Új hozzászólás Aktív témák

  • Fixer_SH

    tag

    válasz And #18 üzenetére

    igen. ezekkel tisztaban vagyok, hogy miket tud egy PLC, kicsit beleastam mar magam en is, nomeg a foiskolan es elmondtak par dolgot. Irtam mar 1 programot CX-Programmer-ben, amit azota tobb gepben is hasznalnak (induktiv szenzorok, LED kapcsolgatas, magnesszelep vezerles es kozben PC soros portjarol irnak a PLC memoriajaba).

    Ne ertestek felre nem akarom azt mondani, hogy a PLC = PIC + egy kis korites, csak Lazydog hozzaszolasat ugy ertettem, hogy mintha epiteni akarna egy egyszerubb PLC-t.. ezert kivancsi arra, hogy milyen belulrol. Es ha megnezzuk, akkor igazabol tenyleg ''csak'' annyi, hogy van egy vezerlo, es tettek hozza koritest, hogy ''jobban birja a gyurodest'' az iparban.

    A #13-hoz: igen, en is PONTOSAN erre gondoltam! Ezert fogtam es kiprobaltam egy USB -> RS232 atalkitot... persze ez nem mukodott. Aztan fogtam egy masikat, ennek mar volt kulso tapja is, tehat inkabb valoszinu, hogy jo jelszinteket adna ki, de azzal sem mukodott... lehet, hogy epitek valami egyszeru MAX232-es kapcsolast... mondjuk azert gondolhatna az OMRON azokra akik laptoppal akarnak PLC-t programozni... ki az a birka, aki asztali geppel rohangal a hona alatt a ''terepre'' PLC-t programozni :)

    Debian

Új hozzászólás Aktív témák