Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz .mf #80753 üzenetére

    Erre még nem válaszoltam, ne haragudj - nem ignorálni akartalak.

    "Akkor az terasz amiért járvány miatt nem fizetnek." - ebben azért nagyon reménykedem, hogy csak átmeneti. Mármint hogy a pandémia miatt nem fizetnek. A vendéglátósok azok, akikbe most nem rúgnék bele, és egyetértek azzal, hogy átmenetileg segíteni kell őket - ha már kormányzati segítséget csak egy maréknyi támogatott kapott. Szerintem aki közterületet használ, az igenis fizessen érte - mindegy hogy parkol vagy teraszt nyit.

    "Ja ésamúgy "Kocsma2" hivatalosan "Galéria", sosem egyeztünk bele, hogy kocsmaként működjön vagy melegételt szolgáljon fel. De mint "Galéria", az önkormányzattól 10%-os áron bérlik a helyet. Jó kapcsolataik lehetnek az önkormányzatnál, évek óta nem tudtunk velük szemben semmit elérni."

    Az van, hogy én vagyok akkora hülye idealista, hogy egy általam elképzelt modern nyugatias társadalomban ilyen nem fordulhatna elő. Azért is kelek ki minden porcikámmal az urambátyám rendszerek, az sógor-koma működés ellen (akár önkormányzati vagy országos) hogy az ilyet ne is olvashassak sehol, de legalább következményei legyenek.

    Ez még nem jelenti azt, hogy normálisan megalkotott (és betartatott) csendrendelettel, minimális együttélés írott és íratlan szabályait betartva nem lehetne meglenni egymás mellett (megyjezem arra is van amúgy szabályozás, hogy a járdából mennyit csíphetnek le, csak valahogy az ezt ellenőrző hatóság emberinek efölött rendszersen elsiklik a figyelme, pár színes papír ellenében). Továbbá ezek a helyek igenis szálljanak bele a köztisztaság finanszírozásába, és a helyieket támogasság adóbefizetésekkel, amivel mondjuk a vendéglátóegységtől 100 méterre lévő játszóteret, vagy épp a környékbeli buszmegállót, vagy a szembe lévő önkormányzati bérház fútését fel lehetne újítani (most csak ideszórtam egy rakás légből kapott, de hasznos baromságot).

    A rosszul működő rendszerben nem a Galériaként regisztrált kocsma a fő probléma, hanem az, hogy valaki ezt engedélyezte, majd ennek az embernek nincs megköszönve az eddig az önkormányzatért tett munkája.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák