Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    wow, itt ilyen topik is van? még nem is láttam... :D

    én is octavia-s vagyok már bő egy éve. 99-es benzines 1.6SR. van itt más is ilyen motorral? (AKL)

    nagyon szeretem a kocsit, csak pár apróság van amiben direkt butább mint egy passat: a manuális klímásban a fűtés picit bután állítható, nincsen pl ablak+láb egyszerre, a csomagtartóban nincsen alapból szivargyujtó, de ami leginkább zavar az a hátsó lábtér - ami cirka nincsen...

    ami viszont nagyon tetszik benne, hogy rendőr még nem állított meg vele - miért is piszkálnának egy fehér octavia-t? :DDD sokszor tolom városban is mint a meszes, de max nézik a tesót... ;]

    volt már pár apróbb problémám, és az általános véleményem, hogy a márkaszervízeket nagyon messze el kell kerülni... nevetséges alkatrészárak uralkodnak... döglött jobb első ablakemelővel vettem, majd menetközben beállt a jobb hátsó is. ahogy tavaszodott gondoltam nekiesek. elmentem több skoda szervízbe is, és mindenhol 28e/db lett volna csak a szerkezet... kész röhej... bementem egy biciklis boltba, vettem pár bowdent, 2 óra alatt gatyába ráztam mindkettőt és azóta is mennek... iszonyú nyomi az egész konstrukció, szándékosan olyanra van tervezve hogyha picit is kopik a műanyag persely és lazul a bowden, kapásból bezabálja... :(( azóta kiderült hogy a tlx-nél 14e/db...

    egyszer gondolt egyet a jobb első öv is, beakadt és semerre tovább... skodáéknál csak a szerkezet munkadíj nélkül szintén 28e... elmentem egy bontóba és kapott 4e pénzért egy golf2-ből... majd ha lesz felesleges pénzem akkor lehet lecserélem, gondolom a tlx-nél ez is bő 10e körül lehet...

    volt még egy kis motor problémám is: elkezdett ingadozni az alapjárat. először csak picit, majd egyre jobban, 2 hónap után pedig azonnal fulladt a motor ahogy levettem a lábam a gázról... egy maszek szerelő kapásból vágta hogy pillangószelep: a sport légszűrőbetét összesározta, és nem tud rendesen alaphelyzetbe állni, ettől szenved... kitörölte petróleumos ronggyal, és máris tökéletes lett... azóta papírszűrő... amíg még csak picit ingadozott addig kérdeztem márkaszervízben hátha valami típushiba... mondták hogy biztos injektor, cserélni kell... el tudom képzelni, hogy végigcserélték volna az AC pumpát, összes injektort, fél gyújtás rendszert, lehúztak volna legalább 100e-el, és még talán az igazi okát se találták volna meg... maradok a maszekoknál...

    nálatok +/- tapasztalat?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák