Új hozzászólás Aktív témák

  • Vektor

    csendes tag

    HI!

    nekem is az a gyanúm, hogy 1024-el való osztás miatt veszhet el a tényleges méret.
    Valahol olvastam, hogy ezek FAT16-ra vannak formázva, de erre csak foltokban emlékszem valahonnan.

    USB 2.0
    Nos, nekem ezzel az a szomorú tapasztalatom, hogy ha még 2.0-ás is az alaplap, még akkor se tudja ezt a sebességet. Sok kollégának van 2.0 kütyüje (pendrive, camera stb.) és egyik se megy a 3000 kbit/s sebességgel, csak 1000 körülivel. A megoldást egy PCI usb 2.0 kártya beszerzése jelentheti. Ez elég dühítő, mert nekem is 8 USB csatlakozómvan az abit IS7 alaplapomon, és egyik se kezeli 2.0-nak a pendrive-omat :( kártyát még nem szereztem be, de lehet hogy sor fog rá kerülni...
    egyébként nekem az xp először a pendrive-omat se ismerte fel. Egy formázás után örültem, hogy 1.1-nek felismerte. 2.0-ás kalibrálással már meg sem próbálkoztam.

    Sok gyártó amúgy megtévesztésből 2.0-át tűntet fel a pendrive-on, amievl arra utalnak hogy usb 2.0 kompatibilis! Vagyis 2.0-ás usb port IS felismer, de ezt a sebességet NEM tudja...
    A FULL-SPEED az USB 1.1
    A HI-SPEED az USB 2.0
    sok pendrive-on fel van tűntetve ez is.. (az enyémen hi speed van)

Új hozzászólás Aktív témák