Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz pompom1 #35 üzenetére

    Helló pompom1!

    Remélem ti tdtok segíteniI!! Omron PLC-t programozok, 1 bemenőjel értékéhez (mA érkezik az analóg bemenetre) kellene egy feltételt beállítani, ha eléri a kívánt értéket, akkor kellene a kimeneten 1-nek lennie!!

    Nos ha átnézed az adott CPU utasításkészletét, biztosan találsz erre utasítást...
    A ''comparsion instructions'' között nézz szét. Avagy összehasonlító utasítások.
    Sajnos rettentő kevés infót adtál meg. Nem írtad le pl. azt, hogy milyen fajta Omron PLC-ről van szó, mert rengeteg fajta van és ezek utasításkészlete és moduljai is eltérhetnek egymástól. Továbbá nem írtad le milyen analóg kártyáról van szó és azt sem említetted, hogy a bejövő analóg jel milyen fizikai mennyiséggel van összefüggésben, azaz mit mérsz vele. (hőmérséklet, nyomás, áram, szint, stb). Azt sem írtad le, hogy az összehasonlítás eredménye szerint mit kell csinálni. Pl. ha ez egy beavatkozó jel (x érték alatt van, akkor bekapcsol valamit, ami x értékét megnöveli, azaz szabályozás valamilyen formája) akkor bizonyos esetben nem árt ha van hiszterézise, stb...
    Nem írtad, hogy az analóg jelet egy konstanssal akarod-e összehasonlítani, vagy egy olyan adattal, amit a kezelő valamilyen módon állítani tud. Nem tudjuk továbbá, hogy az analóg kártyáról milyen típusú adat jön (BCD, integer, real, dint, stb).

    Ezek azért lettek volna fontosak (persze nem nekem, hanem neked :) mert a pontosabb kérdésre pontosabb választ lehet adni.
    Így vaktában csak azt tudom javasolni, hogy használd a compare utasítást CMP(20).
    [kép]
    Ezt a képet a CQM1H Omron PLC leírásából ollóztam. Innen letöltheted: [link]

Új hozzászólás Aktív témák