    Az OLED754 lába zseniális, gyakorlatilag nem látszik, olyan kicsi.

    7. Tinting, banding elhanyagolható.

    8. Ambilight: jó, 5-ös erősséggel elegendő, sok sötét jelenetet tartalmazó forrásnál inkább kikapcsolom.

    9. Az Nvidia software Philips FTV néven írja, de persze beállítható HDMI Ultra HD Optimális opcióval: 2160p/60Hz/12bit/YCbCr 4:4:4 (GTX950-el max. 4:2:2). PC-ről MPC-BE-madVR-el a HDR forrást is remekül megjeleníti. A HDMI jelminőséget is méri.

    10. Játékra kevésbé jó mint az LG a nagyobb input lag és HDMI 2.1 hiánya miatt. Agresszívebb ABL, mint a többi gyártónál (kijelző védelem).
    +Tech. info: a Philips OLED754, amikor szükséges használja a BT.601-es színteret is. (Nem tudom, hogy a többi gyártó TV-je használja-e még, és hogy van-e jelentősége.)

    Korrekten összerakott alap OLED TV, ár-érték arányban a nálunk kapható megjelenítők között a legjobb (az LG B széria mozgásmegjelenítése gyengébb, ezért nem versenytársa) feltételezhetően a Philips minőségbiztosításával átvett kijelzővel. Az OLED754-hez viszonyítva képileg egy szinttel elmarad minden LCD (Q90-95 is).

    Tesztek: [link] , [link]

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Új hozzászólás Aktív témák